Forum Konularım


 • Kadir Gecesinin Kadrini Biliyor muyuz?

  Çok büyük bir ülkenin sahibi ve sayısız hazineleri bulunan bir padişah tahta çıkışının yıldönümünde, sarayın kapılarını halka açıp şöyle bir ilân yaptırmış:

  — Ey millet! Herkes dilediği kadar altın, pırlanta, elmas, zümrüt, inci, mercan, zebercet alsın.

 • Hayatımızı,kaybettiğimiz şeylere borçlu olabiliriz

  Soru: 23 yaşımdayım. Gelecekle ilgili hayallerim vardı, suya düştü. İdeallerim adına üzerime düşen her şeyi yaptığıma inanıyorum. Ancak irademle istediğim hedeflere ulaşamadım. Sürekli yapamadığım şeyleri hayal ediyor, şöyle yapsaydım keşke diyorum. Ehliyet sınavını dahi veremedim. N'olacak benim halim?

 • Kur'an-ı Kerim Okunan Ev

  Kur’an’ın okunduğu yerde melekler ve temiz ruhlar da hazır bulunur.

  Tilavet olunan her bir harf bir hava zerreciğinin içini doldurup atmosferin uhrevîleşmesine vesile olur.

  Kur’an, okunduğu yere huzur, mutluluk ve bereket getirir.

  Okuyana da, dinleyene de sevinç ve tarifsiz bir huzur verir.

  Gam, tasa ve kederlerini dağıtır, ümitsizliklerini siler, onları manen canlı ve aktif bir hale getirir.

 • Iftar Yemekleri

  Selamun aleyküm ablalar kardesler,

  insallah hepiniz iyisinizdir.

  Iftarda ne yemekler yapiyorsunuz? Yaptigimiz yemekleri paylasalim ki , herkes aksama kadar kara kara bugün ne pisirsem diye düsünmeyip, fikir edinebilsinler:)

  Ben baslayayim, ilk gün mercimek corbasi, havuclu bezelyeli pilav ve izmir köftesi yaptim. Isteyenlere tarifini de verebilirim.

  Selam ve dua ile...

 • RAMAZAN DUASI OKUNUSU VE FAZILETI
 • UZULME ..)
  Fotoğraf: http://www.facebook.com/GonulSofram
 • Örtünme Çağrısı....

 • YOZGAT

  Sa. Ablalarim Kardeslerim...

  güzel olmus bu forum konusu :)

  ben yozgatliyim... yozgatin neyi meshur derseniz testi kebabi ve arabasi yemegi.

  yozgatin en cok neyini seviyorum biliyor musunuz, acik secik insanlar coooook nadir :)

  birde eger yolunuz oraya düserse yozgat camlik milli parkina gitmenizi tavsiye ederim.

   

 • Efendim(s.a.v)Bir Gül!

 • Bir hafizin namazi
  Bir Hafızın Namazı

  Tenhâ bir köşe bulup namaza durdu. O, zaten "hep musallî olanlardan"dı. Ellerini kaldırdı ve dünyayı bütün ağırlığına rağmen arkaya atıverdi. Tekbir aldı.

  "Allâhu Ekber" dedi.

 • Rabbim'in hediyeleri olan esimize ...

  Sen benim en gizli sadakam,cehennemle arama set olacak en tatlı gozyasımsın...sen benim solumdaki saklı,secdedemki- duamsın,sen kalbimin en mahrem yanı,Rabbimin armaganı ve en guzel yangınımsın.. 

 • Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan

 • Kadına Hakettiği Değer 8 Mart dan Önce Verilmişti

  Bugün, “Dünya Kadın Hakları” günüdür. Bütün kadınlarımızın haklarına saygılı olmak, biz erkeklerin ana vazifelerindendir. Kadınlarımızın, kadın hakları gününü tebrik ederim.

  Bugün aynı zamanda Peygamberimizin (s.a.s) veda haccında Arafat’ta insanlığa sunduğu veda hutbesini irad ettiği gündür. Kadın hakları günüyle veda hutbesi gününün, bu sene aynı güne denk gelmesi oldukça önemli, nükteli bir tarihi tevafuktur. Zira Peygamberimiz (s.a.s) veda hutbesinde kadınlar için ayrı bir bölüm ayırmıştır.

 • 41 yasin okuyoruz

  selamun aleyküm

  Sevgili ablalarim ve arkadaslarim bir arkadasimiz icinde bulundugu sikintidan feraha cikmasi niyetiyle 41 yasin okumaya niyet ettik.Haftaya persembe gününe kadar okuyalim insaallah.

 • Berlin'de bir kadın sığınma evi...

  Geçen haftaydı..Eşim iie yaptığımız şiddetli bir tartışma sonunda...Başlıkta yazdığım yere düştü yolum.Sırtımda siyah mantom,elimde çantam ve az miktar bir para ile gitmiştim.Yanıma değiştirecek bir üst baş bile almamıştım.Adeta evimden kaçmıştım.Ablam,çocuklarım,eş dost ve akrabaların bana kucak acaçaklarını biliyordum fakat ben kimseleri sorunlarımla rahatsız etmek istememiştim.Sığınma evine yakın bir yer olan telefon kulubesine yalnız gelmemi tembihlemişti telefondaki ses..Dedikleri yere geldim ve beklemeye başladım.

 • ACI DOLU GÜNLERİM VE GECELERİMDE....

  O Gece pijamalarımı giyerken tesadüfen göğsümde bir sertlik fark etmiştim.Sabahı zor etmiş ve ertesi günde hemen erkenden kadın doktoruma gitmiştim.Korkulacak birşeyin olmadığını söylemişlerdi fakat ben yine de emin olmak için hastahanede ultrasonla bakılmasını istemiştim. Hastanede baktılar ve sonuçlari kadın doktoruma yollayacaklarını söylediler.Birkac gün sonra kadin doktoruma sonuçları almak için gittiğimde henüz ne olduğuna karar veremediklerini ve biopsie yaptırmam gerektiğini söylediler.Hiç vakit kaybetmeden gittim,biopsi yaptılar.Üc gün sonra da sonuçları geldi...

 • ARKADASLAR NERDESiNiZ?
 • ALLAHIM

  ALLAHIM
  ALLAHIM (cc) sanadır kulluğum
  Gelseydin

(X)
Kapat
-->