5 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
ANNE YARISI DEĞİL BÜTÜNÜ,FAKAAAT...

Annem gelin giderken,teyzem henüz bebekmiş. Büyük kardeşlerimle aralarında fazla yaş farkı olmadığı için,teyzemizi'abla'diye çağırırlarmış. Bende Nurhan abla derdim...

Nurhan ablam benim çocukluğumdan bu yaşıma değin,her zaman cankurtaran simidim olmuştur.On yaşlarında, incir ağacından kayıp düştüğümde, kucağından hiç indirmeden hastahaneye kadar götüren, yetiştiren süpermen teyzemdir o benim..

Yirmiiki yaşımda,ciddi bir hastalığın pençesinden önce Allah sonra, iyileştirenim, kurtaranım da Nurhan ablamdır. İyi günde de, kötü günde de hep yanıbaşınızda olan anne bütünü bir teyzedir. Deli dolu, lafını hiç esirgemiyen, çalışkan,fedakar, sevdikleri için kendini ateşe atabilecek bir kadındır.

Gelgelelim, her güzelin bir kusuru olduğu gibi benim can teyzemin de  bazı nahoş davranışları olmuştur. Geçengün oğlunun düğününe icabet etmediği gibi. Dediğim dedik, çaldığım düdük, tavırları da vardır.

Kuzenimiz, neredeyse kırk yaşına değmiş, evleneceği hanımı beğenmiyor, oğluna layık görmediği için istemiyordu. Gelin hanımcık, üç sene önce aldığı gelinliğini nihayet giyebildi. Düğün gecesi,döne döne oynadı ve kayınvalidesinin düğüne niçin gelmediğini anlayamıdığını bize söyledi. Bizde tabiki asıl sebebinin ne olduğunu anlatamadık. Sıkıysa anlatın bakalım.

Gelin gelin nazlı gelin, kaynanan seni oğluna layık bulmuyor. hatta oğlu için fazla yaşlı ve kart olduğunu bile söylüyor mu deseydik sizce? Yaa benim süpermen teyzemin böyle huyları da var işte..

Dile kolay onbeş senedir tanışırlarmış. Yıllardır birlikte yaşıyorlar ve üç yaşlarında da bir kız evlatları var. Bizim teyzenin evlenme onayını beklerken yaşlanmaya yüz tutmuşlar, ne olursa olsun  kuzenimiz düğünü yaptı.

Anne,baba ve ablası düğüne teşrif etmediler. Gelin hanım(Claudia)ve bizim yakışıklı damat, döne döne bir güzel oynadılar. Bence çok ta iyi ettiler. Yirmi yıl daha bekleseler bu gidişle asla evlenemiyeceklermiş. Elinde bastonlu bir dede oluncaya kadar,annesinin müsadesini mi beklemeliydi acaba bizim oğlan...

Gözün kör olmasın emi Nurhan abla! Sen değil miydin kaynananın zehir zemberek sözlerini bize anlatan! O da seni bir zamanlar oğluna layık görmemiş,evlenmenize karşı çıkmışmış..

Ben daha sana ne diyeyim. Söyleyecek sözüm yok be güzel ablam...

Sevenler,en sonunda ermişler muradlarına, bizde duruverelim be arkalarında...

Fedakar,cefakar,güzel annelere de bu yakışır derim...Ne dersiniz?  

Nevra Karlı

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

aman nurhan ablam sende cekmissin kaynanandan ama simdi ayni seyi kaynana olarak sen yapiyorsun  evlatlarindada hak vermek gerekir yillarca beklemisler birde kizi olmus daha ne kadar bekliyebilirlerdi ki eninde sonunda evlenecekler di bizlerde yabanci geline bakis acisi farkli oldugundan nevra ablam belki  nurhan ablanin  tavrida bundan kaynaklaniyo olabilir diye dusunuyorum ... teyze anne yarisidir benim annemin kaynanasi teyzesi ama anneme cektirtmedigini birakmamis  bir tane erkek kardesim vardi annem hep derdi bir gelinim olsun ona ben cektiklerimin hic birini cektirtmeyecegim diye ve kardesim buyudu evlilik cagina gelince ALLAHIN hikmetiyle annem ablasinin kizini aldi ve gelinin  teyzesiyken kaynanasi oldu vee  bizim gelin o kadar sansli ki annem dediginden kat kat fazlasini yapti. simdi dilegim ve duam o dur ki RABBIM  annemin iyi ve guzel davranmasini gelinimiz suistimaal yapmayip anneme hak ettigi degeri ve ilgiyi gostermesidir 

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Hayırlı sabahlar Ferideciğim.Çok önceleri biz bu konularda teyzemle tartışmıktık.Erkeklerin hayatlarını yaşaması gerektiğini, (tecrübeli olmaları açısından)kız arkadaşlarının çok olabileceğini söylerdi.Ben bu konuda geri kafalı düşündüğüm için kızardı(geri kafalı?).Kız arkadaşlarının hangi milletten olmaları da onun için önemsizdi.İş evlenmeye gelince karşı çıktı.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Geri kafali tabirini kabul etmiyorum :)

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Böyle isler daha pek fazla bilmem. Bi kuzenim evlendi simdiye kadar.

Ama gelgelelim ki bu kaynana gelin iliskileri hakkinda cok sey duydum:)

Cok gözümü korkutuyor duyduklarim...

Güzel bi yazi nevra abla begendim:) Devamini bekliyoruz...

Allah'a emanet ol

Selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

özlemcim bizde kötüyü anlatmak adet haline gelmiş iyi kaynanalarda var mesela Allah razı olsun benin kaynanam çok iyi.daha bir kötü sözünü görmedim bana kızım der. yani çok gözünü korkutma. Allahtan hayırlısını iste. 

selamö ve dua ile...

(X)
Kapat
-->