Forum Konularım


 • küçük bir önerim var

  selamün aleyküm. benim bir önerim olacaktı :bu siede genelde hanımlar olduğuna göre keşke hanım sahabeler ve peygamberimizn ailesiyle ilgili bilgi ve yazıları paylaşsak . mesela benim bilgim fazla değil bu konuda,kendimize model alırız belki de.Çünkü hepsi farklı karakterde müslüman hanımlarmış bizde bize yakın annemizin  davranışlarını örnek alırız inşallah.(bu önerimi yazacak uygun başlık bulamadım buraya yazdım :)

 • Fatma'nın tesettüre bakışı

  Üşümesin diye örterlermiş üzerini kızlarının, uyuyanın üzerine kar yağarmış yoksa?Hasta olursa, ateşler içinde yanarsa, gözlerini kapatmadan beklerlermiş Fatma’nın anne ve babası.

 • TüM ÜYELERiN DiKKATiNE

  selamun aleyküm

  Sitemizin degerli üyeleri, istek üzerine sitemizin forum kisminda memleketim ve dertleselim adli forumlar acildi, isteyen üyelerimiz memleketlerini bize tanitabilirler, derdi, sikintisi olan kardesler yardim, manevi destek ve tavsiye almak üzere sikintilarini bizimle paylasabilirler insaallah.

 • COCUGUN RUHA ALLAH SEVGISI

  s.a


  Bediüzzaman hazretleri seksen bin zatlardan ders aldigim halde ilk ve en tesirli dersini annesinden aldigini bildiriyor.Demek annenin cocugun üzerinde cok müthis bir etkisi var.

  Bu noktada annelere cok is düsüyor,cocugun yasi ne olursa olsa her durumda cocuga Allah sevgisi yerlestirilmelidir.

 • S.A. MOTiVE OLMAK...

  Selamun Aleyküm,

  Degerli abla ve kardesler insaallah iyisinizdir.Hayat yükünün agirliklari altinda bazen ruhumuz, kalbimiz yoruluyor..Tekrar canlanip,mutlu, huzurlu bir sekilde nasil ibadetlerimizi yapabiliyoruz,hayatimizi devam ettire biliyoruz...?

  Herkesin kendine göre bir motive olma yöntemi var diye düsünüyorum.bu konudaki fikirlerinizi bizimle paylasirsaniz cok memnun oluruz.

 • Evde Hizmetçi, Dışarıda Prenses (!)

  Kadının kulluktan sonra en önemli vazifesi nedir?

  Hanımlık ve annelik...

  Bunu nereden mi biliyoruz? Şu hadîs-i şerîften:

  "Rahmet Peygamberimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bir gün ashâbına:

  "-Size cennetlik kadınların kimler olduğunu haber vereyim mi?" buyurdu. Ashab-ı Kirâm:

(X)
Kapat
-->