hanimlar.com editorleri

 

Sitedeki Yazıları

Cenab-ı Hakk'ın Bizim İbadetimize Ne İhtiyacı Var?
Allah bizden neden namaz ibadetini istiyor?
Etrafımda Risale-i Nur sohbetleri var mı?
Bulunduğunuz bölgede yapılan Risale-i Nur sohbetlerinin adresini aşağıdaki formu doldurarak bize sorabilirsiniz.
Regaip kandiline kadar hatim okuyoruz
Duasi 17 Mayista yapilmak üzere,binbirhatim.com sitemizde hatm-i serifler okuyoruz,sizde bir cüz almak istemez misiniz?
“La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil’Aziym” Okumanın Fazileti Ve Faydaları
“Ya Ali ! her ne zaman bir darlğa ve sıkıntıya düşersen,bir bela ve musibete uğrarsan şöyle dua et.”
Bediüzzaman Said Nursî hazretlerinin vefat yıldönümünde ruh-u azizine hediye etmek amacıyla hatim dağıtıyoruz
Duasi 23 Martta yapilmak üzere Binbirhatim.com sitemizde hatimler dagitiliyor. ------YASiNLER OKUYORUZ----------
Annenin İhtiyacı Var
Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.
Agacin amaci nedir ?
Cocuklari güzel bir yöntemle namaza tesvik etmek ve namaza alistirmak. Cocuklari sabira alistirmak, öyle ki yemyesil bir agac elde ettiginde bir ödül kazanmak.
"Allahım! Konuş benimle!"
Üzüntüsünden ağladı, ağladı... " Cevap ver bana Allahım! Burada olduğunu bilmemi sağla!"
Hayatın ’Lâ ilâhe’ faslı
Hayatı düşünüyorsun, anlamsız geliyor. Hayatını düşünüyorsun, anlamsız geliyor. Kendine kızıyorsun, neden gönlüm her şeyden geçti diye. Hatta hissettiklerinin Yaratıcını üzdüğünü zannediyorsun belki de.
Her gün 1 namaz süresi ezberleyelim
ibadetlerimizin temelini olusturan,namaz ibadetini tam ve eksiksiz eda edebilmek icin,namaz sürelerimizdeki hatalarimizi düzelmeye davet ediyoruz.Bugüne kadar ne kadar bos ve manasiz seyleri ezberimize aldik,bu kez Allah(cc) in...
SÜNNETLE YAŞAMAK 11.GÜN
Kim sabah namazını cemaatle kılar, güneş doğana kadar Allah’ı zikreder ve sonra (kerahatten sonra) iki rekat namaz kılarsa, o kimseye hac ve umre sevabı vardır.
SÜNNETLE YAŞAMAK 10.GÜN
Hâlâ misvak kullanmıyorsanız Resûlullah (asm)’ı çok sevdiğinizi nasıl iddia edebilirsiniz?
Anne babasının bunalttığı çocuk, anne babayı bunaltır..​.
Hocam 3.5 yaşında kızım var. Ve çok inatçı. Fazlasıyla beni kızdırıyor. İster istemez hırpalıyorum. Birde başka çocuklardan dayak yiyor. Ama kendisi vurmuyor. Çok ezdiğimin farkındayım.
Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?
Cuma namazı sadece erkeklere farzdır. Kadınlar Cuma günleri diğer günlerdeki gibi öğle namazını kılarlar.
Günün yemek menüsü önerileri...
-KARNIYARIK -PiLAV -SALATA -iRMiK TATLISI
SÜNNETLE YAŞAMAK 8.GÜN
Hz. Peygamber (asm) sabah namazından önce kıldığı iki rekatlık namazını o kadar hafif kılardı ki ben içimden ‘Acaba Fatiha’yı okudu mu?’ derdim.
Eşinizle yeniden evlenin…
1 yaşında bir kızım var ve eşimle sık sık tartışıyoruz. Bu durum kızıma nasıl yansıyordur? Bir de kızım var çok inatcı bu durumunu nasıl yumuşata bilirim inatçılığının kavgalarımızla ilgisi var mıdır?
2 yaşındaki oğlum eline aldığı herşeyi atıyor…
Bir de bir insan sırf çocuğuna kardeş olsun diye çocuk sahibi olmalı mı? Ben aslında tek çocuk yeterli diyorum şu anda, ancak çevremdeki herkes kardeşi olmalı diyor. Bu konuyu açığa kavuşturur musunuz?
SÜNNETLE YAŞAMAK 7.GÜN
Kim abdest alınca onu mükemmel kılar, sonra da üç kere: ... derse, kendisine cennetin sekiz kapısı açılır, dilediğinden içeri girer.
Çocuğun hafızasına sizin çıplak halinizin fotoğrafını koymayın…
Radyoda çocuğun üzerini değiştirirken izin almak lazım dediniz. 1,5 yaşlarında üzerini değiştirmeyi sevmeyen ve hatta büyük çabalarla değiştirebildiğimiz bir erkek çocukla ilgili değerli görüşlerinizi bekliyoruz.
8 yaşındaki bir çocukta kıyas yaparak Allah`ı neden göremediğimiz izah edilebilir…
Soru: Benim 8 yaşında bir oğlum var ve sürekli bana Allah’ı neden görmüyoruz diye soruyor. Hocam ben çok şey dedim anlamadı. Sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum.
Pide İçi
Hiçbir sebzeyi rondodan çekmeyin sulanır ve hiç lezzetli olmaz. İnce ince kıyarak yapın. İster mayalı bir hamur yapın üstüne serip pide şekli verip fırında pişirin. İsterseniz fırınlara yollayıp pişirin.
Bugün Allah için ne yaptın- sözünün anlamı nedir?
Bu gün Allah için hiç gıybet yapmadım. Bu gün Allah için hiç harama bakmadım. Bu gün Allah için hiç harama el uzatmadım. Bu gün Allah için hiç yalan söylemedim.
Adak adamak, bir olayın gidişatını etkiler mi?
“Bir kimse bir şey adar da, adını koyarsa, belirttiği şeyi yerine getirmesi lâzımdır.”
Kabirde sorgu sual nasıl olacak açıklar mısınız?
"Ölü mezara konulur. Salih kişi kabrinde endişesiz ve korkusuz oturtulur. Sonra ona; "Hangi dinde idin?"diye sorulur. O; "Ben İslâm dininde idim" diye cevap verir.
Çarşafla mı yoksa manto (pardesü) ile mi tesettür sağlanmış olur?
Bir elbise böyle ise, yâni eşarp saçın telini dahi göstermiyor, manto vücudun hatlarını dahi gizliyor, kalın çoraplar diz üstlerine kadar çıkıp teni kapatıyorsa farz olan giyim hâsıl olmuştur. Siz bunun adına ne derseniz deyin.
"Anneler, çocuklarını iki tam yıl emzirsinler. ..."
Anneler, çocuklarını iki tam yıl emzirsinler. Bu, emzirmeyi mükemmel şekliyle uygulamak isteyenler içindir.
Bir canavar anne, bir sakin anne olursanız çocuğunuzu şaşkına çevirirsiniz…
“insanlar yemek yemeye mecburdur” korkmayın… Aç kalmaz… Yemek yemiyorsa çok ısrar etmeyin ve “acıkmasını” bekleyin… Acıkan yer… Anneler genelde çocukları acıkınca değil de vakit geldiğinde yemek yedirirler…
Kur’an öğreteyim derken çocuğu dinden soğutmamalı…
Bildiğimiz bir gerçek varsa o da çocukların Kur’an öğrenimi sırasında yaşadıkları olumsuzlukları onların belki de bir ömür boyu dini değerlerden uzak kalmasına da neden olmaktadır… O halde bu hassas dengen nasıl kurulmalıdır?
Yalanın küçüğü olur mu ?
Söz gelişi, çocuklarla olan diyaloğumuz, çoğu kez, 'yalan'lar üzerine kuruluyor. Ağlayan ya da mızmızlanan bir çocuk, sustuğunda unutacağı vaatlerle kandırılıyor. "Susarsan sana şunu alırım." Çocuk susuyor; ama kendisine bi rşey alınmıyor.
Acaba beni seviyor mu
Annelerin aklından bazen “Acaba çocuğum bana küstü mü? Acaba beni seviyor mu” gibi düşünceler geçebilir. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret!
Çocuklara sorumluluk kazandırmanın yolları
Çocukların ev işi yapması, mesuliyet ve sorumluluk duygularının gelişimine yardımcı olduğu gibi öz saygı ve öz güven gelişimini de destekliyor. İşte çocuğunuza sorumluluk kazandırmanın yolları:
SÜNNETLE YAŞAMAK 2.GÜN
“Sizden biri, helaya girince sakın şu duayı okumaktan aciz olmasın:
Gözü doymayan çocuklar
Küçükken her istediği karşılanan bir çocuğun büyüdükçe isteklerinin karşılanamaması anne babaya karşı güvensizlik yaratır. Artık eskisi kadar sevilmediğini, değer verilmediğini düşünmesine yol açar.
Marka meraklısı çocuklar
Yaş sınırı artık çok aşağılara indi, marka merakı 5-6 yaş çocuklarda bile görülüyor. Marka meraklısı çocuklar için ne yapılmalı.
MİSAFİRLERE KARŞI VAZİFELERİMİZ
Misafirleri güler yüz ve tatlı dille karşılamak, Yediğimiz içtiğimiz şeylerin en iyisini onlara sunmak,
(X)
Kapat
-->