Kadir gecesine kadar Yasin-i serif ve Âyetü'l-Kürsî okuyoruz

Yeryüzünde, okunmasıyla her harfine en az on sevap yazılan ikinci bir kitap yoktur. Hadis-i şerifi...n ifadesiyle Ramazan-ı Şerifte herbir harfin on değil, bin; ve Âyetü'l-Kürsî gibi âyetlerin herbir harfi binler; ve Ramazan-ı Şerifin Cumalarında daha ziyadedir. Ve Leyle-i Kadirde otuz bin hasene sayılır.Bu sebeple, mü`min her gün mutlaka Kur`ân`dan nasibini almalıdır. Özellikle Ramazanda bu karlı manevi ticaretten istifade etmelidir.

Ahiret ticaretini yaptiginiz bugünlerde kolay okuyabildigimiz ve her bir harfine binler sevap kazandiran Yasin ve Âyetü'l-Kürsî hatimleri yapmak istiyoruz.

sizlerinde katilimlariyla.binler yasin ve Âyetü'l-Kürsî okumus gibi defter-i amelimize sevaplar yazdir niyetiyle,duasi kadir gecesinde yapilmak üzere okumalarimiza Bugün itibariyle basliyoruz insaaallah.

istediginiz sayida yasin ve Âyetü'l-Kürsî  okuyabilirsiniz,tanidiklarinizlada bunu paylasarak onlarinda bu cok karli sevap ticaretinden istifade etmelerine vesile olabilirsiniz.

Katilimlarinizi bekliyoruz.Hayirli ramazanlar.

Selam ve dua ile..

 

Yasin-i Şerif ve Ayetel Kürsi Okuma Programımıza Göstermiş olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ediyoruz.Allah (c.c.)Razı Olsun... (Bu Programda Okunan 477 Yasin-i Şerif ve 12142 Ayetel Kürsi Duası)

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

Elhamdu lillahi Rabbi’l-Alemin, Ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-Salatu ve’s-Selamu Ala Seyyidina Muhammedin ve ala âlihi ve âshabi ecmain

Ey Yüce Rabbimiz !

Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardim dileriz.

Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin yoluna ilet.

Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle!

Ya Rabbi,

Bizleri sırat-ı müstakime ilet de,  Sana varan dosdoğru yolda sabit ve daim eyle!

Ya Rabbi!

Mülk Senin, dilediğine verir dilediğinden alırsın...

Dilediğini bağışlar, dilediğini bağışlamazsın...

Razı olmadığın yollarda yürüdük bağışla bizi! ..

Sen bizi bağışlamazsan gidecek başka kapımız yok!..

Ya Rab bağışla bizi, Sen Gafur ve Rahimsin.

Ya Erhamûrrahimîn!

Senin affına merhametine ve lütfüne daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma

Ya Mücibe’d-Daavat!

İşte kapına geldik ellerimizi ve kalplerimizi boş  çevirme!

Günahkar  olan biz mücrim kullarına, merhamet eyle,

Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanin şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin,Sen bütün mahlukatına merhametli, bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, pişman olduk, el açtık, boyun büktük, huzurunda yalvarıyoruz, dualarımızı kabul buyur ve bizleri Gaffar ismi Şerif-in hürmetine affeyle!

Ya Rab

Kıyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizleri dünya ve ahiret sıkıntılarından,cehennem azabından muhafaza eyle... Bizleri her iki cihanda da mesud ve bahtiyar eyle!

Ya Rab!

Okunan Yasin-i Şerifleri, Ayetel Kürsileri, yapılan ibadetleri, okunan zikir ve dualarımızı yüce dergahında Kabul eyle.

Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediye eyledik sen vasıl eyle!

Diğer Peygamberlerin, Sahabeyi kiram ile tabîinin ruhlarına, dini İslam’a ilimleriyle ve kılıçlarıyla hizmet eden âlimlerle şehitlerin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle!

'Âmin'  diyen, dualarımıza can-ı gönülden katılan kardeşlerimizin âhirete göç eylemiş geçmişlerinin ruhlarına, vesile olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış Müslüman kardeşlerimizin ruhlarına da hediye eyledik, sen ulaştır Yâ Rabbi!

Yasin-i Şerif, Ayetel Kürsi, Cevşen ve dualarımıza katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muradlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle,günahları varsa, onları hasenata tebdil eyle!

Ya Rabbi...

Ahirete göç eylemiş kemikleri çürümüş bir fatihaya muhtaç olanların kabirlerini Kur’an’ın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle! Kabirlerinde imanlarının ve Kur’an’ın nurunu onlara ortak eyle ! Kabirlerini cennet  eyle...

Ya Rabbi !

Beşer olarak, şaşarak isledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı çekenler varsa okunan Kur’an hürmetine  onları da mağfiret eyle!

Ya Rabbi,

Sevgili Peygamberin hürmetine, dile getirdiğimiz getiremediğimiz bütün dualarımızı hayırlısıyla kabul eyle, maddi manevi açlıklarımızı gider, bütün korkularımızdan emin eyle!

Ya Rab!

Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış bütün Müslüman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz,

Allah'ım! Zulmedenleri ıslah eyle! Islah olmaları mümkün değilse onları Kahlar isminle kahreyle !

Ya Rab!

Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva borçlu olanlarımıza edâlar ihsan eyle!

Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamiz!

bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoşnutluğuna sebep olan işlerde ve doğru yolunda daim eyle, kabul olmayacak duadan, faydasız ilimden, bir müslümana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri muhafaza eyle.

Şerefimiz olan dinimizi, dünyâmızı âhiretimizi mâmur eyle, gözümüzün, kulağımızın kalbimizin ve diğer bütün âzalarımızın şerlerinden bizleri koru, bizleri bir an olsun nefislerimize terketme!

Son nefesimizde kelime-i şehadetle, Senin rızanı almış kulların olarak  bu dünyadan göç etmeyi, cümlemize nasip eyle,

Üzerimizdeki nimetlerini arttır, bizlere hiçbir zaman düşünemediğimiz kadar büyük ve geniş nimetler ihsan eyle!

Yâ Rabbi !

Âmin diyen kullarını iki cihanda aziz eyle.  Bu mübarek gecede sevgili kullarının hürmetine sevdiklerinden olmak istiyoruz lütfeyle! Bu muhtaç kullarına bire bin değil, milyonlar kazanabilmeyi nasîp eyle, Cennetinle cemalinle bizleri müşerref eyle!

Yâ Rabbi !

Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) senden istediği hayırlı işlerin tamamını bizler de  istiyoruz, bizlere de nasip eyle, sevgili Peygamberimizin sana sığındığı bütün şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan bizler de Sana sığınıyoruz, muhafaza Eyle!

Yasin-i Şerif, Ayetel Kürsi,  cevşen, ibadet ve dualarımıza katılan kardeşlerimizle beraber Cenette  komşu olmayı bizlere nasîp eyle!

Bir milyon salat ve selam, bir o kadar da çarpımından çıkan netice ve bunun da kat katı, Efendimiz Muhammed’e, Onun Âl, Ashab, Ensar ve tabîlerine olsun! ..

Ya Rabbi,  dualarımızı kabul eyle!

Ya Rabbi, dualarımızı kabul eyle!

Ya Rabbi, dualarımızı kabul eyle!

Sûbhâne Rabbike Rabbil izzeti ammâ yesifûn

 Veselâmun alel murselîn

 Vel hamdülillâhi Rabbil âlemin

Âmîn!..

Allah Rızası için el-Fatiha

 

Yazar: 

Yorumlar

Selam Aleyküm, sitedeki tüm

Selam Aleyküm, sitedeki tüm kardeşlerimin Mübarek Kadir Gecesini kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kızım, yiğenlerim ve yengemle birlikte Kadir Gecesi için 1670 Ayetel Kürsi, 15 Yasin i Şerif, 1 Rahman Suresi, 1 Fetih Suresi okuduk. Rabbim kabul etsin.

selamun aleykum butun

selamun aleykum butun sitedeki gonul dostlarinin kandilini tebrik eder hayirlara vesile olmasini niyaz eder RABBIM bu mubarek gunun huzurunu hususunu nasip etsin okudugumuz ayetlerin suyu hurmetine gunahlarimizi afff tovbelerimizi kabul etsin INSALLAH bende kadir gecesi icin 25 tane yasini serif 10 tane rahman suresi mulk suresi , nebe suresi 150 tane ayetel kursi 100 tane amenerrasulu 70 tanede hasr suresi okudum MEVLAM cumlemizin dilek ve dualarini kabul etsin bire bin sevabina nail etsin cumlemizi dualarda bulusmak duasiyla A.E.O HAYIRLI KANDILLER

200 adet Ayetel kursi Allah

200 adet Ayetel kursi Allah kabul etsin

Şuana kadar 10122 Ayetel

Şuana kadar 10122 Ayetel Kürsi, 437 Yasin-i Şerif okundu. Kadir gecesinin ilerleyen saatlerinde cemaatle duası yapılacak. Kadir gecesi boyunca okumak için de alabilirsiniz.

Cemaat halinde toplu yapılan bu tür ibadetlerde herkes toplam sevaptan hissedar olur. Herkes de kendisi özel olarak okunanların umumu namına duasını yapabilir.

Bu gibi ameli salihin sevabı güneş gibi herkesi nurlandırır, bölünme parçalanma olmaz. Herkes umum nur ve sevaptan hissedar olur.

Allah kabul etsin...

3300 ayetel kürsi

3300 ayetel kürsi kayınvalidem ve oğlum okudu.selam ve dua ile.kadir geceniz mübarek olsun

6 Yasin ve 100 Ayetü'l Kürsi

6 Yasin ve 100 Ayetü'l Kürsi okudum .Allah kabul etsin inşaallah

5 yasin 500 ayetel kürsiye

5 yasin 500 ayetel kürsiye niyet ettim.selam ve dua ile

ben hem kendim için hemde

ben hem kendim için hemde askerde olan sözlüm için okumak istiyorum onun adına okuyacağım zaman nasıl niyet etmeliyim. nasip o lursa inşallah hergün 2 yasin 20 ayetel kursi okumak ıstıyorum yarısı onun adına yarısı benım.

Dua niyeti ile

Dua niyeti ile okuyabilirsiniz. Ayrıca sevabını sözlünüze bağışlayabilirsiniz. Kalbi niyetiniz yeterlidir dil ile niyet etmek şart değildir.

3 yasin 50 ayetel kürsü için

3 yasin 50 ayetel kürsü için niyet ettim.

(X)
Kapat
-->