Cevap eklenmemiştir
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Dünyanın yetimleri için 120 proje
İHH İnsani Yardım Vakfı Yetimler için 120 proje gerçekleştirecek

36 ülke ve bölgede 24.686 yetim çocuğu Sponsor Aile Sistemi ile düzenli olarak destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı 16-31 Mart tarihleri arasında düzenleyeceği “Yetim Dayanışma Günleri” programı ile 23 ülkeye ziyaretler gerçekleştirecek. Aylık 90 TL ile bir yetimin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi yaşamsal giderlerine ortak olan sponsor ailelerin eşlik edeceği İHH ekipleri arasında basın mensupları, fotoğrafçılar, kameramanlar ve gönüllüler de yer alacak.

Toplamda 139 kişinin yer alacağı ekipler ziyaret ettikleri bölgelerde bölge şartlarına ve yetimlerin ihtiyaçlarına uygun projeler gerçekleştirecek. İHH’nın yetim çalışmalarını yürüttüğü 36 ülke ve bölgenin 23’ünde Türkiye’den gidecek ekipler tarafından 13’ünde ise bölgede bulunan partner sivil toplum kuruluşları ve İHH yetkilileri tarafından toplamda 120 adet proje gerçekleştirilecek.

Gerçekleştirilecek projelerden toplamda yaklaşık 25 bin yetim çocuğun yararlanacak. Ayrıca yetim çocukların ailelerini kalkındırma projeleri kapsamında 460 aileye de yaşadıkları bölgenin koşullarına uygun olarak mini dükkan, mikro kredi, tarım ve hayvancılık yapabilmeleri için gerekli makine ve sağmal hayvanların temini sağlanacak.

Yetim Dayanışma Günleri İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yetim çalışmaları kapsamında her yıl düzenlediği organizasyonlardan biri. İlk olarak geçtiğimiz yıl (2011) gerçekleştirilen Yetim Dayanışma Günleri her yıl mart ayında İHH’nın yetim çalışması yaptığı ülke ve bölgelerin ziyaret edilmesi ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmesiyle icra ediliyor. Böylece yetim çalışması yürütülen ülke ve bölgelerin ziyaret edilmesi ve koşulların yerinde incelenmesi, yetimlere yönelik özel projeler gerçekleştirilmesi, gidilen bölgelerdeki partner kurumlarla birebir ilişkilerin geliştirilmesi, bu kurumlar aracılığıyla yürütülen yetim çalışmalarının yakından denetlenmesi ve raporlanması, kurumlara yetim çalışmalarında ileriye dönük önerilerde bulunularak yönlendirici olunması ve bölge ziyaretlerini gerçekleştiren ekipler arasında bulunan bağışçılar aracılığıyla sponsor-yetim ilişkisinin güçlendirilmesinin sağlanması hedefleniyor.

haber7

Yorumlar

(X)
Kapat
-->