7 mesaj [Son gönderi]
katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011
NE YARATILMAK iSTERDiNiZ?

Hic düsündünüz mü Allah bize tercih hakki verseydi,sorsaydi sizi yaratacam dünyaya gönderecem ne olarak yaratilmak istersiniz?

Bir hayvan mi,hangi hayvan olarak?

Bir bitki mi,hangi bitki olarak?

Bir tas mi,nasil bir tas,dag mi?.....?ihtimalller cok bir düsünelim ve paylasalim,ne olarak bu dünyada yasamak isterdik?

ASAGIDA SiZE SECENEK SUNUYORUZ BiRAZ..

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

tekrar insan olarak dünyaya gelmek isterdim ama Peygamberimiz zamanında ashabı kiram arasında dünyaya gelip Peygamberimizin gül cemalini  görmek ,  Rabbimizin istegi ve izniyle  peygamberimizin bizlere tebliğ ettiği bu yolda O'nun arkasından ilerlemek  isterdim.

selam ve dua ile....

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

İnsan olarak yaratılmak isterdim, diyorum ama insanlığın sorumluluklarını da yüklenmek gerekiyor. O sorumlulukları gözardı ederek yaşamak insanca bir yaşayış değil.. Bir ömür "insan olmayı" öğreniyoruz.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Dinini(tevhidi) zahir ve batını ile bilen biri olarak dünyaya gelmek isterdim :) Özellikle Kur'an'ı anlama yani hal, fikir ve hislerimi Kur'an ayetlerindeki tevhid hazinelerine göre terbiye edebilen bir manevi ilim sahibi olmak isterdim. Okuyarak elhamdulillah çok teorik şeyler Rabbim öğretti ama pratik saha yani "hulukuhul Kur'an" =Kur'an ahlakını almak çok farklı ve yüksek bir ilim imiş. Bildiğim kadarıyla Bayezid-i Bestami Hz(RA)'ın medrese tahsili yoktur ama Rabbimiz öyle bir manevi ilim nasip etmiş ki, derya deniz.. Kur'an talebeliğine çok özeniyorum elhasıl. Heleki Bediüzzaman Hz.(RA)'a ikram edilen müfessirlik mertebesi, çok çok yüksek bir nimet.

Şimdi bunlar verilmediğine göre verilseydi taşıyamayacaktım diyorum, ama inşallah Risalelere sadık talebe olmak nimeti verilir. Bir de insanı ahiret yoluna teşvik eden hayırhahlar çok büyük nimet. Allah cümle kardeşlerden razı olsun.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Offline
Son giriş: 30/06/2011

diger yazilarinda yazmissin ablam, insan ile hayvanlarin arasindaki farki, tekrar insan olarak gelmeyi isterdim. fakat basta fark edemedigim hayatin gercek anlamini en bastan anlamak isterdim:)

(X)
Kapat
-->