4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
COCUK GOZUYLE BAKABILMEK

 Babası İspanya ın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapisanede mahkumdu küçük kızın. Fırsat bulduğu her haftasonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapisaneye giderdi. Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında yanında götürdü ancak hapisane kurallarına göre özgürlügü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı.

Bu sebeple kagıda çizdiği kuş resmini kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı...

Çok üzülmüştü küçük kız... Babasına söyledi bunu,o da "üzülme kızım, yine çizersin; bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olur mu?" . dedi.

Küçük kız diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü. Bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti. Babası keyifle resme baktı ve sordu: "Hmmm! Ne güzel bir ağaç bu! Üzerindeki benekler ne? Portakal mı?

Küçük kız babasına eğilerek,sessizce:" Hşşşşt! O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri!....."

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Çocuk işte deyip geçmeyelim! Çocuklar, öyle kolay  kolay unutmazlar aslında..Biz hani deriz ya;bir çikolataya,şekere kanarlar.. Kanarlar kanmasına çünkü,onların kalplerinde fenalık yoktur.Art niyet yoktur.Kötü insanlar gibi düşünemezlerde ondan...Ama yapılan kötülükleri de hiç bir zaman unutmazlar! Psikologlar; terapilerde insanların çocukluk dönemlerini araştırırlar.Sizlerin de bildiğiniz gibi, işte bu yüzdendir...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

çok güzel bir kıssa Feride hanım ..keşke biz anne babalar olarak onların gözüyle bakabilsek onları anlayabilsek ne güzel olacak İNŞALLAH

Offline
Son giriş: 26/05/2011

   cok  hosuma gitti  bu  kissa  hem guldum  hemde dusundum cocuk  akliyla  kafasina  koydugunu  yapmis kus resmi  cizmis olmamis ama kuslari agaca gizleyip  gozlerini  cizmis   hayalinde babasina  kus  cizmek  varmis   aciktan olamiyacagini  annayinca   agaca   saklida olsa  gizli  kus cizmis..bence  herseyin  anahtari   sevgiden  geciyo  sevgi olmadan  malisef  kapilar  acilmiyo  keske   biz  ebeveyinlerde  cocuklarimizi   annasak    sevgi  ve hosgoruyle  yaklassak  cocuk   gozuyle  bakabilsek    sonradan  pisman olacagimiz  olaylari  yasamayiz  belkide ..

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 çok güzel  hem güldürdü hem düsündürdü. çocuk deyip geçmemek lazım. çocuk dedigimiz yavru babasına kusları agacta saklanmıs olarak çizip götürüyor. 

onlar safi, art niyetsiz ve çok temizler ...

selam ve dua ile.