Forum Konularım


 • RAbbim, hizmetinden ayirmasin ,hizmet sevdalilarindan eylesin.amin
  hizmete gideceğiz... Ey Rabbimiz!
 • OLUMUN BOYLESI !!!!

  Bir imam efendi varmış namazını tadil-i erkana uyarak kılmaya çok dikkat edermiş cemati hayranmış imam efendiye....
  dua

  Arkadaşlar daha önceki konumda yazdım tekrar yazıyorum. yoğun bakımda olan bi nurkardeşimizin durumu kötüye gidiyor. Lütfen sizlerden dua istiyorum. duadan başka bişey gelmiyor elimizden :(

 • sekine duası

  Kardeşler  bi nur kardeşimize kanser teşhisi koyuldu. Yarın sabah ameliyatı var. ricam okuyabilenlerden sekine duasını okumaları. şimdiden Allah razı olsun.

 • Seni tekrar senden istiyorum karıcığım...

  Seni tekrar senden istiyorum karıcığım...

   
   
  karıcığım
   
  Karıcığım biliyorsun 1 haftadır şehir
 • Gençlerle - fırtına gibi

  Kardeşler, Cenabı Hakk'ın hizmetle alakalı yeni bir nimetini sizinle paylaşayım:

  Antalyadaki kardeşlerle farklı bir çalışmaya niyetlendik elhamdulillah. Gençlerle kararlaştırdık, "mevzu çalışmalı" ders okuması yapalım; her hafta biri hazırlasın, sunum gibi yapsın dedik. Cumartesi dersine gençler katıldığı için sırf dinleyici olduklarında sıkılıyorlardı. Biraz sorularla derse dahil oldular, sırayla konu hazırlayalım dedik, daha bi heyecanlı oldu. Elimizde hazırlanmış 1 er A4lük konular var. Konu sonunda da 4-5 soruluk müzakereye açık bir kısım var.

 • özel eğitime itiyacı olan çocuklarımız

  S.a ben psikoloji bölümü öğrencisiyim. Bu sen son senem. A.B.A tekniğinin eğitimini alıyorum. Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarla gönüllü olarak çalışmak istiyorum. levent/ sanayi civarında oturuyorum. şunuda belirtmek isterim profosyenel değilim ama çocugunuzun gelişimine katkı sağlayacağımı düşünüyorum. ilgilenen anneler bana mail atabilirler. 

 • SALIHA BIR ES ISTIYORUM(MUTLAKA OKUMANIZI TAVSIYE EDERIM)

  ---------------------------------
  Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti derken annem açtı yu...va kurma konusunu.
  Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum. Yakın bir akrabamızdan haber geldi. Komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden dahada dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.

  Gittik bir görelim görüşelim dedim.Ilk ailesiyle konuştum... Hatta ben konuşmadım sürekli onlar konuştu, şaşırdım kaldım...
  Bir şey diyemedim...

 • BABANIN ZOR ANLARI..

 • KÜLLİYAT HATMİ (YENİ) - KİTAP LİSTESİ

  Kardeşler,

  ilk hatmimizin bitişi mubarek cuma gecesine tevafuk etti. Alamet-i makbuliyet olarak Rabbimizden kabul edip, Bismillah deyip yeni hatme başlıyoruz inşaallah. Rabbimiz muvaffak etsin.

  İştirak etmek isteyen kardeşlerimiz:Hatmimiz 15 mart 2012 de başlyıp 15 mayıs 2012 de bitecektir.

  HATMİMİZ TAMAMEN BİTMİŞTİR. ALLAH KABUL ETSİN.

 • Hatim 23 marta

  selamun aleyküm

  Degerli abla ve kardeslerim 23 mart Bediüzzaman said nursi hazretlerinin ölüm yil dönümü dolayisiyla hatim indiriyoruz katilmak istiyen arkadaslar almak istedigi cüzleri belirtirseler seviniz.

  23 marta kadar okunmali.Allah razi olsun..

 • Berlin'de bir kadın sığınma evi...

  Geçen haftaydı..Eşim iie yaptığımız şiddetli bir tartışma sonunda...Başlıkta yazdığım yere düştü yolum.Sırtımda siyah mantom,elimde çantam ve az miktar bir para ile gitmiştim.Yanıma değiştirecek bir üst baş bile almamıştım.Adeta evimden kaçmıştım.Ablam,çocuklarım,eş dost ve akrabaların bana kucak acaçaklarını biliyordum fakat ben kimseleri sorunlarımla rahatsız etmek istememiştim.Sığınma evine yakın bir yer olan telefon kulubesine yalnız gelmemi tembihlemişti telefondaki ses..Dedikleri yere geldim ve beklemeye başladım.

 • Ablalarim Kardeslerim...

  Selamun aleyküm ablalarim kardeslerim,

   

  önümüzdeki haftalarda pek aranizda olamayacagim, üniversite sinavlarim var, yazdigim sinavlarin hepsini gecersem yazin üniversitem bitiyor insallah.

  Allah rizasi icin dualarinizi eksik etmeyin olur mu?:)

   

  Kendinize cok iyi bakin, Allah'a emanet olun

   

  Selam ve dua ile...

  Kardesiniz Özlem

 • Ah Efendim!

 • İstesende Hayvan Olamazsın.Sultan Olmak İstemez misin?

 • HER SIKINTININ BASI...

  Slm a.

  Arkadaslar ben kendi hayatimda ve cevremdeki insanlarda hususan Aile hayatinda her sikintinin basinin iman eksikligi oldugunu gördüm.

  iman kuvvetli olunca, herseyi sadece dünya merkezli degil ahiret merkezlide düsününce isin rengi degisiyor gercekten.imanim zayiflaycinca esimi bastan sona kusurlu görüyorum, herkes haksiz tek hakli benim gibi enaniyet basliyor, dayanip sabredemiyorum.

  sizce?

 • SİTE DOSTLARIMA ÖZELLİKLE HAFİZEYE

  ALEYKÜM SELAM.HİÇ ÜZÜLME SOHBETLERE GİDEMEDİM YAHUT RİSALENURU ÖĞRENEMEDİM DİYE.ÇOK KAFAMI PATLATTIM KENDİMİ YEDİM BİTİRDİM ZATEN GEÇ KALMIŞLIĞIN PİŞMANLIĞINI YAŞARKEN BİRDE BUNLARI ÖĞRENEMİYORUM DİYE ÇOK CANIMI SIKTIM.İLK İÇİME İLAHİ AŞK DÜŞTÜKİ SÖNDÜRENE AŞK OLSUN.

 • SALAVAT DAGITIYORUZ...

  ÖNCELİKLE HAYIRLI CUMALAR.BİLİYORSUNUZ BEN YENİ ÜYELERDENİZİM.SİZLERE OKADAR İMRESİYORUMKİ ANLATAMAM.NE GÜZEL KENDİ ARANIZDA DUALAŞIYORSUNUZ.BEN SİZE KATILAMIYORUM SADECE BİLDİKLERİMİ OKUYORUM.SİZDEN BİR RİCADA BULUNSAM BENCİLLİK ETMİŞ OLURMUYUM.RABBİMİN AÇMAYACAĞI KAPI YOKTUR.

   

 • GİDECEK BAŞKA YER Mİ VAR

  bir mürid gece rüyasında cehenneme gidenleri görebileceği bir yere oturtulmuş cehenneme girenleri görmektedir. Dikkatleri birden son haddine varır mürid görüğü kişi karşısında çünkü şeyhi de cehenneme girenlerin arasındadır.

 • kıble yönü bulma

  Arkadaşlar evde kıbleyi nasıl bulabilirim. komşulara filan da soramıyorum. bunun bi yöntemi var mı yoksa bize her yer kıble diyerek bi yöne doğru mu kılınmalı namaz 

(X)
Kapat
-->