Bir Mirac Seccadesinin üzerinde, bu gece, ebedi bir hayata başlayalım..!

Herşeyden şikayet eder bir hale geldik.. Şükürsüz bir toplum olduk.. Yağmur gibi bir rahmeti ?berbat? kelimesi ile tanımladık.. ?Bugün berbat bri hava var.. Yağmur yağıyor? dedik.. Ne suya, ne havaya, ne nimetlere şükrettik.. Şikayetlerimiz ise boyumuzu aştı..

Helala haram demeden herşeyi aldık dünyamıza.. Herşeyi alkışladık.. Hiçbirşey doyum vermedi.. Hiçbirşey tatmin etmedi nefsimizi.. Ondan sıkıldık, bunu aldık, şundan sıkıldık buna harcadık paramızı, ömrümüzü..

 İktisad, bereket kavramlarını unuttuk neredeyse.. İsraf ettik nimetleri; en fakirimizden en zenginimize kadar.. Çöpe attık acımadan ya bir dilim ekmeği, ya da bir ömür nimetini..  Dua mı? O da neydi? İhtiyaç oldukça bakkal vardı, market vardı, süperi hatta hiperi bile vardı.. Parayı patrondan, eşimizden ya da babamızdan alıyorduk.. Rezzakımız bunlardı işte.. Biz kazanıyorduk ya da; kendimizdik rezzak!

Herşeyi sebeplere bağlaya bağlaya, herşeyin her anının bağlı olduğu Kudreti unuttuk.. Gözlerimizi perdeledik hakka hakikate.. İsraf diz boyu, şükürsüzlük alabildiğine, şikayet ise herşeydendi.. Ne utanma, ne saygı, ne hak, ne hakikat, ne iktisat, ne bereket, ne kanaat, ne sevgi... Hiçbir şey bırakmadık ki dünyalarımızda.. İnsaın insan yapan, kul yapan değerlerimizi yitirdik; sorgulamadık..

Allah?a muhatabiyet mi? Arada bir önemli gördüğümüz işlerimizde yardım için, kendimizi rahatlatmak için hatta bazen formalite olsun diye açtık ellerimizi.. Ya günün geri kalanında? Ya diğer zamanlarda? Allah?ı işlerimize hiç dahil etmedik belkide ama, Alemlerin Rabbi hep bizimleydi..

Peki biz birşeyleri hak etmedik mi sizce de?

 

Gelin... Bu gece, bu güzel Mirac Gecesi?nde, itiraf edelim yaptıklarımızı.. İtiraf edelim pişmanlıklarımızı... Gözyaşlarımızı serbest bırakalım.. Gönlümüzü açalım Alemlerin Rabbi olan Kudrete ve Rahmete... Gelin.. Bu muhteşem geceyi, bu defa atlamayalım..! Bu defa es geçmeyelim hayatımızın anlamını.. Vazgeçemeyelim insanlıktan ve kulluktan...

 

Bu muazzam geceyi yaşamaya çalışalım hakkıyla hep birlikte inşaallah..

Hepbirlikte huzura varalım..

Rahmetin Kapısına dokunalım...

İstiğfar edelim.. Pişmanlıklarımızı anlatalım Rabbimize.. Konuşalım, sohbet edelim bizi insan yapan Rahmet ile.. O Yüce Kudret ile...  Ona yakınlığımızı hissedelim..

 Yakınlık isteyelim...

Arınma isteyelim... Yıkanma isteyelim... Temizlenme isteyelim..

İçimizi ve dışımızı yıkayacak maddi ve manevi rahmet isteyelim ..!

 

Yağmur isteyelim..!

Sağnak sağnak bereket isteyelim..!

Sağnak sağnak ağlayalım bu gece...!

Şükürsüzlüğümüzün yerine şükreden bir kul olma adımını atalım bu gece..

Kul olmanın tohumunu atalım...

Gelin..

Bir Mirac Seccadesinin üzerinde, bu gece, ebedi bir  hayata başlayalım..!

 

 

Yazar: 

Yorumlar

Allah razı olsun! çok güzel anlatmışsınız.. dua edelim inşaallah bu gece.. Rabbim bizleri yeniden insan eylesin, kul eylesin.. hayirli kandiller! CEVAP : Amin inşaallah.. Allah razı olsun..Hayırlı Kandiller..

allah razı olsun hepimizin gönlü iman ile dolsun

allah razı olsun uyaranlardan ve bunu nasip ednlerden ne mutluki nasibini alana inanın ağladım okurken bişeyler başımıza geliyrsa bilinki hakettiğimizdendir yüce yaradan herşeyin en hayrlısını bilendr

allah razı olsun. okuyunca kulluğumdan utandım. rabbim kandisine hakkıyla kul olmayı nasip etsin. razıyım dediği kullardan eylesin hepimizi.amin

çok etkilendim oyle haklı konuşmuşsunuz ki oyle gerçekleri yasıp birşey anlatmışsınız ki utandım kendimden Allahım affetsin sizden de Allah razı olsun çok sey öğreniyorum bu siteden hayırlı günler. CEVAP : Değerli İlknur Hanım; ilginize teşekkür ederiz.. İnşaallah araştırdıkça, paylaştıkça, hepbirlikte bilgileniyoruz. Allah c.c hepimizi Habibie komşu eylesin inşaallah. Sevgiler ve dua ile (zeynepmeltem)

Allah sızın gıbı ınsanlardan razı olsun kı bızım gıbı gozu kulagı tıkanmıs ınsanlara yol acıyorsunuz Allah kımseyı dınden ımandan ayırmasın burdan herkese seslenıyorum gercekten bıraz Allah c.c ile dost olun O’na c.c sıgının oyle guzelmıs kı O’nun c.c ile konusmak O’nun c.c ile dertlesmek ve hep O’nu c.c yanınızda hıssetmek ben yenı farkettım sızın gıbı arkadasların sohbetlerıne katılarak ve kendımı sımdı cok ıyı hıssedıyorum O’ndan c.c gayrısı ınanın cok bos yazmak ıstıyorum sayfalar dolusu bıtıremıyorum Allah’ımı cok sevıyorum sız de ona emanet olun CEVAP : Değerli Sevtap Hanım; bu güzel duygu ve düşünceleriniz bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. = ) Allah c.c. hepimize ihsan şuuru, imanda hakka'l yakîn ihsan buyursun inşaallah.. dua ile .. (editör)

yazı gerçekten çok etkileyici olmuş, kendime geldim,şükürsüzlüğümü anladım Allah razı olsun inş rabbim bu geceyi hakkıyla geçire bilmemizi nasip eylesin...

şükürler olsunki müslümanım şükürler olsın ki allaha hz muhammede ınanıyorum allah sizden binlerce kez razı olsun böyle güzellikleri anlattıgınız icin

şükürler olsun

allah razı olsun öyle güzel anlatmışsınızki sorumsuzluklarımızı okuduğumda kendime geldim rabbim hepimizi affetsin bizi merhametinden mahrum etmesin inşaallah