4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
LEYLA HANIMIN HİKAYESİ

Yaşlıların hayat hikayelerini dinlemeye bayıldığımdan,onları bir punduna getirip konuşturuveririm.Leyla hanıma genellikle sabahları giderdim.Bakım planında başka şeyler olmasına rağmen,en çokta yemek yapmamı isterdi.Özellikle Cuma günleri torunu geleceği için,toptop yapardık birlikte.


Torunu pek severmiş toptopları,küçüklüğünde öyle dermiş ve hala da yemeğin adı toptop kalmış.Hani şu bidiğimiz sulu köfte.İçine havuç ve patateste doğrayıp kavurur ilave ederdik,ederdik diyorum,çünkü yemekleri birlikte yapardık.Benim zamanım kısıtlı olduğu için,uğraştıran yemekleri birlikte pişirirdik.

 

Allah'tan yemek yapmasını seven biri olduğum için,Leyla hanımı hiç kırmazdım,mantı yemeğini dahi yapmıştık birlikte.Seksen dakikalık bir zamanda düşünün işte.Bizim hasta bakım servisinin gözde elemanlarından biriydim,övünmek gibi olmasın ama Vallahi böyle eleman da dostlar başına değil mi?Kendimi yeterince meth ettikten sonra gelelim mi Leyla hanımın mazideki yarasına,ne dersiniz?O gün doğum günüydü,bana kahve ikram etti ve sohbete başladık,ee harzaman iş iş derken,'otur Zeynep hanım,bugün sana iş miş yok'dedi.Uzun zamandır duvarda asılı olan resmi sormak istiyordum ve dayanamadım soruverdim.

Belgin Doruğu çoğunuz bilirsiniz.Tıpkı onun gençliğine benzer çok hoş,havalı bakımlı bir hanımmış meğer bizim leyla hanım.Gerçi hala da o yaşında bakımlı ve güzeldi.Lafını tartarak konuşan..

Hani bizde bir söz vardır;'Cami yıkılsa da mihrabı yerinde kalır'diye..Aynen öyle işte..Leyla hanımın duvardaki resmine devam edeyim.Yanında da ince bıyıklı,rahmetli Sami Hazinses gibi çelimsiz bir adam.Hiç yakışığıda yok.Leyla hanımın yıllar önce rahmetli olmuş eşiymiş resimdeki kişi.Ben hani hinlik yapıp Leyla hanımı konuşturacağım ya,rahmetlinin biraz tipsiz olduğunu ve onun gibi çok güzel bir kadına pek yakışmadığını söyledim.

Derkeeen,bizim Leyla hanım,çorap söküğü gibi başladı anlatmaya.Meğer komşu oğlunu severmiş,komşu oğluda ona deli gibi aşıkmış ta vermemişler bizim Leyla'yı..Ailesini üzmemek için kaçmamışta derken Almanya'dan kısmeti çıkmış evlenmiş..

Bir kaç sene sonra memlekete izine gitmişler..Bu arada o delikanlıda evlenmemiş.Kendisini içkiye vurmuş.Baba evinden otobüs ile geri dönerlerken,leyla kucağında bebesi cam kenarında oturuyormuş.

 

Bu delikanlı duymuş ya Leyla'nın geldiğini ve hemen ertesi günde döndüğünü,motoru ile otobüsün peşine takılmış.Uzun bir müddet onları takip etmiş.Maksadı Leyla'yı görmek.Leyla'nın ödü patlamış,yüreği ağzında.

ya kocası farkederseymiş.Allah'tan görmemiş,anlamamış kocası.Delikanlıyı evlendikten sonra ilk ve son görüşü olmuş zaten..Aradan bir sene bile geçmeden ölüm haberini duymuş.'Beni çok sevmişti'derken,gururlanıyor,yüzüne başka bir güzellik geliyordu Leyla hanımın ama belliki,o da deliler gibi sevmişti..

Anlattıkça anlatıyor yanakları onbeşinde kızlar gibi al al oluyordu..Ah leyla hanım Ah...Vah leyla Hanım Vah...Nevra  Karlı

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ablamın kalemine sağlık..yine döktürmüşsün gülüm...leyla teyzenin hikayesi ama inan çok yakınımdaki birininde hikayesi bu...yazık ki insanlar yaşlansada hala sevdiğinden bahsederken utanıp kızarıyormuş aynen..kavuşulamamış bir hayatın hikayesine tanık oldum bende...:((

gayet anlarım o teyzeyi ve onun gibilerini...yaradana şükürler olsun zorda olsa kavuştum ben darısı kavuşamayanların başına...

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Masal gibi hikaye. Aslinda böyle seyleri ya dizilerde ya da masallarda duyuyoruz:)

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Sevgili admin (editor)kardeşim,düzenlediğniz için çok teşekkürler.Allah razı olsun.Ben sadece yazıyorum ve düzenlemesini beceremiyorum.Ellerinize sağlık olsun.Hayırlı iftarlar..

Offline
Son giriş: 26/05/2011

 

cok  guzeldi gercek hayatta  yasanip sonra   kaleme dokulen hikayeleri her zaman cok severek ve o anlari hissederek okurum  keske butun sevenler kavusabilse severek  evlenmek insanin sevdigine icin ne yaparsa yapsin  buyuk mutluluk icinde yapar bende cok isterdim severek ve sevilerek evlenmeyi..leyla hanim  da cok sevmis ve sevilmis evlenip coluk cocuga karissada sevdigini unutmamis sevgisi icinde hep ukte kalmis gercek  seven ve sevilenlerdenmis cok guzel bu duyguyu tatmis fakat kavusamamis

 

(X)
Kapat
-->