1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
HALIL IBRAHIM BEREKETI

Vaktiyle birbirini cok seven iki kardes varmis. Büyügü Halil kücügü ise Ibrahim...

Halil evli cocuklu, Ibrahim ise bekarmis...Ortak bir tarlalari varmis iki kardesin..Ne mahsul cikarsa iki pay ederlermis. Bununla gecinip giderlermis...

Bir yil yine harman yapmislar bugdayi, ikiye ayirmislar, is kalmis tasimaya. Halil, bir teklif yapmis: Ibrahim kardesim;Ben gidip cuvallari getireyim, sen bugdayi bekle.

- Peki abi demis , ibrahim..Ve Halili gitmis, cuval getirmeye...o gidince düsünmüs, Ibrahim; Abim evli, cocuklu, daha cok bugday lazim onun evine. Böyle düsünerek , kendi payindan bir miktar atmis onunkine..

Az sonra Halil cikagelmis.

- Haydi Ibrahim ,önce sen doldurda,   tasi ambara.

- Peki abi. Ibrahim, kendi yiginindan bir cuval doldurup düser yola. O gidince , Halil düsünür bu defa : cok sükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim var ama kardesim bekar. O daha calisip, para biriktirecek ev kurup evlenecek. Böyle düsünerek kendi payindan atar onunkine birkac kürek.

Velhasil, biri gitiginde, öbürü, kendi payindan atar digerininkine. Bu böyle sürüp gider. ama birbirlerinden habersizdirler. nihayet aksam olur, karanlik basar.Görürler ki bitmiyor bugdaylar hatta azalmiyor bile. Hak Teala bu hali begenir. Bugdaylarina bereket verir, bir bereket verir ki...Günlerce tasir, iki kardes, bitiremezler, sasarlar bu ise...Aksine cogalir bugdaylari. Dolar tasar ambarlari.

Bugün "BEREKET "denilince, bu kardesler akla gelir.

Bu bereketin adı  HALIL  IBRAHIM  BEREKETIDIR. 

Evinize ve hayatiniza, Halil Ibrahim bereketi dolar Insallah!..

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Amiin İnşaAllah!..Ne kadar güzel  insanını birbirini düşünmesi değil mi? Ders almasını bilmek gerek... Allah razı olsun sizden...