3 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 15/12/2011
FAZLA MI ABARTIYORUM

ALLAH IN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN.BEN DURUP DURUP BİŞEYLER ÇIKARIYORUM GALİBA.BU SEFERDE AKRABALARA KAFAYI TAKTIM.İKİ ÇOK SEVDİĞİM AKRABAM BİR BİRİNE KÜS.OKADAR ÜZÜLÜYORUMKİ.DİYORUMKİ BENİM BİR SÜRÜ DERDİM VAR BİRDE SİZE CANIMI SIKIYORUM DİYORUM.KOLLARI SIVADIM ONLARI BARIŞTIRMAYA NİYET ETTİM İNŞ.RABBİMİN İZNİYLE.ARKADAŞIM ÇOK ABARTTIĞIMI KARIŞMAMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR.BENSE BEN BİR MÜSLÜMANIM GÖREVLERİM ARASINDA DARGINLARI BARIŞTIRMAKTA YER ALIYOR DİYORUM.PEYGAMBER EFENDİMİZ AİLE VE AKRABALIK BAĞLARINA ÇOK ÖNEM VERİRMİŞ.BİZ BİŞEY YAPTIĞIMZ ZAMAN FAZLA ABARTMIŞ OLUYORUZ SİZ  NE DERSİNİZ.

Yorumlar

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Ablacim, akrabalardan sila-i rahmi kesmek büyük günahlardan sayiliyor.Ayrica 3 günden fazla küs kalmakta dinimizce haram, akrabalariniz her ne sebeple birbirlerine küsmüslerse bir gurur meselesi yapip basikmak istemiye bilirler, bu noktada onlari taniyan ve nazlarinin gectigimi bir yakinlarinin onlarin aralarini bulmasi cok güzel ve cok sevaptir...

Su üc günlük dünyada,müslüman müslümana küsmemeli, hele arkarabalarda birsey mevzu bahis dahi olamaz, siz güzel ve dogru olani yapiyorsunuz, imkanlariniz ölcüsünde, kendinizi cok yipratmadan bir girisimde bulunabilirsiniz, dertler cenab-i hakka tevekkül ettikce kücülüyor ablacim...

insaallah siz birinin sikintisini giderdiginizde rabbimde sizin bir sikintinizi giderecektir.Artik insanlar kendi kabuguna cekilmis, kimse kimsenin derdiyle dertlenmek istemiyor, böyle bir zamanda sizin baskalarinin sikintilarini dert edinmeniz bazi insanlar tarafindan abarti gibi görünebilir, siz morelinizi ve sevkinizi bozmamak icin böyle tavir takinan insanlara yapmak istediklerinizden bahsetmeyin, sizi anlamaya bilir ve aranizda bir sogukluk olusabilir, bizim rehberimiz her zaman icin kuran ve sünnettir, birsey yapmak istedigimiz zaman kuran bu meseleye nasil bakiyor, efendimizin hadis ve sünnetlerinde bu mevzu nasil geciyor diye bakariz..

ve kuran ve sünnete uygunsa yapamak istedigimiz sey,baska insanlarin görüs ve fikirleri bizi baglamaz,o lahlara ehemmiyet vermeyiz.

Rabbim giristiginiz hayirda sizi muvaffak kilsin ablacim, su mübarek cuma gecesinin hürmetine sizin maddi ve manevi sikintilarinizi gidersin, ferahliklar ihsan etsin amin amin amin.

selam ve dua ile..

Offline
Son giriş: 15/12/2011

RABBİM SENDEN BİNKERE RAZI OLSUN.HEM BU DÜNYAN HEM AHİRETİN MUTLU OLSUN.BENİM AZMİMİ BİKERE DAHA ARTIRIYORSUN.MAŞALLAH KENDİNİ OKADAR GÜZEL GELİŞTİRMİŞSİNKİ HER KONUŞMAN ÇOK GÜZEL VE MANTIKLI.İNANKİ MİLLETİN NE DEDİĞİ UMRUMDA DEĞİL ZATEN BANA CİDDİ ANLAMDA DELİ DİYORLAR

.HER ŞEYİ ÇOK İNCELİYORUM DİYE YANİ O GÜNAH BU SEVAP FAZLA TAKILIYORMUŞUM.HALBİSİ BEN FARZLARA VE SÜNNETLERE DİKKAT ETMEYE ÇALIŞIYORUM.HAYIRLISI OLSUN.RABBİM İNŞ.HEP YANIMDA OLURDA BENDE DAHA ÇOK GÜÇ ALIRIM.ALLAH A EMANET OL.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Ablacim cenab-i hak cümlemizden razi olsun.Eger azda olsa yardimci olabiliyorsan bu bizim icin en büyük mutluluktur.

Ablacim biz prensip olarak sunu uyguluyoruz,cözüm getirmeyen elestirilere hic ehemmiyet vermiyoruz.

o kisilerin bizim sevkimizi,gayretimizi kirmalarina izin vermiyoruz artik...

Bir insana yapilacak en büyük kötülük onun umudunu kirmak,dünyasinda kurdugu hayalleri, niyetleri kirmaktan daha büyük bir zulüm yapilamaz bir insana.

O yüzden niyetimiz cenab-i hakkin rizasini kazanmaksa ve kuranin,sünnetin ölcüsündeyse yapmak istedigimiz,biz buna kilitleniriz. Hayirli islerin büyük manileri olurmus.

Abla ömür dakikalarimiz heran tükenmekte, yarin mahser meydaninda isledigimiz zerre kadar iyilik,zerre kadar kötülük unutulmayacak, hesap terazimize konulacak, ne mutlu o insana ki ahiretini düsünüp, bu dünya ticarethanesinde bol sevaplar, hayirlar islemis ola.

Rabbim iyi niyetinizin ve imaninizdaki safliginizin muhakkat karsiligini size rahmetiyle fazlasiyla verecektir.

iki düyanya saadeti sizin ve ailenizin üzerine olmasi duasiyla...

(X)
Kapat
-->