Bu Evde Mutlu Bir Aile Var

Penceresine bir çift kumru konmayan ev yoktur. Kumruların birbirine olan düşkünlüğü herkesi hayran bırakır. Birbirlerinden aldıkları sevgiyle, öyle güzel öterler ki,  keşke her evin camında bir kumru yuva yapsa diye düşünürsünüz.


Zaten onların yuvası, o kadar basittir ki dal parçalarını bir araya getirerek mutluluğu yakalarlar. Eşlerine öyle bir tutkuyla bağlanırlar ki sadakatlariyle ün yapmışlardır. Hatta eşi ölen kumru bir daha başkasını sevmez.


Bu muhabbeti yaşayan sadece kumrular değil tabii ki. Hiçten mutluluk üreten aileler hala aramızda yaşıyor. O ailelere kumru adını veriyoruz; tıpkı kumrular gibi bir ömür boyu birbirlerini sevdikleri için.


Kumrular gibi muhabbeti daim olan ailelerin öyle güzel özellikleri olur ki onları gıptayla izlersiniz.


Onlar muhabbetlerine dedikodu ve gıybet karıştığında rahatsız olurlar.


Onlar, güzel şeyler konuşmak için vardır.


Onlar, muhabbet etmek için illa çok güzel ortamlar, uygun zemin ve münasip zaman beklemezler. Bulundukları loş yerlerde kelimelerden ışık yakarlar. Mekanı aydınlatırlar. Zamanın içinde güzellikleri seçerler.


Onlar, kelimeleri öyle kullanırlar ki onların sözleri ilaç gibidir. Cümleleri bala benzer.

İşte bu yüzden kumru muhabbetinin tadına doyum olmaz. Kargalar gibi felaket tellallığı yapmaz onlar...

Pencerenin pervazında,

Her sabah iki kumru öter.

Tavşankanı çaylardan,

Buhar değil, mutluluk tüter.


Yoldan geçenler,

Kaşık seslerinde bile,

Sevgi şarkıları duyar.

Perdelerin mutlu raksına bakıp

Derler ki:

"Bu evde mutlu bir aile var!.."

Yorumlar

inşallah bütün aileler bu kumrular gibi oluruz selam ve dua ile

Sümeyra kardeşime katılıyorum; sitenizin müdavimleri belki bu aya girdiğimizden haberdar degillerdir.zaten sitenizde mevcut olan bu yazıyı ana sayfaya alsanız kalan günleri bari verimli geçirirler(bayrama kadar) hem sizde vesile sevabı alırsınız inşallah. tekrar teşekkürler.

s.a gerçekten güzel bir yazı.yalnız zilhicce ayına girmeden evvel bu ayın önemini anlatan ve leyali i aşereden bahseden bir yazı bekliyordum doğrusu.unutanlara hatırlatılabilir bence. selam ve dua ile CEVAP: Değerli kardeşimiz, Zilhicce ayı ile ilgili sitemizde yazımız var arama bölümünden "Zilhicce" yazıp arattırabilirsiniz.Selam ve dua ile!..

Aksam olunca balkondan evlerde yanan isiklari seyrederim. Nedense icimde bir sizi olusur. Evlerde yasayan Aileler mutlumudur, huzurlumudur diye düsünürüm. Keske biz insanlarda, o kuslar gibi olabilsek! Cifte KUMRULAR dedikleri buymus meger...

Ne güzel. Allah hepizin evini cennetten bir şube yapsın inşallah