Cevap eklenmemiştir
Offline
Son giriş: 12/07/2012
Cildi Besleyen Sebzeler ve Meyveler

Cildinizi besleyen şifalı bitkilerin anlatıldığı pratik blgilerin verildiği bir makaledir.

Cildi Besleyen Sebzeler ve Meyveler
 
Cilt bakımını eksiksiz bir biçimde yapmak ne kadar önemliyse kişilerin yedikleri besinlerde o kadar önemlidir. Doğal meyve ve sebzelerden vücudun ürettiği çeşitli enzimler sayesinde cilt kendisini yenilemektedir. Gayet basit ve ucuz yöntemlerle cildinize hak ettiği güzelliği verebilirsiniz. Bu yazımızda cildi besleyen sebzelerin ve meyvelerin hangileri olduğunu ve ne işe yaradıklarını öğrenebilirsiniz.
 
Patates : Patates pişmemiş bir şekilde direk cilt üzerine konulduğu taktirde doğal bir peeling görevi görüyor.
 
Esmer Şeker : Esmer şeker gıdalarda tatlandırıcı yerine kalori almamak için konulsada cilde olan faydaları sayesinde de tercih edilmektedir. Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz çeşitli aroma içeren yağlarla beraber uygulandığı zaman ciltte yumuşaklık sağlıyor ve cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak eski pürüssüzlüğüne ulaşmasını da sağlamaktadır.
 
Muz : Herkesin kış aylarında bol bol tükettiği muzun vücudumuza bir çok faydası bulunmaktadır. İçerisinde bulunan çeşitli maddeler sayesinde yatıştırıcı bir özelliğe sahip olan muz, aynı zamanda cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırarak nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. Fazla olgunlaşmış olan muzu cildinize koyup yarım saat bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve durulayın. Bu uygulamayı iki üç defa tekrar ettiğiniz taktirde cildinizde meydana gelicek farkı hissedeceksiniz.
 
Avokado : İçerisindeki maddeler sayesinde neredeyse bir nemlendirici kozmetik ürünü kadar etkisi olan avokado meyvesi kuru ciltlerin en büyük ilacı. Avokado doğrudan cilde konulduğu taktirde cildin nem gereksinimi karşılayabilecek bir olanağa sahiptir.
 
Demlik Çay Poşetleri : Özellikle çok fazla veya çok az uyunduğu zaman beliren göz altı şişliklerine hızlı ve pratik çözüm, demlik çay poşetleridir. Bu poşetleri sabah kahvaltıda demlediğiniz çayın içerisinden çıkartarak gözünüzün üzerine koyup 15 dakika kadar beklediğiniz taktirde şişliklerin indiğini fark edeceksiniz.
 
Hindistan Cevizi Sütü : Ülkemizde çok yaygın olmasada büyük alışveriş merkezlerinde bulabileceğiniz hindistan cevizinin bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle meyvenin sütünü ayrı olarak temin edip bunu saç derinize sürdüğünüz taktirde yıpranmış ve incelmiş saçlarınızın tekrardan eski parlaklığına ve canlılığına geri dönüceğini görebilirsiniz.

Yorumlar

(X)
Kapat
-->