Hayatın İçinden

'Elif, Lâm, Mîm' diyor ki bana...
'Elif, Lâm, Mîm' diyor ki bana: Hayat bazen şifrelidir. İkinci bir dikkat, bir odaklanma, ısrarlı bir nazar ister. Okutmaz hemen kendini.
Teşekkür etmek…
Sevdiklerimizi tüketmeden, hızla akıp geçen zaman içerisinde ömrümüzü tüketmeden, kendi değerimizi tüketmeden; geleneklerimizi, kültürümüzü tüketmeden, teşekkür etmenin zamanı geldi de çoktan geçiyor…
Gidenlerin ardından… Ördek yavruları gibi
Hayat, katı gerçeklerin yapbozu. Herkes kendi yapbozunu dizerken ortaya çıkacak resim baştan bilinmiyor. Gerçi tablo belirginleşmeye başladığında yaşam, sert rüzgâr önünde mi yoksa meltem ferahlığında mı olacak az çok anlaşılsa da çıkacak kasırgalar öngörülemiyor.
Yumurta kartonundan yapılanlara şaşıracaksınız!
Duvarlarınızı ya da odanızın belli bir yerini ışıklandırıp süslemeye ne dersiniz?
Yolun kendisi nimet...
Kur'an bir kitaptır, evet, doğru. Fakat yalnızca bir kitap değildir. Bir mürşiddir o. Hem de hayatının her yerinde, her an'ında, her olayında bir mürşid.
Fakirlik, hastalık ve ölüm
Her üçü de insanı tedirgin eden üç kelime: Fakirlik, hastalık ve ölüm. Fakirlik… Bir düşünelim… Elde avuçta harcayacak paran yok. İmkânın yok. Maddi anlamda dünyaya daha dar bir pencereden bakıyorsun.
Diyanetin yeni radyosu, Peygamberimiz'i (asm)anlatacak
Diyanet İşleri Başkanlığınca kurulan ve her yönüyle Hazreti Peygamber'in (asm) hayatını anlatacak Risalet Radyo, yayına başlamak için gün sayıyor.
Tutunamayanlar'ın duası: Fatiha
İnsan nedir? İnsan savrulandır. Savruldukça tutunmaya çalışandır. Unutandır, hatırlayandır, düşendir, kalkandır. Günah işleyen ama pişman olandır. Kaybedendir. Sonra tekrar bulandır.
İnovasyon ürünü iki kitap
Zaman zaman bazı meseleleri idrak edemeyiz. Veya idrak etmekte zorlanırız. Belki günlerce, haftalarca aynı mesele üzerinde düşünürüz de, yine de bir adım yol alamadığımıza karar veririz…
Allah etkilenir mi?
Fatiha’da atlanan bir eşik var. Çok kritik bir yer. Bir üslûp değişikliği değil yalnız, bir yöntem değişikliği.