Cevap eklenmemiştir
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Olmadı be ya...
OLMADI BE YA !
Nereden başlasam bilmem ki..Hiç bir şey yazasım gelmiyor.

Son günlerde sadece ve sadece okuyor ve bir hindi gibi düşündükçe düşünüyorum.Hindilerin düşündükleri de ne acep.Mutlaka birileri uyduruvermiştir.Sanki hindiler dile gelip ne düşündüklerini anlatmışlar da...Birde arpacık kumruları varmış düşünen...Arpacık kumrusu nasıldır hiç bilmem.Biraz sonra Googel'dan arayıp bulayım.Öğrenmeden yazdım işte.Hem bilmemek hemde yazmak,biraz tuhaf oldu.Görmüş olduğunuz üzre geyik muhabbeti dedikleri bu olsa gerek.

Boş boş şeyler yazıp,kıymetli vakitlerinizi çalmaktansa kısa kesmekte fayda var.Ama her nedense hepte ağzı dili olmayan hayvancıkları örnek veririz.Leyleğin ömrü lak lakla geçermiş de...Deveye boynun neden eğri diye sorarlarmış da.Atın kırk yıl koşamayacağını derlermişte...Anlayana sivrisinek sazlar,tilki gibi kurnazlar,erken öten horozlar,hınzır domuzlar,sessiz sakin kuzular,hepside günahsız ve suçsuz hayvanlar.Oldu muya....Olmadı be ya...Hayvanların birde dedikodusunu yapıyoruz ne kadar çok ayıp deyip bir hayvan hikayesi ile yazımı bitireyim bari..

Ağustos böceği bütün yaz, saz çalmış şarkı söylemiş. Karakış birden bastırınca şafak atmış zavallıda; Bir şey bulamaz olmuş yiyecek: Koskoca ormanda ne bir böcek, ne bir sinek.Gitmiş komşusu karıncaya:

- Aman kardeş demiş, halim fena; bir şeycilkler verde kışı geçireyim, yaz gelince öderim. İnan bana.Ağustosu geçirmem söz sana.Ödemezsem eğer, böcek demesin kimse bana.
Karınca iyidir hoştur ve çalışkandır bilirsiniz ama eli sıkıdır biraz. Can verir, mal varmez.
- Sormak ayıp olmasın ama demiş, bütün yaz ne yaptınız ?
Ne mi yaptım demiş ağustos böceği; gece gündüz şarkı söyledim, fena mı ettim sizce ?
- Yooo. Demiş karınca ne mutlu size; ama hep türkü söylemek olmaz; kışın da oynayın biraz.   Nevra Karlı

Yorumlar

(X)
Kapat
-->