Forum Konularım


 • 20 Nisan´a Hatim

  Selamun Aleyküm,

 • KAC TANE YUZ GOREBILDINIZ ?

  Fotoğraf: ''baha''

 • Kendimi çok iyi hissediyorum.Çünki...

 • ÇİLEYE TALİP MİYİZ?

  “Öyle bir zaman gelecek ki‚ o zaman dini üzerinde sabreden kişi‚ elinde kor ateş tutmuş gibi olacak”.(1)

  Cefakâr Mü’minler
  İslam Tarihinin müstesna simaları cefakâr‚ fedakâr ve vefakâr mü’minler imanlarını koruma uğrunda akla hayale gelmeyecek‚ benzeri görülmeyen korkunç eza ve cefalar çektiler‚ dayanılmaz işkencelere tabi tutuldular. Allah yolunda kanlarını döktüler‚ canlarını verdiler. Ama imandan ve hak davadan taviz vermediler.

 • Gençlerle - fırtına gibi

  Kardeşler, Cenabı Hakk'ın hizmetle alakalı yeni bir nimetini sizinle paylaşayım:

  Antalyadaki kardeşlerle farklı bir çalışmaya niyetlendik elhamdulillah. Gençlerle kararlaştırdık, "mevzu çalışmalı" ders okuması yapalım; her hafta biri hazırlasın, sunum gibi yapsın dedik. Cumartesi dersine gençler katıldığı için sırf dinleyici olduklarında sıkılıyorlardı. Biraz sorularla derse dahil oldular, sırayla konu hazırlayalım dedik, daha bi heyecanlı oldu. Elimizde hazırlanmış 1 er A4lük konular var. Konu sonunda da 4-5 soruluk müzakereye açık bir kısım var.

 • BEN GELDİM

  ALLAH IN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN.UMARIM UNUTULMAMIŞIMDIR.BEN SİZİ HİÇ UNUTMADIM.VE ŞUAN İNANINKİ OKADAR MUTLUYUMKİ ŞÜKÜR ARANIZA YENİDEN DÖNDÜM.

 • CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN

   RABBİM CUMA HÜRMETİNE,AMELLERİMİZE İHLAS,GÖNLÜMÜZE HUZUR,MADDİ MANEVİ TÜM HASTALIKLARIMIZA  ŞİFA NASİP EYLESİN. 

 • MINIK E VRA ICIN DUA EDERMISINIZ SIZLERIN GONLUNUZDEN GECEN DUALARINIZA IHTIYACI VAR

  SELAMUN ALEYKUM GONUL DOSTLARIM SIZDEN BIR RICAM VAR ARKADASIM NULIFERININ  BEBEGI EVRANIN DOGUSTAN IKI BACAGINDADA KALCA CIKIKLIGI VAR VE ANNE OLARAK YAVRUSUNUN  ACI CEKMESINE DAYANAMIYOR NULIFERININ AGLAMALARININ GULMEYE CEVRILEBILMESI ICIN ETTIGINIZ

 • ...........CEKTIGIMIZ YANIMIZA KAR KALIYOR..........

  Allah Tealâ insanoğluna yaratılıştan bazı erdemler vermiştir. Yaşadığımız imtihan dünyasında bu erdemler sürekli olarak sığınacağımız güvenli kıyılardır. Sabır işte bu dingin kıyılardan biridir.

 • ALLAH ASKI ICIN BIR DAMLA GOZYASI ! .....
  Bir damla gözyaşı olup gözlerden akmasa bile; belki bir zerre tefekkür olup, yüreklerden akar ümidiyle… Evet ben aşktan söz edeceğim bu yazıda. Ama aşkların en güzelinden, aşkların en büyüğünden, aşkların en anlamlı olanından…Yani; Aşk-ı Hüsna’dan…Dinlemek ister misin? O zaman birkaç dakikanı ayır ve aşağıdaki yazıyı oku.
 • SELAMUN ALEYKÜM...

   

  Selamun Aleyküm,


  Arkadaslar nerelerdesiniz?Nasilsiniz?insaallah bir sikinti yokturdur,özledim sizi,ben kahve bahanesiyle sormasam kimseden ses seda yok... :)

 • YAĞMUR DAMLASI NA

  ALLAH IN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZENİZE OLSUN.NE KADAR GÜZEL YAZILAR PAYLAŞIYORSUN.İNANKİ HEPSİNİ TEK TEK OKUYORUM.YORUM YAZACAK  GÜZEL SÖZ BULAMIYORUM.OKADAR İÇTEN OKADAR GÜZEL SAMİMİ YAZILARKİ.OKURKEN KENDİMDEN GEÇİYORUM.RABBİM DEVAMINI GETİRSIN İNŞ.ALLA HA EMANET OLUNUZ.

 • Arkadaşlar size bir sorum var.....

  Allah sevgisini nasıl anlamalı ve yaşamalıyız? Değerli arkadaşlar bu konudaki fikirlerinizi almak istiyorum.Herkes katılırsa çok sevinirim.selamlar

 • KALBİM AĞLIYOR

  CANIM PEYGAMBERİM KEŞKE GELSEYDİN YÜREĞİM YANIYOR KALBİM HİÇ SUSMADAN AĞLIYOR.SENİ OKADAR ÇOK ÖZLEDİMKİ İÇİMDEN NASIL HAYKIRIYORUM KEŞKE KEŞKE BİKERECEİK GÜL CEMALİNİ GÖRSEYDİM DİYORUM.DÜN GECE YİNE BEKLEDİM SENİ.ACABA DEDİM UYURSAM RÜYAMAMI GELİR YADA UYUMAYIP BEKLESEM KARŞIMA CANLI OLRAK MI GELİR.GÜNLERDİR BEKLİYORUM.

   

 • 5 AYLIK DÜNYALAR TATLISI BERAT BERKAY'IN DUALARIMIZA İHTİYACI VAR !

      Berat  4 gün önce soğuk havale geçirdi ve kendisine epilepsi tanısı  konuldu.Doktorlar durumunun çok iyi olmadığını söylüyor...Bu tür hastalarda iyileşme olasılığı çok azmış..Ama biliyorum ki dualarımızla en kısa sürede iyileşecek.Birlikte dua eder miyiz?

  ------------------------------------

 • Cuma gecemiz ve günümüz mubarek olsun.

  Hz.Ali(RA)’dan Dualar:

 • Mutsuzluk da Bir Mutluluktur

  Sahip olduklarımız gözlerimizi kör ettikten sonra, elde edemediklerimiz için başlarız ağlamaya... Mutluluğun tek şartı gördüğümüz yüksek tepelere ulaşmak için, yıkarız her yeri, yol yaparız.

 • Evde Hizmetçi, Dışarıda Prenses (!)

  Kadının kulluktan sonra en önemli vazifesi nedir?

  Hanımlık ve annelik...

  Bunu nereden mi biliyoruz? Şu hadîs-i şerîften:

  "Rahmet Peygamberimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bir gün ashâbına:

  "-Size cennetlik kadınların kimler olduğunu haber vereyim mi?" buyurdu. Ashab-ı Kirâm:

 • Bahar gelmiş

  Bugün sabahtan yürüyüşe çıktım, maşallah hava toprak nebatat hayvanat, hepsinde bir hayat, canlılık, kıpır kıpırlar. hele parktaki çocuklar, bağlasan durmaz dediğimiz haldeler :) topraga oturan koşan nazlanan sallanan, bir sürü çocuk anne baba.. bir yanda özene bzene dikilmiş rengarenk çiçekler , bir yanda koşan yürüyen, bisiklete binen , konuşan, düşünen ve daha kim bilir dimağı nelerle dolu insanlar. ufak su arkı yapmışlar yürüme yolunun bir kısmına, suyun şırıltısı da ayrıca güzel. kainat bir musiki içinde, kendi dillerinde konuşuyorlar..

 • YİNE KISMET OLMADI

  SELAMÜN ALEYKÜM.YİNE NELER OLDU BİLİYORMUSUNUZ.CUMAGÜNÜ SOHBETE GİDECEKTİM YA KISMET OLMAYAN SOHBETE.ÇOCUK HASTA FALAN DEMİŞTİM AMA YİNEDE GİTTİM AKSİLİK YA SOHBET HOCASININ KOCASI HASTALANMIŞ SOHBET İPTAL OLMUŞ.EVE GERİGELDİMKİ BENİM ÇOCUKTA İYİCE ATEŞLENMİŞ EŞİM PARTUTUŞ OLMUŞ.

  BEN OKADAR ŞAŞKINIMKİ KİME NE SÖYLİCEĞİMİDE BİLMİYORUM.AMA VARDIR BUNDADA BİR HAYIR.RABBİM BÖYLE OLMASINI İSTEMİŞ DEMEKKİ.NEYSE İNŞ.BAŞKA ZAMAN GİDERİZ DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE HOŞÇAKALIN.

(X)
Kapat
-->