Hayatın İçinden

Bir karar verecekseniz eğer…
Diyelim ki manevi konulara önem veren birisiniz. Ama görünüşte uygar, sözde medeni insanlara da gıpta ediyorsunuz. İki arada bir derede kaldınız diyelim.
Türk mutfağının en mini hali: Mini Türk Mutfağı
Burcu Aydın ve Anıl Aydın çiftinin bir amacı var: Türk mutfağını dünyaya farklı bir yöntemle tanıtmak. Bunu "Mini Türk Mutfağı" projesiyle gerçekleştiriyorlar.
Ahıska Türkleri'nin bahar geleneği: "Sümelek" tatlısı
Erzurum'da yaşayan Ahıska Türkleri, baharın gelişini kutlamak ve bolluk içerisinde bir yıl geçirmek için "sümelek" tatlısı yapıp çevredekilere ikram ediyor.
Margarin ve türevleri yasaklanmalı!
Sağlik Bakanlığı Margarini yasaklamalı! POĞAÇA, BÖREK, MARGARİN ve MSG
Teknoloji bağımlılığının ötesi; Esaret
TV, cep telefonu derken, insanlar yetmiş yıllık ömrün, ortalama yirmi yılını ekran başında geçiriyor. Yirmi yıllık bir mahkumiyet! Toplumun baskısı bir yana özendirdiği bir esaret. Bağımlılığı motive eden sektörler, planlar, projeler ve küresel bir tekkültürlülük.
İSTENMEYEN TÜY
İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMANIN ÖYLE KOLAY BİR YÖNTEMİ VARMIŞ Kİ… ŞOK OLACAKSINIZ !
âdâb-ı muaşeret kuralları
Tüm âdâb-ı muaşeret kuralları hakkında bilgi verir misiniz?
Teknoloji devri çocuklarıyız…
Pasif bir iletişim hatta iletişimsizlik televizyon, internet hastalığı. Günde dört beş saatini bu aletlerin başında geçiren insanlardan sosyalleşme, etkin iletişim davranışı beklemek imkânsız.
CİHAD
Cihad, mertebe-i şehadetin merdivenidir. Lemeât
Herkesin cennete gitmişliği vardır
Belki de hepimiz, 'her an cennete ve cehenneme dönüşen' bir âlemin içinde, 'dönüştürücüler' olarak istihdam ediliyoruz. Varlığımızın bir hikmeti de bu: Dönüştürmek. Şahitliğimizden geçenleri nurlandırmak.