Cevap eklenmemiştir
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Çok şey ifade eden insanlar...
Bazı İnsanlar Vardır ki Çok Şey İfade Ederler...
Bazı insanlar vardır ki hani nasıl desem, dört dörtlüktür hayat dolu, neşeli, canlı…
Arkadaşlıkta ve dostlukta bağlılıkları güçlüdür. Mutluluklarını neşe ve coşkuyla yaşar. Çabuk kırılsa da ince düşünür, hassas ve duygusaldır.. Fikir insanı olup fikir üretmeyi sever. Karşısındakine huzur ve dinginlik verir. Girdikleri her ortamda pozitifliği yansıtır.
Bazen ruh hallerinde iniş çıkışlar yaşasalar da, genel olarak onlar alçakgönüllü, paylaşmaktan keyif alan, açık yürekli, merhametli ve şefkatlidir.
Bakışlarındaki yumuşaklık ve sevecenliği öne çıkaran o temiz ruhlu karakterleri onları herkes tarafından aranan insan yapar.
Çok iyi bir sırdaş ve hatta akıl hocasıdırlar.
Zaman zaman kırıldıklarında, hırslandıklarında, kalabalıklardan uzaklaşıp sessiz sakin ortamlarda içlerine kapanırlar, tek başına dinlenip tazelenir ve keyif alırlar sonrada bu keyifli halleriyle yine keyif verirler.
Saf, doğal, neşeli ve hatta zaman zaman çocuksu halleriyle herkes tarafından sevilirler. Onlar sevgi, saygı ve güven duygularıyla hareket eder ve size kendi çıkarlarından daha çok önem ve öncelik verirler.
Öyle bazıları gibi haksızlığa sessiz kalıp seyretmezler. Size inanır, güvenir ve iyiliğinizi ümit ederler. İstekleriniz onlara ağır gelmez ve sizi taşırken yorulmazlar.
Onlarla bir arada iken kendinizi rahat hissedersiniz, zira size yol gösterirler ama bu gösterimde kendinizi yargılanmış hissetmezsiniz, kusurlarınızı deşmezler, size onlardan nasıl kurtulabileceğinizi hissettirirler. Samimi, içten ve doğru sözlü oldukları için kendinizi
kandırılmış hissetmezsiniz.
Kısa ve uzun vadeli hedefleri vardır ve bu hedefte ne gereğinden fazla hızlı ne de gereğinden fazla yavaştırlar… Güzel bir tempoları vardır, hayatı ritmik yaşarlar.
Onlarda kibir yok gibidir ve yaratılmışa nankörlük etmezler… Kimisi gibi her şey boş, nasıl olsa bir gün öleceğiz masalları okumazlar böylece yaradanın özenine, emeğine sevgi ve saygı gösterirler. Düşünsenize siz büyük bir özen ve emekle biri veya birileri için bir şey yapıyorsunuz ama onlar o şeye boş gözlerle bakıp önemsenmiyorlar ne hissederdiniz?
Onlar insanlarla iletişim kurmayan, konuşma biçimi ağır, sessiz, içine kapanık, mutsuz ve umutsuz değillerdir. Gelişime açık, tv izleme alışkanlığına karşı okuma alışkanlığını korumuş birer beyefendi ve hanımefendidirler.
İşte böyle bazı insanlar vardır ki gerçekten çok şey ifade ederler. Onları birkaç kelimeyle izah edemezsiniz.
Ama illa da istiyorsanız onlara bakıp, iyi ki varsın diyebilirsiniz...Gülay öztürk

Yorumlar