2 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 15/12/2011
YİNE KISMET OLMADI

SELAMÜN ALEYKÜM.YİNE NELER OLDU BİLİYORMUSUNUZ.CUMAGÜNÜ SOHBETE GİDECEKTİM YA KISMET OLMAYAN SOHBETE.ÇOCUK HASTA FALAN DEMİŞTİM AMA YİNEDE GİTTİM AKSİLİK YA SOHBET HOCASININ KOCASI HASTALANMIŞ SOHBET İPTAL OLMUŞ.EVE GERİGELDİMKİ BENİM ÇOCUKTA İYİCE ATEŞLENMİŞ EŞİM PARTUTUŞ OLMUŞ.

BEN OKADAR ŞAŞKINIMKİ KİME NE SÖYLİCEĞİMİDE BİLMİYORUM.AMA VARDIR BUNDADA BİR HAYIR.RABBİM BÖYLE OLMASINI İSTEMİŞ DEMEKKİ.NEYSE İNŞ.BAŞKA ZAMAN GİDERİZ DUALARDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE HOŞÇAKALIN.

Yorumlar

Offline
Son giriş: 15/11/2011

Aybala kardeşim, bu  tür gecikmeler senin şevkini sakın kırmasın.O hanımları daha önce senin kapına gönderen Yüce Rabbim seni her konuda yalnız bırakmadığını da hissettirecektir.

Başımıza gelen hadiseler de bizim azmimiz,bizim sabrımız ve tevekkülümüz çok önemli.Sabret güzel kardeşim.Düşüncelerindeki güzellik ve olaylar karşısındaki Allah'a olan teslimiyetin,çok güzel.Rabbim bunları karşılıksız bırakır mı hiç.Ayrıca bir kadın kocasının haberi olduktan sonra bu güzel mekanlardan istifade etmeli ki ,çevresindeki herkese faydalı olabilir inşaallah.Selam ve sevgilerimle...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS Aybala, üzülme kardeşim. müminin niyeti amelinden hayırlıdır. mutlaka bir hikmet vardır.

Risaleleri ilk tanıdığım zamanlardı. Bir kardeşin gittiği dersaneye gitmeyi çok istiyordum. Kardeşle anlaşıyoruz sonra birşey oluyor bozuluyor aramız, falan derken hiç nasip olmadı. o zaman çok üzülmüştüm. sonra sonra baktım hakkaten orası benim fıtratıma pek uygun değilmiş, gitsem de pek birşey alamazmışım, Allah daha başka kardeşleri nasip etti, ordan istifade ettirdi. senin de öyledir, nasip olursa hayır vardır olmasa da vardır. üzülme, Allah nur talebelerini inayetiyle korur, başlarına gelecekleri en güzel şekilde tanzim eder.

"Salisen: Hulûsi’nin bir gailesi var diye hissediyorum. Merak etmesin, Risale-i Nur’un şakirtlerine inâyet ve rahmet, nezaret ve himayet ederler. Dünyanın meşakkatleri madem sevap verir, geçerler; o musibetlere karşı sabır içinde şükürle, metanetle mukabele edilmek gerektir. Hem o, hem sizler bütün dualarımda ve kazançlarımda benimle berabersiniz."  (Kastamonu lah.)