9 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Nihayetinde Başörtü Serbest!....

 Icon16 Nihayetinde Başörtü Serbest!


Artık kimse onları dışarı atamayacak
Bugünden itibaren başörtülü, mini etekli, küpeli, sakallı, sakalsız bütün öğrenciler üniversitelere özgürce girecek ve kimse onları dışarı atamayacak

Üniversitelerde istisnai durumlar olmaksızın kılık kıyafet serbestisine yönelik sinyaller özgürlüğe bir adım daha atılmasını sağladı.


Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) bugün İstanbul Üniversitesi’ne gönderdiği bir yazı ile üniversite öğrencileri için kılık kıyafet serbestisi olduğunu ve bu konuda istisna olmaksızın her öğrencinin okula girebileceği ve dersten atılamayacağını deklare etti.


Bütün öğretim üyelerine gönderilen yazıda öğrencilerin kılık kıyafetinden dolayı eğitim öğretim hakkından mahrum edilemeyeceği, dolayısıyla dersten atılamayacağı, ancak tutanak tutulabileceği bildirildi.


SINIFTAN ÇIKARANA SORUŞTURMA


YÖK, öğrencinin “disiplin yönetmeliğine aykırı” durumu nedeniyle sınıftan çıkarılamayacağını; çıkaran öğretim görevlisi hakkında soruşturma açılacağını duyurdu.


YÖK’ün bu yanıtı İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nce tüm öğretim görevlilerine dağıtıldı. Bundan böyle bir öğrenci derse türbanla girse bile derse alınmaması ya da sınıftan çıkarılması sözkonusu olmayacak.


Öğretim görevlisi de tutanak tutup bunu dekana vermekle yetinecek. Bu talimata uymayan öğretim üyeleri hakkında ise soruşturma açılacak.

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ELHAMDÜLİLLAH...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

inşAllah altından bişey çıkmaz, biz yapamadık inşAllah kardeşlerimiz huzurlu bir şekilde tahsillerine devam edebilirler...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Elhamdülillah gül ablacım ..başörtüsü mağduru bir bayan olarak çok  mutlu ve umutluyum ..sınava tekrar girip açıköğretimle güzel bir bölüm okumak istiyorum...Rabbim yardımcımız olsun

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ŞÜKÜRLER  OLSUN!..HADİ  HERKESİN  GÖZÜ  AYDIN  OLSUN !..OH BE...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

bende sırf örtümü açmadım diye okula alınmayanlardanım...okuyan kardeşlerim adına ve kendim için inanın çok sevindim.. valla ben yeniden hazırlanayım diye düşünmeye başladım bile..umudumu yitirmişken  bu haber iyi geldi...bu hafta derslere başlıyorum ...önce ingilizceye ağırlık veriyorum..hadi hayırlısı inş.yarı yolda kalmam...bu arada dua edin kardeşlerim inş..zihin açıklığım  için..liseden beri unuttuğum o kadar konu var ki...haftasonu dersler başlıyor...yeniden okullu olmak müthiş bir duygu...Rabbim kolaylık versin inş...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

BAŞARTÜSÜ YÜZÜNDEN ÜNİVERSİTEDEN ATILDIM

A.Ö. HARÇ PARASINI YATIRDIM AMA SINAVA ALMADILAR VE BİR KAÇ SENE SONRA ATILMIŞIM.HESABI AHİRETTE VERECEKLER...

AF ÇIKARSA YENİDEN OKURUM İNŞ. İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ BİTİRİRİM İNŞ.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 Zalimin zülmü varsa mazlumunda Allah'ı var.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 çok şükür  Allah'ım.....

 

Offline
Son giriş: 26/05/2011

GÜL,EBRU,ESİLABURCU..... HAYDİ ÇOCUKLAR OKULAAAAAAA(AÇIKÖĞRETİME)

(X)
Kapat
-->