Hz. Yuşa(a.s.)'ın kabri, İstanbul Beykoz’daki Yûşâ tepesinde midir?

Hz. Yûşâ (a.s.)ın kabrinin kesin olarak nerede olduğunu söylemek güçtür. Yûşâ tepesindeki bir kabrin gerçekten ona ait olması mümkün olduğu gibi, Gaziantep veya Suriye/Halep’te olması da mümkündür.

Önemli olan, bir peygamber(a.s.)in kabri olarak düşünülen bir yeri ziyaret ederken, ona fatiha/yasin okumak, bir peygamberin huzuruna yakışır bir edep takınmak, o kabir vesilesiyle, Kur’an’da geçen veya aklında kalan yahut da genel olarak bütün peygamberleri hatırlayıp, Allah’ın elçilerine yeniden biat etmek, özellikle bütün peygamberlerin varisi, nübüvvetin son halkası Hz.  Muhammed(a.s.m)’e olan imanını yeniden güçlendirmek ve bu yolla Allah’ın rızasını kazanmaya çalışmaktır.

Şayet, Hz. Yûşâ (a.s.)’ın cismi orada değilse bile, mübarek ruhâniyetinin Allah c.c için onu ziyaret edenlerden haberdar edileceğinden kuşku duymamak gerektir. Kaldı ki her şeyin dizgini elinde olan Allah c.c ’ın bilmesi yeterlidir.

Yazar: 

Yorumlar

Sayın Yönetici birçok sahih rivayete dayanır o kabrin yeri.

BİRAN OLSUN ORADAN BİR HAYAL EKLENDİ GÖZLERİME ALLAH RAZI OLSUN

S.A uzak bir memlekette bu güzel insanın özlemini azda olsa dindirmek için resimlere bakıyorum.Allah sizden razı olsun elinize kolunuza sağlık. ALLAH'A EMANET OLUN