4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Erdek güzeli CemreO hakikaten Erdeğin değil Tüm Türkiye'nin güzeli seçilebilecek bir kızdı.Hala da elli küsur yaşına rağmen düzgün fiziği ve görünümü ile otuzbeş yaşından yukarıya çıkmadı ki(Allah nazarlardan saklasın)Gençliğimizden bahsedeceğim yine sizlere.

Ergenlik,gençlik dönemimizde ikimiz,kocaman bir ekmeği domates salatası ile afiyetle yer bitirirdik ama  yine de incecik sülün gibiydik.Hani soğanları halka halka ince doğrayıp,tuz ile ovup birde sudan geçirip sıktıktan sonra içine sivri biberi ve zeyinyağını da ilave edip karıştırıp yaptığımız domates salatasından bahsediyorum.Her salata çeşidinin tuhaf tuhaf isimleri var ve ben o konularda bilgisizim bu yüzden de sizlere uzunca tarif ediyorum.

Cemre ve ben ikimiz,ne kadar neşeli,hayat dolu kızlardık.Tıpkı Romen vatandaşlarımız gibiydik diyebilirim.Araba gıcırtısına bile oynayan tiplerden yani.Anneannemiz Bulgaristan göçmeni idi,belki de Romenlerle bir akrabalığımız bile vardır.Kimbilir!Niye olmasın ki?Hepimiz Allah'ın kulları değilmiyiz(Romenleri de çok severim)Hatta bir keresinde yolculuk yaparken,arabanın arka koltuğunda oturuyorduk,dans ederken araba yalpalamıştı teyzemden ve  eniştemden bir güzel azar işitmiştik.Mavi çiçekli bir örnek elbiselerimizin eteklerini savurtarak bir manken edası ile kırışarak yürürdük.Aynı elbisenin benzerini Prenses Diana'nın üzerinde gördüğümüzde;aman da aman Cemrenin keyfine diyecek yoktu.

Bende güzelce bir kızdım ama Cemre bir başkaydı,kusursuz güzellerdendi.Hiçte kıskanmaz ve onunla gurur duyardım(hala da).Benim küçüğüm ve kuzenimdi,onu çok sevdiğimdenmiydi acaba?Esasen öyle sebebsiz kıskançlıklarım da pek olmamıştır.Allah'ın her insana farklı özellikler ve güzellikler verdiğine tüm kalbimle inandığımdan olsa gerek diye düşünüyorum.Ç

ocukluk ve ergenlik dönemlerinde o tür masum kıskançlıklar olur ya,düşündüm de benim ona karşı hakikaten hiç olmadı.Bizim güzeller güzeli Cemrecikte on alt yaşlarında birde Erdek güzeli seçilmiş.O zamanlar zeytin festivali varmış yalnış hatırlamıyorsam eğer..

Erdek güzeli Cemremizin ne yazıkki özel hayatında yüzü hiç gülmedi.Değerini bilen bir eşi olmadı.Güzelim diye kasık kasım da kasılmayan,geçerli bir mesleği olan ve ev hanımlığında da çok becerikli güzeller güzeli  Cemre bahtsızdı işte..

Ağzı ile kuş tutsa faydasızdı.Arabesk şarkılardan birinde şöyle bir cümle vardı;'eller kadir kıymet bilmiyor anne'.O şarkının sözlerine aynen  katılıyorum.Bazı eller(beyler)gerçekten de kadir kıymet bilmiyorlar,narin,güzel hanımlarını yerden yere vuruyorlar...

Erdek güzeli Cemre de o hanımlardan biriydi işte...Şansız ve bahtsızdı işte bizim biricik güzeller güzeli Cemre...

Nevra Karlı

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Nevra abla yüreğinize sağlık, hayattan bir kare gösterdiniz. Cemreye çok benzer benim de güzeller güzeli bir Ayşem(asıl ismi değil) var; esmer güzeli, 1.70-1.75 boy, endam desen yerinde, kaş göz hakeza maşallah. hem kardeşim çok takvalı, hassas, geçimlidir de. elinden ev işi pasta börek hamur işi de gelir. Nur talebesi bu kardeşimi bulunduğu şehrin en zengin hem de çok dindar ailesine veriyorlar, kendi de istemiştir muhtemelen. lakin o mermer yazlık, tonla mal mülk içinde yüzü pek gülmedi. kayınvalidesi eşini kışkırtıp üstüne salıyor ve kızcagız türlü sıkıntı içinde kalıyor senelerdir. şimdi bakıyorum, nedir bu imtihandaki hikmet diye, galiba Rabbimiz Ayşeyi kıymet bilmezlerin arasına koydu ki hakiki kıymet bilene dönsün, çok kıymetli ki kardeşim Allah başka bir yere bağlansın istemediği için dua ile kendine döndürüyor, kalbinde başkası olmasına hiç razı olmuyor. sıkıntı ve çile ile kendine çeviriyor. Allah bu durumdaki bütün kardeşlerimize metanet ve sabır versin. inşallah çektikleri, kazandıklarına nisbeten çok azdır ve uhrevi mükafatları çok olacaktır.

Offline
Son giriş: 15/11/2011

nevra kardeşim yazınız çok beğendim.her insan farklı farklı imtihanlardan geçiyor.inşallah bu ve benzeri hayatı olan kardeşlerimizin ahiret hayatında ve bu dünyada kalan ömürleri hayırlı ,güzel geçsin.sevgiler

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ablam  yuregine saglik yine harika yorumlamissin evet malisef ki o kadar cok ki boyle ornekler  biz kadinlarin en cok onem verdigimiz mutluluk huzur ve  helede evlenip sicak bir yuva kurduktan  sonra butun omrumuzu ailemize adariz adeta kendimiz vazgecip hep on plana cocuklarimizi ve esimizi aliriz her seye katlaniriz bir cok sikinti ceksekte sabrederek tevekkulumuzle YARADANIMIZA siginiriz  ki o her seyi goren ve bilen oldugunu bildigimiz  icin ona arz ederiz halimizi ve bu cektiklerimizin mukafatinin oldugunu bilmek ALLAH demek ve icten yalvarip yakarmak huzur verir amenna ama diger yandan tabiri caizse sen saclarini supurge yaparken kadir kiymet bilmez bir kocan varsa her sey cok zor oluyor  ben 18 yasimda evlendim ve o zamanlar es secimine aile buyukleri karar veriyorlardi benim evliligimde oyle oldu olmasinada 14 senelik evliligimde o kadar cok sikinti ,tasa,dertler ve kederler  gordum ki anlatamam ve bende malisef kadir kiymet bilmezlerin eline dusmustum  benden artik gectide MEVLAM   evlatlarima hayirli evlilik nasip edip yuzlerini hem dunyada hemde ahirette guldurecek imanli inacli ve ibadetlerine duskun esler nasip etsin INSALLAH benim cektiklerimi RABBIM evlatlarima cektirtmesin  yuvalarinda  mutlu olup hemde mutlu etsinler 

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Değerli kardeşlerim,kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.Ferideciğim Rabbim sana hayırlı doğumlar yapmak nasip etsin.Bir çırpıda sağlıklı bir yavrucuğun olsun İNŞAALLAH!Dualarınızı Allah kabul etsin.

(X)
Kapat
-->