1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
BURASI DA AMERİKA...


En son yazimda kizim Jannanin basini ortme kararini siz okurlarla paylasmistim.

Bahsettigim uykusuz gecen gece de , Janna’nin okulunda ki mudurune ve ogretmenine aldigi karari bildirmek uzere bir email yolladim.  Bu emaili yollamamin sebebi, Janna’nin neden basini ortmeye basladigini kisaca anlatip, ogrencilerden farkli reaksiyonlar gelebilecegi icin onlari haberdar etmek idi.

Janna o sabah kiyafetini ozenerek secti, ve yeni basortusunu orttu. Okulun kapisinin icinden bir ruya gibi ilk adimlarini atti. Bizi her zamanki guler yuzluluguyle kapida guvenlik gorevlisi karsiladi. “Hosgeldiniz” dedi.  Buyuk bir heyecanla Janna’nin sinifina dogru yol aldik, sinifin kapisinda ogrencilerini  bekleyen dorduncu sinif ogretmeniyle tanistik. Ogretmeni Janna’yle biraz konustuktan sonra ona yerini gosterdi ve  benim yanima geldi , “Elif hanim, sabah emailinizi aldim. Janna’nin karariyla gurur duyuyoruz. Onu destekliyoruz.” dedi.

12 yasinda basini ortmeye baslayan ve Amerika’da egitim goren birisi olarak zaten Janna’ye saygi gostereceklerini tahmin ediyordum. Yine de ogretmeni’nin Jannayi sevgiyle kucaklayacagini ve onu cirkin tavirlardan koruyacagini bir anne olarak hissetmek oldukca rahatlaticiydi. 

Jannayi yeni giyim stiliyle okula biraktiktan sonra, islerime koyuldum. Daha bir saat gecmeden Janna’nin muduru Kevin Fittinghoff’dan bir email geldi. 

“Değerli Elif Kavakçı, ne güzel bir mektup! Janna’yı mümkün olacak her şekilde destekleyeceğiz. Biliyorum, bu büyük bir karar. Sadece Janna için değil, bütün aileniz için de böyle. Emin olunuz, Janna’nın okulumuzda güzel bir tecrübe yaşaması için usanmadan çalışacağız. Janna’yla gurur duyuyoruz ve tabii ki onun inandığını uygulamaya koyma kararlığıyla da! Lütfen, Janna’nın sınıf arkadaşlarından kaynaklanan bir rahatsızlığı olursa, bunu benimle hemen paylaşın.”

Bu emaili okuyunca tabii ki gozlerim doldu. Sokaga cikip haykira haykira bagirmak istedim.
 

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

nevra abla benimde kızım buradayken okulun önünde başörtüsünü çıkarıp öyle girebiliyordu okuluna 3 yıldır finlandiyada orada başaörtüsüyle giriyor okula ve öğretmenleri kızımı çok seviyor çok güzel başörtülerin var diyorlar kızıma birde. ne garip demi.....