Forum Konularım


 • İyiliği Düşünmek Yapmak Gibi Sevaptır

  Iyiliği Düşünmek Yapmak Gibi Sevaptır

  Geçmiş peygamberlerden biri zamanında ortaya çıkan şiddetli bir kıtlık, insanları kasıp kavuruyordu O kadar ki, bir lokma ekmek,bulmak, bir kese altın bulmaktan daha sevindirici oluyordu

 • Sabaha Kadar Namaz Kıl Hatırlarsın

  Sabaha Kadar Namaz Kıl Hatırlarsın

  Adamın biri parasını sakladığı yeri unutmuştu. Ne kadar düşündü ise günlerce aramasına rağmen parayı sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu. Benim bu derdime bir çare bulursa o bulur diyerek doğru imam-ı azam hazretlerinin huzuruna gitti.

 • Firavuna Sihirbazların Cevabı

  Firavuna Sihirbazların Cevabı

  Firavun, Hz. Mûsa’nın tevhid mücadelesinden, saltanatını kaybetme endişesi lie korktu, ürktü, şaşkınlık içinde Mısır sihirbazlarını topladı ve Musa (a.s.) ile müsabakaya çıkardı. Sihirbazlar:

 • Temiz Ağızla Dua Etmek
  Kendinizden sonraki kişiye
  temiz ağızla
  dua edin!

  Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.

 • Hz.Musa (a.s.) İffeti ve İffetin 19 İnceliği!

  Hz.Musa (a.s.) İffeti ve İffetin 19 İnceliği!

  Kur’an-ı Kerim, yaşadığımız her olayda bize bir rehberdir.

 • Çocuklarımıza, Annemize veya Sevdiklerimize “Melek” denir mi?

  Çocuklarımıza, Annemize veya Sevdiklerimize “Melek” denir mi?

  Bugün sizleri üzerinde düşünmeye davet etmek istediğim konu, meleklerin cinsiyeti konusunda, cahiliye devrinde söylenenler ile günümüzde farkında olmadan, bizlerin yaptığı aynı hatalara, sizlerin dikkatinizi çekmek istiyorum.

 • Musa Peygamber'in komşusu

  Musa (as) ve cennetteki komşusu

  Musâ peygamber, Tûr Dağı’nda Allah u Tealâ ile
  konuşma şerefine erdikten sonra:
  “Yâ Rabbi, benim Cennet’teki komşularım kimlerdir,
  bazılarını bildirir misin?” diye bir istekte bulunmuştu

 • Şevval Orucu hakkında bilgi verir misiniz?

  Değerli kardeşimiz;

  İtikafın Amacı

  İtikafın Amacı

  İtikâfın en önemli amacı, dünyevi işlerden uzak durarak nefsi arındırmaktır. İtikâfta bulunan kişi, dünyevi meselelerden kendisini soyutlayıp yalnızca dua ve ibadetle vaktini geçirir. Bu noktada bu ibadet, gece-gündüz Allah’la bir arada bulunma hali olarak değerlendirilebilir.

 • İtikâf Etmekle İlgili Sualler

  İtikâf Nedir, Kadınlar Nasıl Yapar?

  Sual: İtikâf nedir? Kadınlar evde itikâfa nasıl girer?

 • Efendimiz(ASM)'ın isteği üzere Yasin-i Şerif okuyoruz.

  Kıymetli kardeşlerim,

  İstanbul'daki kardeşlere haber gelmiş ki, Efendimiz(ASM) rüyada görülmüş, 20 Nisana kadar 63.000 Yasin-i Şerif okunmasını istemiş. Rasulullah(ASM) Efendimizin görüldüğü rüya sadık rüya olduğundan bu emr-i maneviyi yerine getirmek için kardeşler hemen dağıtmaya başlamışlar, Allah razı olsun bize de haber verdiler.

 • 15 NISANA KADAR HATMI SERIF YAPIYORUZ DUASI KABEYI MUAZZAMADA OLACAK

  SELAMUN ALEYKUM  GONUL DOSTLARIM  BIZ ARKADASLARLA BERABER  TOPLU OLARAK HATMI SERIF VE TESBIHATLAR CEKIYORUZ   15 NISANA KADAR  DUASI KABEYI MUAZZAMADA YAPILACAK  COK SUKUR 1 . HATIMIMIZI TAMAMLADIM  SU AN 2. HATIMIMIZE BASLADIK  CUZ ALAN ARKADASLAR OLDU  BENIM  DE  GONLUM RAHAT ETMEDI SIZE  HABER VERMEZSEM RAHATSIZ OLURDUM O YUZDEN HABER   VERIYORUM BENDE  CUZ ALIRIM DIYORSANIZ ?? BENDE  OKURUM DIYORSANIZ ??

 • Medine'ye Hediye - Delailin Nur

  SA Kardeşlerim,

  nasip olursa mart ayı başında Umre Ziyareti yapmak niyetindeyiz. Sizden de Medine'ye hediye olarak Delailin Nur götürmek uygun olur diye düşündüm.

  1 Marta kadar okuyabileceginiz miktarı yazarsanız hepsini toplayıp orada dualarız inşallah. Cenabı Hak hakkımızda hayırları bereketleri ihsan etsin.

  slm ve dua ile..

 • TEMMUZUN SONUNA DOĞRU HATİM DUAMIZ!

  Geçen ay başlamış olduğumuz ve temmuz ayının sonuna kadar tamamlanması kararlaştırılan KURAN HATMİMİZİN DUASINI paylaşıyorum, henüz  dağıtılan cüzleri okumaya

 • Bakar mısınız hanımlar?.

  Haziranın 24'de babaannemim vefat yıldönümü, burda toplanıp hatimler yapılıyor, babaannem içinde Allah rızası için bir hatim başlatabilir miyiz?

 • ASK YOLCUSU KARDESIM ICIN

  SELAMUN ALEYKUM  KARDESIM BEN NACIZANE FIKRIMI SIZE BILDIRMEK  ISTIYORUM  HATIME BASLADIK COK SUKUR  VE KATILIMLARDA OLUYOR HAMD OLSUN  SIZ BUTUN YORUMLARIN ALTINA CEVAP VERIYORSUNUZ BU COK GUZEL TAKDIRDE ETTIM FAKAT  COK FAZLA YORUM OLDUGUNDAN OKUYANLAR VE YORUMLAR KARISIYOR  BENIM FIKRIM  YORUMLARDAKI CEVAPLARI KATRECIM SILSEDE SADECE OKUNAN YORUMLAR KALSA NE DERSIINIZ ??

 • ACİLLL LÜTFEN

  s.a ilk defa yazıyorum hecanlıyım, çok acil bir isteğim var site sakinlerinden, görme engelli bir gençle evlenmek istiyorum bunu aileme anlatamıyorum 4 yıldır sabır mücadelesi veriyorum, sizlerden ricam küçük de olsa bir ışık belirdi sabrımıza abim devreye girdi nihayet olumlu konuştu 4 yıldan sonra araştıracam dedii benimde sizlerden çok özel isteğim Allah rızası için sabrımızın selameti ve aramızdaki bütün engellerin kalması için YASİN VE FETİH SÜRELERİNİ bizim için okurmusunuz.....

 • Kuran Hatmi Temmuzun Sonuna Kadar!

  Selamün aleyküm değerli kardeşlerim!

  Bugünden başlayıp, Temmuz ayının sonuna kadar Kuran-ı Kerimi hatmetmek için birlik olur muyuz?

  Niyetimiz: Başta, Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin mübarek ruhuna armağan olsun. Ve ehli beytine, ashabına. Bitiş duamızda zaten diğer yakınlarımızada armağan edebiliyoruz inşaAllah.

  Şunu belirtmek istiyorum ki, ben çok yavaş bir okuyucuyum ve bu yüzden bana destek vermenizi istiyorum. Sitede hatim dağıtma işinde bilgili şahıslarında desteklerini bekliyorum.

 • DUALARIMIZI KABUL BUYUR YAR !

  Ve yenildik fırtınalara, af buyur Yâr! Zulmün azgın akıntısına karşı yüzerken yoruldu kollarımız. Hayat tüm tavizsizliğiyle yüklenirken üzerimize zayıf düştü bedenlerimiz. Bin kapılı imtihan sarayının sevgi kapısında titredi ellerimiz, ayaklarımız... Ve aşka sadakati beceremedi yüreklerimiz.
 • Yasin Okuyabilir miyiz ?

  Değerli arkadaşlar , bir niyetim için 41 yasin okutmak istiyorum.Katılımlarınızı bekiyorum.Bu benim için çok önemli.Katkılarınız bekliyorum.Cuma gününe kadar bitirilir inşallah.

  Cümlenizden Allah razı olsun

(X)
Kapat
-->