Kimler yok ki orada!

Kimler yok ki orada!

Sıra bize gelmeden önce eksik kalan mânevî vazifelerimizi tamamlamamız gerekmiyor mu?

Evet, kimler yok ki orada! Gönülden sevdiğimiz anne, baba ve kardeşlerimiz. Ninnilerini dinlediğimiz nur yüzlü nineler... Sakalını okşadığımız beli bükük ihtiyarlar... Nice büyük insanlar, veliler, peygamberler ve en önemlisi, iki cihan güneşi Efendimiz (s.a.v.) hep orada... Sevdiklerimizle dolu olan bu âleme geçmek için, bir başka doğuş olan ölüm, tek çare...

Şair:

Öleceğiz, müjdeler olsun, müjdeler olsun.

Ölümü de öldüren Rabbe, secdeler olsun.

diyerek, sevinç çığlıkları atarken, bu gerçeği görmüş olsa gerek.

Ölümü bir müjde bilmek için, sıra bize gelmeden önce eksik kalan mânevî vazifelerimizi tamamlamamız gerekmiyor mu?

Bunun için, önümüzde ne kadar olduğunu bilmediğimiz yıllar, aylar, belki de sadece saatler var...

Yorumlar

ben birşey sormak istıyorum yazılarımızı gondersek biz de paylasabılırmısınız bu sitede. mumkun mu boyle bırsey. CEVAP : isminizi ve e-mail adresiniz ile belirterek, [email protected] adresi ile iletisime gecebilirsiniz.

Benim ruhumu aydınlattınız. Allah razı olsun. yazıların, makalelerin hepsini okudum ve düşüncelerim değişti. Karanlık bir dünyada, karanlık bir ruh haliyle yaşamak istemiyorum artık. CEVAP : Degerli Gülsüm Hanım; Allah Razi Olsun güzel yorumlarınız için. Rabbul Alemin'in imdadınıza yetişmesinde bizi de bir nebze vesile eylediği için Elhamdülillah.. Allah nurunuzu ve huzurunuzu arttırsın inşaallah sevgilerle = ) (editor)

çok müthiş yazılarla karşılaşıyorum her açtığımda interneti allah bu siteleri hazırlayanalardan allah razı olsun
(X)
Kapat
-->