Forum Konularım


 • DUALARINILA KATKIDA BULUNARAK IHLAS SURESI OKURMUSUNUZ ??

  selamun aleykum gonul dostlarim sizlerle olup sizlerin duasini almak beni cok mutlu ediyor  hamd olsun siz gonul dostlarimin   yureginizden   cikip dilinize yansiyan o guzel dualarinizi   istirham ediyorum  dualarinizin sicakliginda  bizler dualarimizla yanindayiz demenizi ve    benim icin cok degerli olan yorum ve dualarinizi bekliyorum  INSALLAH  cok sevdigim ve  tanidigim  bir bay  su an durup durup evinde huzursuzluk cikartip ev ahalisinde  huzurunu mutlulugunu kaciriyormus  sizlerinde tahmin ettigi gibi huzursuz

 • Ben Abi oldum anne!!

  Selamun Aleyküm,


  Ben Abi oldum anne!Bugun bu söz tokat gibi yüzüme vuruldu...Belki sizede faydasi olur diye yaziyorum.

  Benim 2 kizim var,bebekliklerinden itibaren giyimlerine özen gösterdim cok sükür,cok dar olmayan hatta cogu zaman yaslarina göre giymeleri gereken bedenin bir üstünü alirdim,iktisattan öte tesettüre dikkatti amacim.

 • 500 kisiden Yasin

  selamun Aleyküm,


  Degerli kardes ve ablalarim, Gurbette yasayan bir müslüman Aile evladlariyla beraber maddi manevi sikintili günler geciriyor,onlarin sifa bulmalari, feraha ermeleri icin ayni zamanda bu durumda olan bütün müslüman kardeslerimizi niyet ederek 18 ocak 2013 cuma gunu tarihine kadar 500 kisiden 500 yasin dagitmaya niyetlendik,1 kisi sadece 1 yasin okuyabilir.

 • Nefsi Yenmek Ve Şeytana Karşı Koymak

   

  NEFSİ YENMEK VE ŞEYTANA KARŞI KOYMAK

  Akli basinda olan kimsenin, nefsin azgin arzularini açlikla sindirmesi gerekir. Çünkü Allah'in (C.C.) düsmanmi (nefsin azgin arzularini) ancak açlik gemleyebilir. Nefsin azgin arzulan, yemek ve içmek seytanin vasitalaridir.
  Nitekim Peygamber'imiz (S.A.S.) söyle buyurur:

 • Hadis-i Şerif

   

  İslâm, güzel ahlâktır.  Kenzü’l-Ummâl, 3/17, HadisNo: 522

  Müslim, Îmân, 164

 • HAK'la Dalga Gecenin Ibretlik Sonu (gercek hayattan alinti oldugu soyleniyor)

  Bir acelesi olduğunu, onu görür görmez anlamıştım. Sağanak halinde yağan yağmura aldırış bile etmiyor ve bükülmüş haline rağmen sağa sola koşuyordu. Yanına sokularak:

  - Hayrola teyzeciğim, dedim. Bir derdiniz mi var?

  Sıcak bir tebessümle:

  - Buraların yabancısıyım evladım, dedi. Hastane tarafına gidecek bir araba arıyorum.

  - Biraz beklerseniz aynı dolmuşa binebiliriz, dedim. Oraya geldiğimizde size haber veririm.

(X)
Kapat
-->