1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
boşanma

Merhaba,

Gözlerim dolarak yazıyorum ama bana yapılan zulümlere artık bir son vermek için boşanmak ve yurtdışına gitmek zorundayım,ben bu dönem Inşallah ikinci üniversitemi bitiryorum, arzum şu ki, tesettürlü olarak okuyabileceğim yüksek lisans yapacağım güvenli bir ülkeye yerleşmek ve benden desteğini her zaman esirgemiş olan ailemden ve nefslerini kendilerine ilah edinmiş bu insanlardan kurtulmak.

Çok dua ettim,hayırlısı neyse o olsun diye,eşimle doktora da bir sefer gittik, ben dini ve tıbbi bilgilerine güvendiğim insanlara da danıştım,tabi herkes ben ne anlatıyorsam ona göre cevap veriyorlar, ne yazıkki çevremde aklı başında,fıtratı henüz bozulmamış bir yakınım olmadığı için tavsiye de alamıyorum, o yüzden siz Allah!' tan korkan insanlara rica ediyorum,hem bana dua edin ki kendimi hayırlısıyla kurtarayım,hem eğer bilginiz varsa dini hassasiyetleri olan bayanların eğitim aldığı ülkeler hakkında bilgi verin.

Allah razı olsun,şimdiden

Yorumlar

editor (editör)
Offline
Son giriş: 26/05/2011

Merhaba Ferda Hanım,

Belli ki zor durumdasınız. Allah (c.c.) kolaylık versin, yardım etsin inşaAllah!... Mesajınızı okuyunca zihnimize ister istemez  bazı sorular takıldı: "Kaç yıllık evlisiniz? Eşinizle aranızdaki sevgi  ve saygı tamamen bitti mi veya hiç olmadı mı? Sorunlarınız ne zaman başladı? Evliliğinizin düzelme şansı hiç mi yok? sorunların çıkış sebebi tam olarak nedir? Doktora gittiğinizi yazmışsınız, hangi konuda ne için? Eşiniz sizinle doktora geldiğine göre sorunlarınızı çözmek istediği düşünülebilir. Bu durum başka çarelere de başvurmaya açık biri denilebilir mi? Başka alternatif çözümler üretilemez mi? Evliliğinizi kurtarmak için her yolu denediniz mi?Boşanmaya kesin kararlı iseniz  neden burası değil de yurt dışı? " gibi soruların çok iyi düşünülüp cevaplanması gerekiyor ki  atacağınız adımlardan pişmanlık duymayın.Durumunuz hakikaten çok nazik... Objektif açıdan değerlendirilmesi gerekiyor. Bu durumda çok hata yapabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun doğru karar verebilmek için çok iyi düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Yurtdışında güvenip sizi yönlendirebileceğimiz bir yer maalesef bilmiyoruz . Bununla beraber dini açıdan, tavsiye niteliğinde, yardımcı olabileceğimiz bir husus olursa bize iletişim adresinden de yazabilirsiniz. Allah'a Emanet Olun!.. Selam ve dua ile...

Aşağıdaki linklerden de istifade edebilirsiniz:

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=2449

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=40181

(X)
Kapat
-->