Forum Konularım


 • Önemli bir konu
  Arkadaşımın babası vefat etti üç İhlas bir Fatiha okur musunuz Okuyanlar okudum derse çok memnun olurum
 • El_Vehhab
  "İnsanları ve bağışları bol ve devamlı olan". "Kullarına karşılıksız ihsan eden". ALLAHın sıfatı olarak El-Vehhab yarattıklarına , karşılık beklemeden maddi ve manev pek çok nimet veren, ikramında devamlı olan , Lütfu insanı ve rahmeti bütün varlıkları kuşatan demektir. Mesela , yokluk aleminden varlık alemine çıkarılan her şey , bitkiler , hayvanlar , insanlar Vehhab isminin tecellisiyle çıkarılmıştır. Hiçbirimizin bundan vukufiyeti yoktur , o nimetler bizim değildir. Evet ALLAH Vehhab'tır ; karşılıksız hibe eder, cömertte ihsan eder ve verdiklerine mukabil bir bedel istemez.
 • Hz Peygamber Efendimiz ve Hz Huzeyfe
  Bir gün Hazret-i Huzeyfe, Resulullah Sav. efendimize sordu: "Yâ ResulAllah, acaba Müslümanlar İslamiyet’ten önceki hallerine döner mi?" Efendimiz: "Hayır, dönmezler; ama bizden sonra bulanık bir zaman gelir." Hazret-i Huzeyfe: "Bulanık ne demektir yâ ResulAllah?" Efendimiz: "Yani iyiler olur, kötüler olur, âlimler olur, zalimler olur, karışık bir zaman olur.
 • İmanda Diriliş
  Mâdem hakikat böyledir : Gel ey hayata çok müştâk ve ömre çok tâlib ve dünyaya çok âşık ve hadsiz emeller ile ve elemler ile mübtelâ bedbaht nefsim ! Uyan , aklını başına al ! Nasıl ki yıldız böceği , kendi ışıkçığına i'timâd eder , gecenin hadsiz lüzumâtında kalır . Bal arısı kendine güvenmediği için gündüzün güneşini bulur . Bütün dostları olan çiçekleri , güneşin ziyâsıyla yaldızlanmış müşâhede eder .
(X)
Kapat
-->