Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!

Daha fazla okumak, daha düzenli namaz kılmak, daha sabırlı olmak, daha fazla sadaka vermek istiyoruz.. Ama günler, haftalar, aylar o kadar çabuk geçiyor ki kendimizi ortada ve eli boş bulabiliyoruz.. Ve "büyük resmi" göremiyoruz çoğu zaman..

Rebiülevvel ayı başladı. Rebiülevvel, müslümanların takviminde 3. aydır ve Peygamber Efendimiz -sav-'in dünyaya teşrif ettikleri aydır.

Bugünler, O'nun sünnetini hatırlamak ve O'nun (yani Cenab-ı Hakk'ın) istediği şekilde (az veya çok da olsa) yaşamaya çalışmak için ideal günler..

 

 

Bu ay Efendimiz'e 5 dakika ayırın.. 10 ipucu!

 

1. Sadece 5dk. Efendimiz -asm-'ın hayatından bir parça okuyun..

2. Epostalarınıza ve forum imzalarınıza bir Hadis-i Şerif ekleyin..

3. Günlüklerinize ve takip ettiğiniz sitelerin "Güzel Sözler" kısımlarına bir kaç Hadis-i Şerif ekleyin!

4. Bir dostunuza güzel bir kitap veya bir siyer cd/dvdsi hediye edin!

5. Efendimiz -asm-'ın hayatı ile ilgili bir video izleyin ve ailenizle bu videoyu tartışın! Siyah Nur'da videolar kısmında size fikir verebilecek videolar bulabilirsiniz..

6. Evinizde "Siyer Zamanı" belirleyin ve her Cumartesi akşamı çocuklarınıza Peygamber Efendimiz -asm-'ın hayatından kısa bir parça anlatın.

7. İster kızgınlığınızı kontrol etmek olsun, ister kibarlık olsun, eksik olduğunuzu, hata yaptığınızı hissettiğiniz BİR DAVRANIŞI, Peygamber Efendimiz'in sünnetine göre düzeltin.

8. Peygamber Efendimiz -asm-'ın davranışı, karakteri veya başından geçmiş bir olayı kısaca yazın ve insanlarla paylaşın!

9. Eve, işe gidip gelirken arabanızda veya mp3 çalarınızda Peygamber Efendimiz ile alakalı kısa sohbetler, güzel ilahiler dinleyin!

10. Bir durumla, problemle karşılaştığınızda kendinize şunu sorun: "Peygamberim bu durumda ne yapardı?"

 

 siyahnur 

Yazar: 

Yorumlar

sitenin 2 yıldır takipçisiyim tebrik ediyorum.yalnız bi eksiklik hissettim şu anda.bu güzel sitede bakınırken bir yandanda ilahi dinleyebilsek.en güzel ilahileri koysanız sitenin bi kenarına.daha güzel olur bence.AEO CEVAP: Değerli İrem kardeşim, İNŞAALLAH sitemizde ilahiler de olur, siz dualarınızı eksik etmeyin üzerimizden...Allah (c.c.) razı olsun ve en güzel şekilde istifade etmeyi nasip etsin...Selam ve dua ile...

çok güzel ne diyebilirimki,beni kendime getirdiniz herkese selamlar

selamun aleykum Allah hizmetlerinizi kabul etsin emeği geçen herkezden Allah c.c razı olsun

sünnet hayat tarzımız olmalıdır . Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm’ı hayata taşımak emin olmaktır. İbrahim Aleyhisselâm’ı çağa taşımak halil olmaktır. Yusuf Aleyhisselâm’ı çağa taşımak iffetli olmaktır.. muhabbetle... CEVAP : Değerli Yasemin Hanım; bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederiz.. Allah razı olsun.. (editör)

Rabbim yolunuzu açık etsin öncelikle .Çok güzel çalışmalarınız var öğretici eğitici... gazete ve sitenizden çok memnunuz. CEVAP : Sevgili Kezban Hanım; ilginize teşekkür ederiz.. Ancak bizim çıkardığımız bir gazete bulunmamaktadır. hanimlar.com tüm islam alemini kapsıyor. sevgilerle..

gerçekten de güzel ipuçları bizim için allah razı olsun

O Rasûl s.a.v için ne yapsak azdır

çok güzel gerçekten ben bu siteyle bugün tanıştım çok hoşuma gitti. allah razı olsun sizden inşaallah gerçek yaşayanlardan oluruz.

Allah razı olsun kardeşim inşaallah peygamberimize layık ümmet oluruz

allah razi olsun mükemmel bir fikir denemekten ne çıkar