3 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Filipinli kardeşlerimiz dua bekliyor

Kardeşlerim Filipinlerdeki kasırga nur talebesi olan pekçok kardeşimizin evlerinin oldugu bölgeye isabet etmiş. Pekçok abla ve kardeşimiz evsiz kalmış, aileleri kaybolanlar da varmış. Sally abla ve diğer nur talebesi ablalar kurtarma faaliyetinde, halka yemek pişiriyorlarmış şehirde su ve elektrik kesilmiş, kayıpları arıyorlarmış..

Lütfen duamıza çokça dahil edelim, Van için okudugumuz Fetih suresine Filipinleri da dahil edelim inşallah. gerçekten çok fedakar ablalarımız var orda.

slm ile.

Yorumlar

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

cook üzüldüm yeni duydum kasirga oldugunu, Rabbim yardimcilari olsun, fetih süresini okuyaman salavatta okusa insaallah dua niyetine iyi olur, ben salavat okurum insaallah,Allah yardimcilari olsun...

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

amin inşallah. bu yaz tr e geldiklerinde beraber 2-3 gün geçirmştik, kardeş arkadaş dava kardeşi mahiyetinde insanlar. cumadan beri tayfun varmış. tel.de konuşmuşlar, sağlık durumları iyimiş ama çok kayıp varmış. şartlar da tamamen zorlaşmış. Filipine nurları götürmek yaymak için çok çırpınıyorlardı. Allah cümlesini selamete çıkarsın. Allah razı olsun.

ufak bir hatıra: bu yaz geldiklerinde, kanepede Sally ablayla oturyorduk, bana ne yapacaksın diye sormuştu. birşeyler söyledim, sonra ona sordum, sen ne yapacaksın diye. o da: Pakistana gitmek istediğini söyledi. şaşırdım, neden dedim. -"orda çok ihtiyç var hem iman hizmetine hem insani yardıma" demişti. Yardım derneği bünyesinde gidip insanlara yardım etmek istiyordu. bu cevaba çok şaşırdım, hakkaten Allah için insanlara hizmet eden ve hayatını bu yolda geçirmeye niyetli bir ablamız. işte böyle kahraman ablalarımız var orda. Allah yardımcıları olsun.

Offline
Son giriş: 15/12/2011

HEP DUA EDECEĞİM RABBİM YARDIMCILARI OLSUN

(X)
Kapat
-->