Hayatın İçinden

Saraybosna'nın ay-yıldızlı kahve fincanları
Hajrudin Burek... 72 yaşında bir kahveci. O, Bosna Hersek'te hala yaşayan kahve kültürünün az sayıdaki temsilcisinden biri.
Almanya'dan Uşak'a geliyor, ebru sanatının inceliklerini öğretiyor
Uşaklı Orhan Erdoğan, emekli olduktan sonra hobi amaçlı başlayarak uzmanlaştığı ebru sanatını memleketinde yaygınlaştırmak için köylü kadınlara eğitim veriyor.
Elazığ'ın kadınları taş değirmenlerde bulgur öğütüyor
Elazığ Güllüce Köyü'nde yaşayan kadınlar, Anadolu sofralarının vazgeçilmezi bulguru taş el değirmenlerinde öğüterek üretiyor.
Gelin ey dostlar...
Evrene baktığımızda kapladığımız alan neredeyse hiç hükmündedir. O yere göğe sığdıramadığımız benliğimiz, koca evrende bir nokta kadar bile değildir. Bir kendi küçüklüğümüzü düşünelim, bir de o sonsuz dediğimiz evrenin yaratıcısının büyüklüğünü.
Hatay'da domates salçasının sofralara yolculuğu başladı
Sıcak ve nemli havanın bunalttığı Hatay'da kadınlar, tarlalarından ve bahçelerinden topladıkları domatesleri binbir emekle salça haline getirerek sofralara ulaştırıyor.
Tıp eğitimini bırakıp ekmeğin kitabını yazdı
Fırıncılık yapan ailesinin, "fırıncı olmasın, okusun doktor olsun" diyerek Rusya'ya gönderdiği Hakan Doğan tıp eğitimini yarıda bırakarak, ekmek yapımıyla ilgili 3 kitap yazdı.
Kazdağları'nın ağaçları örgü motiflerle süsleniyor
Balıkesir Edremit'te bir mahallede, kadınlar çınar ağaçlarını örgü motiflerle renklendiriliyor. Amaçları yaşadıkları yere değer katmak.
İş bulamayınca kendi şirketini kurdu
Ankara Çubuk'ta yaşayan 37 yaşındaki Nermin Akkoç, yaptığı iş başvurularına olumsuz cevap alınca şekerleme şirketi kurup kendi işinin patronu oldu.
Bir karar verecekseniz eğer…
Diyelim ki manevi konulara önem veren birisiniz. Ama görünüşte uygar, sözde medeni insanlara da gıpta ediyorsunuz. İki arada bir derede kaldınız diyelim.
Türk mutfağının en mini hali: Mini Türk Mutfağı
Burcu Aydın ve Anıl Aydın çiftinin bir amacı var: Türk mutfağını dünyaya farklı bir yöntemle tanıtmak. Bunu "Mini Türk Mutfağı" projesiyle gerçekleştiriyorlar.