6 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
GONLUMUZDEKI SEVGININ ADI ASK OLSUN

 

ALLAH'IN GÖĞSÜMÜZDE KILDIĞI TEK KALP O'NUN AŞKI İLE DOLMALI. DİĞER AŞKLAR ONUN TÜREVLERİDİR, YARATTIKLARINA DUYULAN AŞKTIR...

Aşk çok saf, çok temiz, çok asil duygulara dayanan sevgidir. Karşılık bekleniyorsa o aşk değildir; maddi karşılığı olan sözde sevgiye aşk denmez. Dünyevi aşklar genellikle romantizme dayalıdır ve imani boşluktan kaynaklanır. Gerçek aşkın taklididir; geçici, kısa süreli ve sonludur.

Allah'tan uzak yaşam süren insanların, gerçek sevgiyi yaşamaları zordur. Kaynağını kalbindeki imandan alan gerçek sevgiyi yaşayan insanın yaşamında çok zorlu olaylar da oluşsa, sevgisi asla bitmez. Sevdiği insan hatalar da yapsa, imanından kaynaklanan şefkat, merhamet, hoşgörü ve bağışlama ile yaklaşır.

Sevgi, Allah sevgisinden kaynaklanıyorsa o sevgide vefa, sadakat, merhamet ve bağışlama vardır. Allah sevgisinden kaynaklanmayan sevgide şefkat, merhamet ve sabır olmaz. İnançsızlıkla sevgisizliğin, bencilliğin acısı en şiddetli şekilde yaşanır.

Allah için yaşanan sevginin belli bir süresi ve sonu yoktur. Bu sevgi kesintisi olmayan, asla bitmeyen, sonsuz yaşamda da devam edecek olan tutku dolu sevgidir. İnsanın kalbinde hem imani coşkuyu tetikleyen ve hem mutmainlik oluşturan başka bir aşk yoktur. Bu gerçek aşkı içinde hisseden, kalbini O’na tam olarak teslim eden insan, dünyanın tüm güzelliklerine kavuşur.

 

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

SA Feride nasılsın kardeşim?

Bakıyorum bakıyorum Ferda yok, Nevra abla yok.. Aybala dan ses yok. nerdesiniz kardeşler, özledik sizleri..

herkese slm ve dua ile..

Offline
Son giriş: 26/05/2011

nabi ablacim hamd olsun iyiyim   sizde INSALLAH iyisinizdir ferda en son sikintida oldugunu yazmisti dua istemisti ondan sonra goremedim  umit  ediyorum ki sikintilari selamet olmustur  nevra ablaminda gecenlerde berlinde bir bayan formunda cok uzuldum ve satirlarini binbir dusunceyle okudum yorum yapacaktim firsatim olmadi simdi ayni basliga tekrar donemiyorum yorum yapmak icin nevra abla esiyle tartisip siginma evinde oldugunu yazmisti simdi halen orda mi bilmiyorum ama bildigim nevra abla gibi mucadeleci fekadar bir insanin yeri orasi degil RABBIM yar ve yardimcisi olsun 

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

hamdolsun ben de iyiyim kardeşm. çok dua edelim Nevra abla ve Ferdaya, imtihandalar demekki.. Allah sevdiği kullarına dunyayı yar etmiyor, illaki küstürüyor. İsmen dua edelim birbirimize. 2 gün önce bir kardeşle konuştuk, herkes imtihanda, dedi. demekki manevi inkişafların öncesindeki bir dönemi yaşatıyor Cenabı Hak. hep beraber selamete çıkarız inşallah. Allah razı olsun kardeşim bunları aktardığın için. uhuvvet tesanud çok mühimmiş, en mühim kuvvetimiz. irtibatı sıkı tutalım inşallah.

Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. 

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Evet hic kimseden ses cikmiyor. Nerelerdesiniz? Bebegin nasil Feride abla?

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ozlemcim cok sukur iyi nurcan ablasi birazda buyuduk  sesler cikarip gulucukler atiyo RABBIM sanada hayirli bir es ve yuvanda huzurla mutlulukla buyutecegin hayirli  evlatlar nasip etsin INSALLAH 

Offline
Son giriş: 30/06/2011

masallah, tam sevmelik oldu desene:) 

amin amin amin insallah ablacim. Allah razi olsun

(X)
Kapat
-->