Prof. Ali Güneş'in, yaptığı açıklama büyük destek gördü
Hoşgeldin dostum aramıza. Anlamsızlığa, amaçsızlığa hoşgeldin. Yüzeyselliğe, boşluğa hoşgeldin. Seninle aramızda bir muhabbet olması için, Bazı şartlarımız var: Sözlerinde kakara kikiri olabilir. Olsun zaten.
Eskişehir'de el sanatları ustası Şefik Ada, Osmanlı döneminden kalma çeşitli materyallerden yüzük, zihgir, bileklik, kolye gibi takılar yaparak geçmişin izlerini günümüze taşıyor.
Oysa vicdan, bilhassa akşam vakitlerinde sesini yükseltir. Kimsin, necisin? Nereden gelip, nereye gidersin?
Dijital çağ... Ekranlar... Akıllı telefonlar... Tabletler... Sosyal medya... Endüstri 4.0, Büyük Veri... Konunun uzmanları ele alıyorlar... İyi seyirler...
Kimyasallardan uzak bir temizlik ürünü arıyorsanız; fazla uzağa gitmenize gerek yok. Her mutfakta bulunan mısır nişastası ev temizliği konusunda bir hayli işinize yarayacaktır.
Siirt'te 7 şubede hizmet veren bir işletme, sıcak yaz günlerinde müşterilerine külahta değil, kavunda dondurma servis ediyor.
Zonguldak'ta, hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 14 yaşındaki disleksi hastası İkbal Adıyaman, çevresindekilerin takdirini topluyor
Yapımı kolay olan ancak püf noktalarına dikkat edilmesi gereken domates konservesinin ev yapımı tarifini sizlerle paylaşıyoruz.
Şanlıurfa'da Valilik desteğiyle tekstil atölyesi açan bir grup engelli, tasarladıkları ve diktikleri kıyafetlerle Kurban Bayramı'nda maddi durumu iyi olmayan çocukların yüzünü güldürecek.
Amasya'da tarlasından topladığı ve hale götürmek için kamyonetine yüklediği domatesler, aracı kaldırıma çarpınca yola savrulan 70 yaşındaki çiftçinin imdadına sürücüler ve yolcular yetişti.
Sağlık Bakanlığının evde sağlık hizmeti alan hastalar için gerçekleştirdiği ağız ve diş sağlığı uygulamasıyla, hastaneye gidemeyecek durumda olan hastalara evlerinde hizmet veriliyor.
Kanada'da yapılan araştırma, gençlerin sosyal medyada geçirdiği zaman ile depresyona yakalanma olasılıkları arasında paralellik olduğunu ortaya koydu.
'Bekleyelim bunda da bir hayır vardır, belki Allah bizi büyük bir beladan koruyacaktır.'

Bir Söz


 

Şu misafirhane-i dünyada, nazar-ı hikmetle baksan, hiçbir şeyi nizamsız, gayesiz göremezsin. Nasıl sen nizamsız, gayesiz kalabilirsin? Zelzele gibi vakıalar olan şu hadisat-ı kevniye, tesadüf oyuncağı değiller.
[On Dördüncü Söz]