Cumhuriyet'imizin 85. yaşı kutlu olsun

 

 

Cumhuriyet'in 85. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlanıyor. Cadde ve sokakları bayrak ve Atatürk fotoğraflarıyla süsleyen vatandaşlar, bayramın heyecanını doyasıya yaşıyor. Kutlamalar için hazırlıklar günler öncesinden başladı. Gün içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler gece boyunca da sürecek.

 

 

 

 

CUMHURİYETİN kuruluşunun 85. yıldönümü, Başkent Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’de ve dış temsilciliklerde, yavruvatan KKTC’de dün saat 13.00’ten itibaren kutlanmaya başlandı. Ankara’daki kutlamalara bugün de Anıtkabir, Meclis ve Atatürk Kültür Merkeziínde düzenlenecek olan törenlerle devam edilecek. Törenlere, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve devlet erkanı katılacak.

 

 

300 tekne ile fener alayı

 İstanbulluları ise büyük bir görsel şov bekliyor. Büyükşehir Belediyesi, Boğaz köprüsünden Kızkulesi’ne kadar tam 15 ton havai fişek atacak. Fahir Atakoğlu’nun özel bestesi eşliğinde gerçekleşek şovu Sdney’deki yılbaşı kutlamalarını yapan şirket hazırladı. İşte İstanbulluları Boğaz kıyısına dökecek programın ayrıntıları:

29 Ekim saat 18.00’de başlayacak büyük şölen Kuruçeşme’den Dolmabahçe’ye tam 300 tekne ile fener alayı düzenlenecek.

19.30’da Boğaz köprüsünden Kızkulesi’ne kadar havai fişek ve ışık gösterisi olacak. Atakoğlu’nun özel bestesi eşiliğindeki gösteriyi Sdney’in yılbaşı kutlamalarını organize eden firma yapacak.

Özel besteyi herkesin duyabilmesi için radyolar canlı yayınlayacak. Boğaz kıyısına gidemeyenler 7 ayrı meydandan gösteriyi izleyebilecek. İETT de Boğaz’a uzak ilçelerden ek sefer düzenleyecek.

 

 

 

kaynaklar : zamani tercuman

Yazar: 

Yorumlar