1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
ALLAHIM

ALLAH'ım  Şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, SEN onu gider..
ALLAH'ım  Şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, SEN ona çare ol..
ALLAH'ım Şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, SEN ona rahmetinle yetiş..
ALLAH'ım Sevdiklerimi de SEV ve onlara bâki huzur ve neşe ver…
ALLAH'ım  İman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğin yüreklere..
ALLAH'ım  SEN SAN'a edeple geleni geri çevirmezsin, dualarımızı salihlerin duası eyle..(AMİN)

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Amin amin. Bugün bir arkadaşım şöyle birşey yaşamış, onun dilinden aktarayım:

"Bizim şehre Somalili mülteciler yerleştiriliyor, Belediye Aşevi ve UN ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar.

Yeni gelen ailelerden biri bugün erzaksız kalmış, galiba resmi makamlara henuz geldiklerini haber vermemişler. Onları Ankaradan bilen arkadaş yardımcı olabilir miyiz dedi, bugün o kadar yoğundu ki müsbet cevap veremedim. Bir yandan da üzülüyoruz çocuklar yemek yemeden mi uyuyacaklar, diye. kara kara Somalili çocuklar, 5-8 tane oluyor bir ailede :) artık Ramazandan beri Somalileri cismen de daha iyi tanıyoruz, ülkelerindeki savaş, kuraklık vs. önce bize Türkiyeye geliyorlar, 1-2 sene içinde de Kanada USA gibi ülkeler galiba vatandaşlığa kabul ediyor, ev iş veriyor. Türkiye geçici bir misafirhane hükmünde. Belli bir yere yerleştirildikten sonra mahalli idare sahip çıkıyor. Çocuklar okula gönderiliyor, Aşevi yemek kömür veriyor, vs.. aslında bize işleri pek düşmüyor ama böyle yeni gelmiş ne yapcagını bilmeyenler, ilk günler biraz mahrumiyet yaşıyor.

Senin de malumun hadisi şerif var, komşusu açken tok yatan bizden değildir mealinde, hatırladıkça bir tuhaf oluyorum ama rica edecek kimseyi de bulamıyorum, şu adresteki şu insanlara şu erzakı ulaştırır mısın, diye. nihayet üzgün bir şekilde eve dönerken, birşey ayarlayamadığımı arkadaşa yazdım, gelen cevapta "biz onu hallettik" diyordu. insan nasıl seviniyor, çok şükür.. Allah kullarını darda bırakmamış, bir şekilde inayet yetişmiş.."

bu mutlu habere ben de çok sevindim. insanın hayrda çalışan arkadaşları olması da ayrıca şükredilecek birşey..elhamdülillah.

(X)
Kapat
-->