Cevap eklenmemiştir
Offline
Son giriş: 29/01/2012
Başörtüsüne çok mu bağlıyız?
Selamun aleykum
Bismillah ve salatullahi aleyke ya Rasulallah

Yıllardır "başörtüsü elden gidiyor, başörtüsü namusumuzdur, başörtüm olmadan asla vs." gibi çığlıklar ile ortalıklardan dolaştık, mitinglerde, panellerde, meydanlarda, ekranlarda bunu savunduk birileri ideolojik simge gördü, kimileri kuyruğuna basılmış kedi gibi tepki verdi, kimilerinin umrunda olmadı ama bayan kardeşlerimiz olayın vahametini o kadar iyi anlamışlar ki baş örtülerinden vazgeçmediler!

Helal olsun diyelim! Ama birileri bunları yaparken bayan kardeşlerimiz sadece baş örtüsünün farz olduğunu zannetmiş olmalılar ki baş örtüsünden kısıtlanan yerle başka şekilde açılmaya başladı mini etek giyen de baş örtüsüne el uzatılınca aslan kesiliyor o farz diyor, tesettüre bürünen de.

Kusura bakmayın ama yine diyorum yarım ve eksik bilgi bize verielecek en büyük darbedir ve biz kendimize yaptık şimdi bundan kendimiz yakınıyoruz birilerinin çıkıp "sadece baş değil kadın mahremdir" demesi gerekiyor yoksa başka birileri çıkıp bunla ideolojik olarak değerlendirmeye devam edecek biz de oturuduğumuz yerden saymaya devam edeceğiz.
 
Eburudeyha - 19.10.2007

Yorumlar

(X)
Kapat
-->