2 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Lazerli epilasyondan sonra abdest almak

Selamün aleyküm benim sorum vücuduma ve yüzüme iğneli  ve lazerli epilasyon uygulanıyor fakat işlemden 8 saat sonra epilasyon yapılan yerlerin suyla temas edilmemesi gerekiyor özellikle yüzümü yıkayamıyorum abdest alırken yüzümü ve kollarımı mesh etsem olur mu veya başka ne önerebilirsiniz Selam ve dua ile

Yorumlar

editor (editör)
Offline
Son giriş: 26/05/2011

-Önce şunu söylemeliyiz ki, Epilasyon işlemi ruhsatlara sebep teşkil eden “zarurat-ı diniye”den sayılmaz. Bunu yara ve kırık gibi durumlara kıyaslayamayız.

-Bizim öğrendiğimiz kadarıyla bu saatleri 6’ya indirmek de mümkündür. Buna göre sabah erken bir saatte bunu yaptırdığınızda ikindi vaktinin girmesinden bir saat öncesine kadar tehir edip orada abdest alabilirisiniz.

-Özellikle namazlardan muaf olduğunuz kadın halleri günlerinde bunu yapmanız daha da kolaylık sağlar. Dinî hassasiyetinizden ötürü sizleri tebrik ederiz.

Selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Bu sorunun cevabını okudum ve dikkatimi çeken birşey var burda şimdi tüylerimizi temizlemeden önce abdest almalıyız ki öldükten sonra bu tüylerimiz bize geri döneceği için abdestliyken vücud temizliğimizi yani tüylerimizi abdestliyken almalıyız değilmi?Böyle olunca sizin verdiğiniz öneriyle bu biraz çelişiyor.Regl döneminde namazlardan muaf olduğunuzda epilasyon yapınız demişsiniz ama regl döneminde benim bildiğim epilasyon yani tüylerimizi almamız abdestsiz olduğumuz için doğru değil şimdi burada bir kafa karışıklığı ortaya çıkmakta bizleri bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Allah razı olsun ,hayırlı günler.

CEVAP: Regl iken tüylerin alınması mekruhtur haram değildir. Ama namazı terketmek haramdır. Bu durumda en ehven olanı tercih etmek gerekir. Selam ve dua ile...

(X)
Kapat
-->