6 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Berlin'de bir kadın sığınma evi...

Geçen haftaydı..Eşim iie yaptığımız şiddetli bir tartışma sonunda...Başlıkta yazdığım yere düştü yolum.Sırtımda siyah mantom,elimde çantam ve az miktar bir para ile gitmiştim.Yanıma değiştirecek bir üst baş bile almamıştım.Adeta evimden kaçmıştım.Ablam,çocuklarım,eş dost ve akrabaların bana kucak acaçaklarını biliyordum fakat ben kimseleri sorunlarımla rahatsız etmek istememiştim.Sığınma evine yakın bir yer olan telefon kulubesine yalnız gelmemi tembihlemişti telefondaki ses..Dedikleri yere geldim ve beklemeye başladım.

Akşamdı,soğuktu,titriyor ve gözyaşlarıma hakim olamıyordum.Bir sigara yaktım.Zaman birtürlü  geçmiyordu ki..Karşıdan bana doğru bir kadın geliyordu.Tamam bu olmalı dedim..Zayıfça,yüzlerinde yılların izi olan,hüzünlü gözlerle bakan,altmış yaşlarında gösteren bu hanım yanıma geldiğinde onu takip etmemi söyledi.Peşine takıldım onun..Ürkekçe yürüyordu..Beni malum eve götürdü.Parolayı söyledi ve kapı açıldı.Avludan geçtik,birkaç merdiven çıktık,büyükçe bir kapıdan içeriye girdik.

Büro mu,yatak odası mı anlayamadığım bir odaya geldik.Yatak vardı içerde.Yatağın üzerinde üç yaşlarında bir sevimli çocuk.Yatağın hemen yanında oturan kısa saçlı  afrika kökenli hanım..Sandalyede oturan ve bana sorular sorup not alan mavi kocaman güzel gözlü genç bir hanım..Sonradan öğrendiğime göre Polonya asıllıymış.Oğulcuğunun adı da Emre'ymiş.

Kürt asıllı eşi drogen alıp sık sık da kızcağızı dövermiş ve kızcağız en sonunda dayamayıp buraya kaçmış gelmiş...Sevgili dostlar,devamını sonra yazacağım.Bugün kaldığım eve döneceğim.Yarın da kısmetse kendi evimize.Bu akşam oradaki hanımlarla söyleşip notlar almak istiyorum.Hele bir güzeller güzeli Fatoşcuk var ki...Orada doğum yapmış kızcağızın çekmediği çile kalmamış.Minik bir bebişi var.Adını da Çınar koymuş.O kadar sıkıntılı bir hamilelik geçirmiş ki,karnındaki yavrusu bir türlü düşmemiş.Oda Anneciğine sımsıkı yapıştığı ve düşmediği için adını 'ÇINAR'koymuş...Yapacak çok işlerim var.Bugünlük bu kadar olsun mu?Merak etmeyin devamını yazacağım İNŞAALLAH.Selam sevgi ve dualarımla....Nevra Karlı

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

nevra abla gerçekten tüm satırlarını hüzünle okudum . eşinle sıkıntının en kısa zamanda hayırla sonuçlanmasını diliyorum. seni şahsen tanımıyor yüzünü simanı bilmiyorum ama, hani roman okudumuzda her kahramanı hayalimizde canlandırırız ya   yazılarında seni o şekilde hayalimde canlandımış durumdayım. sıgınma evindeki fatoşu ÇINAR'ı herşeyi okurken kafamda canlandırıyor ve kendimi bir hüznün içinde buluyorum. ibretlik yazılarını takip ediyorum  bu yazılarda kadınlıgı,anneligi, çaresizligi ve her çaresizlikte sıgındıgımız Rabbimizin bize açtıgı yeni kapıları..... hayata dair herseyi hissedebiliyorum. ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN ABLA...

SELAM VE DUA İLE...

zümrütilter (editör)
Offline
Son giriş: 11/12/2011

çok üzüldüm nevra abla. Elimizden gelen bişey olsa keşke. Dualarımdasın. Allah yar ve yardımcın olsun..

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

Nevra ablacim yazdiklarin cok etkiledi ve üzdü beni...Seni tanidigim kadariyla sen sikintilarla mücadele edebilen bir kisiligin var, gecer ablacim ya zaman zaman hepimizin hayatinda böyle sikintili günler olabiliyor, rabbim kimselere muhtac etmesin, agir imtihanlar vermesin amin.

Biz dualarimiz, saygi ve muhabbetlerimizde senin manen yanindayiz,keske yakin olsaydikda görüsebilseydik,sana yardimci olabilseydik..

Allah´a emanet ol ablacim.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011
Offline
Son giriş: 09/11/2011

nevra ablacim Allah im yardim etsin insallah cok üzüldüm hakikaten zor imtahanlardan geciyosun belli Rabbim yar ve yardimcin olsun insallah dualarimdasin insallah.Katre kardesim Allah im senden de razi olsun insallah cok guzel bir siir cok etkilendim dua ile insallah....

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

ikracim Cenab-i hak cümlemizden razi ve memnun olsun.Bu dünyada sirat köprüsünden geciyoruz aslinda...Rabbim agir imtihanlar vermesin cümlemize, takatimiz yok, onun rahmetinden iki dünya saadeti istiyoruz.

Umum ablalarimizin, kardeslerimiz rabbim sikintilarin gidersin, maddi ve manevi riziklari bereket ihsan eylesin, hastalarina sifalar verisin amin,efendimizede onun razi olacagi sekilde salat ve selam eylesin amin.

selam ve dua ile..

(X)
Kapat
-->