Yatma Zamanı

* Gerekli Olanlar

  • Oyuncak hayvan
  • Oyuncağı içine alacak büyüklükte karton kutu
  • Eski havlu, eski kumaş parçaları, pamuk


Çocuğunuz uykuya gitmekte isteksiz mi davranıyor? İşte onun uykuya kolay gitmesini sağlayacak bir aktivite.

Önce çocuğunuza en gözde oyuncak hayvanını almasını söyleyin. Sonra da karton kutuyu rahat bir karyolaya dönüştürün. Eski bir havluyu yatak olarak kullanabilirsiniz.


Makas yardımıyla eski bir kumaş parçasından yorgan yapabilirsiniz. Yastık için biraz emek harcamanız gerekecek. Eski kumaştan küçük bir yastık kılıfı dikin ve içini pamukla doldurun.


Oyuncak karyolayı çocuğunuzun yatağının hemen yanıbaşındaki etejerin üzerine koyun. Çocuğunuza uyku saatinin geldiğini ve sevdiği oyuncak hayvanı yatağına yatırmasını söyleyin. Oyuncağını sallayarak ninni söyleyerek ya da masal anlatarak uyutmasını sağlayın. Söylediği ninni ve anlattığı masal telkin görevi yapacak ve çocuğunuz kolayca uykuya gidecektir.


Çocuğunuz İçin Ev İçi Aktiviteleri


Taklit Et

* Gerekli Olanlar

  • Yok

Çocuğunuzun sizin yaptıklarınızı ve çıkardığınız sesleri  taklit etmesini sağlayın. Mesela bazen bir aslan, bazen bir at, bazen bir buharlı tren olun.


Adalar Ve Okyanus

* Gerekli Olanlar

  • Yastıklar


Odanızın çeşitli yerlerine yastıklar yerleştirin. Bunlar adalar olsun, yer ise okyonus. Çocuğunuza suya düşmeden adadan adaya geçmesini söyleyin.


Evin İçinde Hazine Avı


* Gerekli Olanlar

  • Küçük oyuncaklar
  • Hazine Haritası


Çocuğunuzun küçük oyuncaklarını, kitaplarını ve küçük şekerleri saklayarak, bunların yerlerini bir kağıda işaretleyin ve bir hazine haritası oluşturun. Çocuğunuz bu haritayı kullanarak sakladıklarınızı bulsun.

Çocuğunuzla keyifli vakitler geçirmeniz dileğiyle...

Yorumlar

slm arkadaslar bende cocuklarimi yatirmakta cok zorlaniyorum.biz yatmadan yatmiyorlar sabahleyinde benden once kalkiyorlar.sizce nasil bir yontemle onlari erken yatmaya alistirabilirim?

çok güzel.. tebrikler

gerçekten çok güzel şeyler yayınlıyorsunuz çoğunu yapmaya çalışıyorum...
(X)
Kapat
-->