9 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Maddi Musibet

SA kardeşler,

"Sadaka belayı def' eder." kaidesince üzerimize inmesi muhtemel pekçok belayı dualar, ibadetler, manevi hizmetler geri çevirir. Bu yüzden Bediüzzaman Hz(RA):

"Hem siz, hem onlar bilsinler ki sadaka belayı def'ettiği gibi; Risale-i Nur Anadolu'dan, hususan Isparta, Kastamonu'dan âfâtsemaviye ve arziyenin def' u ref'ine vesiledir. ..

Evet Risale-i Nur, Sefine-i Nuh gibi Anadolu'yu Cebel-i Cudi hükmüne getirip, küre-i arzın yangınından ve tufanından kurtulmasına bir sebebdir. Çünki za'f-ı imandan gelen tuğyan, ekser musibet-i âmmeyi celbettiği gibi; imanı fevkalâde kuvvetlendiren Risale-i Nur, o musibet-i âmmeyi dairesinin haricine bırakmağa rahmet-i İlahiye tarafından vesile oldu. Bu ehl-i dünya, bu Anadolu halkı Risale-i Nur'a girmeseler de ilişmesinler. Eğer ilişseler; yakında bekleyen yangınlar, tufanlar, zelzeleler ve taunların istilâsına uğrayacaklarını düşünsünler, akıllarını başlarına alsınlar. "  Kastamonu Lahikası ( 131 )

demiştir.

Dün gelen haberle en uzun kara sınırı komşumuz Suriye bir Türk jet uçağını düşürmüş. Bu talihsiz hadise iki ülke ve bölge açısından çok kritik ve Allah muhafaza kan dökülmesine sebeb olabilecek mahiyette oldugunu uzmanlar aktarıyor. Bu maddi musibetin tez zamanda def'i için, 3 ayları da vesile ederek ciddi dua etmemiz inşaallah bela inmeden geri çevrilmesine vesile olur. Müslümanın müslümanı kırmasından daha korkunç bir musibet yoktur. İnşaallah kardeşlerimizle karşı karşıya gelmeden hem Suriyeli kardeşler hem biz şerlilerin şerrinden KAN DÖKÜLMEDEN kurtuluruz.

Önümümüzdeki 3 gün içinde kesretle FETİH SURESİ ve YA DAFİEL BELAYA.. duasını okuyalım, tanıdıklarımıza da okutalım ki manevi ordular imdadımıza yetişsin. İslamın ve imanın yükselmesi dünya çapında devam etsin, müslümanlara zarar gelmesin. Cenab-ı Hak şimdiden kabul etsin. Allah razı olsun.

Yorumlar

yagmur damlasi (Ziyaretciden)

S.ALEYKUM NABICIM
COK GUZEL DUSUNMUSSUN .OKURUZ INSAALLAH YALNIZ BISEY SORMAK ISTIYORUM .BAHSETTIGIN YA DAFIEL BELAYA DUASI DIYE YAZMISSIN BENIM BILDIGIM SU SEKILDE YANLISSA DUZELT LUTFEN ONA GORE OKUYALIM.
YA DAFİAL BELAYA İDFA ANMAL BELAYA FALLAHÜ HAYRUN HAFİZAN VE HÜVE ERRAHÜMENRAHİMÜN İNNEKE ALA KÜLLİ SEYİN KADİR.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS kardeşim. Rabbimiz muhafaza eylesin. dua sizin yazdığınız şekilde, 1-2 harf farkı var :

"Ya Dafi'al belaya, idfa' anna'l-belaya, Fallahu hayrun hafizan ve hüve Erhamur-Rahimin, inneke ala külli şey'in kadir."

Meali: Ey belaları def 'eden Alah'ım! Belaları bizden uzaklaştır. Allah muhafaza edicilerin en hayırlısıdır ve O, merhamet edicilerin en merhametlisidir. Muhakkak ki snin Kudretin her şeye yeter. (Amin)

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Allah razi olsun, abla aklimdasin inan, bir türlü ulasamadim kisilerden biride sensin inan ama üstadin bir sözü varya ehl-i hakikat icin  zaman. mekan engel degil,nerde nasil oldugumuzun bir önemi yok kalpler gönüller bir, ayni dava icinde ayni yolun icinde yürüyoruz biiznillah.

Bizimkiler suriyeye cok yakinlar,hatta suriyeyle ayni topraklari paylasiyoruz, tel örgüler var arada onu gecsen suriyedesin,ortalik cok karisik,Rabbim hayirlara cevirsin insaallah.

cok selam ve dua ile...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Allah razı olsun kardeşim. bugun sen de ciddi hatırıma geldin, ne zamandır mailleşmedik diye düşündüm. ama çok mesgulsun biliyorum, bi de konsantrasyonunu bozmak istemedim. kızlar da sen de iyisinizdir inşallah. 3 ayların nasıl geçiyor?
bu ucak hadisesi de inş. hayra tebdil olur bir maraz çıkmadan. Rabbimiz cumle afattan muhafaza eylesin başta sizin memleket ve tüm alemi İslamı. amin.amin.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Hamdolsun iyiyim abla,cocuklarda iyiler,büyüyorlar cok sükür gecen büyük kizimi uyutuyorum bana sunu dedi, ciddi bir ses tonuyla anne ben düsünüyorum düsünüyorum ama bir türlü Allahi ve cenneti hatirlayamiyorum,dedim zaten biz onlari görmedik henüz öldükten sonra insaallah cennete gidecez, orda Allahida, peygamberimizide görecez...Hayir dedi ben onlari gördüm!! ben rüyada gördügünü düsünerek yinede sordum nerde gördün?verdigi cevap cok acayipti, biz dünyaya gelmeden önce Cenneteydik, Allahin yanindaydik,onlari gördük biz aslinda ama bir türlü nasil birseydi hatirlayamiyorum..

Böyle birseyden ona hic bahsetmemistim,böyle bir düsüncesi beni cok sasirtti, teselli amacli onu öptüm az kaldi insaallah Allah bizi cagirdiginda onun yanina gidecez, cennette onu görecez, simdi Allah bizi cagirincaya kadar cok iyilik yapmaliyiz, namaz kilmaliyiz,Allahin sevecegi isler yapmaliyiz ki cennette Allah bize cok süprizler hazirlasin.

Bazen sordugu sorular ve fikirleri beni cok sasirtiyor, cenab-i hak tertemiz ruhlarina bazi hakikatlari hissettiriyor kanaatindeyim.

Bu seneki üc aylar daha suurlu geciyor hamdolsun,insallah tamamina erer,haftaya pazartesi günü icin birseye hazirlaniyorum onu halledebilirsem insal.cok rahatlayacam ve belki ramazanda seninle planladigimiz psikoloji isini yapmak nasip olur.

Ben cocuklugumdan beri hep sunu duyardim büyüklerimizden, ileride suriyede savas olacak,ortalik cok karisacak ve türkiye topraklarina dahil olacak ve cok iyiseyler olacak gibisinden sözlerle büyüdüm,o zamanlar hic böyle birseye ihtimal vermiyordum,fakat son senede olan olaylar o sözü dogrular oldu,Cenab-i hak hayirlisini versin,zahiren bir karmasa, zülum görünsede ben inaniyorum ki netice itibariyle cok güzel seylere sebep verecek, kader canibinden bakmak lazim.

orda ölen kardeslerimiz sehid gidiyor,mallari sadaka hükmüne geciyor,o ortamda yasadiklari her sikinti, endise dolu an günahlarina kefaret oluyor insallah, belki bu noktadan bizden daha sanslilardir,üc aylar icinde bulunuyoruz cenab-i hakkin rahmetini sagnak sagnak yagdirdigi günlerdeyiz,onun rahmetine teslim olmak lazim,endise gerek yok insaallah,Alem-i islami güzel günler bekliyor,o günesin dogma anindaki karanliktada bize dua ve tevekkülden baska birsey düsmüyor abla.

cok selam ve dua ile...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

insallah kardeşim, umduğumuzdan daha hayırlı bir surette ihsan edilir. kızlarına maşallah, bozulmamış fıtratlar, Rabbimiz son nefeslerine kadar muhafaza eylesin. minik yuvanız daim şen olsun. Hayırlı geceler.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

As. Abla, Allah razi olsun. Müslümanlari müslümana düsman etmek istiyorlar Allah korusun.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

ecmain kardeşim. çok sinsi planları var ehli zındıkanın. Suriyedeki zulme detsek veren de Ruslar.. maksadlarının ne oldugu çok açık. kaç yıl oldu, hala zındıkadan vazgeçmiyorlar. silahlar uçaklar değişiyor ama tarih sahnesinde birileri hep aynı rolü oynuyor.Allah cümlemizi muhafaza eylesin, onlara da tez zamanda iman ve vicdan versin.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

evet ablacim, cok dogru söylüyorsun.
amin insallah.

(X)
Kapat
-->