1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
BÜTÜN SEVGİLER KUSURLU...
Sevinçler değil de, neden hüzünler iz bırakır yürekte ?

İnsanların Sevgi’ye kapılıp yaratıcısını unutmaması için “İlahi Sevgi” dışında, Allah bütün Sevgi’leri kusurlu yaratmıştır. Bu nedenle dünyalık Sevgi’ler hep kusurlu hep hüzünlü, hep özürlüdür. Ya vuslat bir başka bahara kalmıştır ya da birliktelikleri bir şekilde acı sarmıştır. Dünyada “Ne bülbül olmak kolay, ne de gül olmak, bülbül olmayı seçtiysen bir ömür yorulacaksın, gül olmayı seçtiysen bir ömür solacaksın.”

Sevgi’lerin en büyüğü Yakub'un gönlüne düştü, hem Yusuf’unu hem de Yusuf’un hasreti ile gözlerini kaybetti, “Ben hüznümü ve kederimi sadece Sana Allah’a arz ederim” (Yusuf Suresi 86) Dedi ve sustu. Öyle bir sustu ki; Allah, sabrının mükafatını ahirete ertelemedi. Hem Yusuf’una kavuştu hem de Yusuf’un hasreti ile kaybettiği gözlerine…

Allah’ım, başım arşa değercesine kıyamım yalnız sana, alnım yere girercesine secdem yalnız sana. Ne olur? huzurundan başka yerde Sevgi aratma bana, Allah’ım, yüzümü Sana döndüm, gönlümü de Sana çevir, bir Seni bir bildim, n’olur Sevda’ larımı Sende bitir…(amin)

Yorumlar

Offline
Son giriş: 30/06/2011

AMINNNNNNNNN

(X)
Kapat
-->