2 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
Bahar gelmiş

Bugün sabahtan yürüyüşe çıktım, maşallah hava toprak nebatat hayvanat, hepsinde bir hayat, canlılık, kıpır kıpırlar. hele parktaki çocuklar, bağlasan durmaz dediğimiz haldeler :) topraga oturan koşan nazlanan sallanan, bir sürü çocuk anne baba.. bir yanda özene bzene dikilmiş rengarenk çiçekler , bir yanda koşan yürüyen, bisiklete binen , konuşan, düşünen ve daha kim bilir dimağı nelerle dolu insanlar. ufak su arkı yapmışlar yürüme yolunun bir kısmına, suyun şırıltısı da ayrıca güzel. kainat bir musiki içinde, kendi dillerinde konuşuyorlar.. çok sevdiğim bir büyüğümün sözü vardır: Ya Rabb, niçin yaratmışsın bunları?.. gayri ihtiyarı aklıma geldi ve kainatın cevabını da düşününce çok hoş oldu. insan iman kulağıyla dinlese kainat vahdeti anlatan pekçok sesler dillerdir diyor Katre risalesinde. hakkaten Cenabı Allah duymayı nasip etsin. 

Yorumlar

Offline
Son giriş: 15/12/2011

ÖNCELİKLE ALLAHIN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN.EVET DIŞARISI OKADAR GÜZELKİ GERÇEKTEN BAHAR GELMİŞ.TABİKİ BAHAR YORGUNLUĞUDA.BEN KENDİMİ OKADAR HALSİZ HİSSEDİYORUMKİ ZOR ÇALIŞIYORUM.SÜREKLİ UYUMAK İSTİYORUM.KİMLE KONUŞURSAM AYNISINI SÖYLÜYORLAR.HAVADAMI PROBLEM VAR BENDEMİ ANLAMADIM.RABBİM HEPİMİZE SAĞLIK SIHAT VERSİN.ALLH A  EMANET OLUN. 

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Aleykum selam Aybala kardeşim. baharda havaya suya topraga cemre düşüyormuş, belki bize de öyle bir hal verilecegi için metabolizmamız biraz zorlanıyordur. duanıza amin diyor, güzel haberlerinizi bekliyoruz. slm ile..