Cevap eklenmemiştir
Offline
Son giriş: 22/12/2015
Ahir Zamanda Müslüman Bir Bayan - 1

Öncelikle Es-Selamün Aleyküm :)

Uzuun zamandır bir şeyler yazmak, bir yerlerde paylaşımda bulunmak istiyordum açıkçası. Bu isteğin nerden geldiği konusunda hiç bir fikrim yok açıkçası :D

Kendi hayatımdan yola çıkarak paylaşımlarda bulunmak istiyorum sizinle. 

Yazacak hiçbir şeyin yoksa kendi hayatını yaz diyen yazarların yolundan ilerliyorum şimdilik..

Müslüman bir ailenin kızıyım.

Kimlikte müslüman bir çevrede büyüdüm.

Gün adı verilen gıybet dolu mekanlarda geçti çocukluğumun bir kısmı. Bursa'da geçti benim çocukluğum. Bursa diyince bir çok kişinin aklına maneviyat ve huzur gelir. Aksini iddia etmeyeceğim tabi ki. Ama bizim -müslümanca- hayatımızın başlangıcı Antalya'ya taşınmamızla başladı. 

'Müslümanız yani ama sen de naptın derine inmeye ne gerek var ' diyen insanların içinden müslüman olmayan insanların içine girdik bi anda. Bunun o zamanlar farkında değildim tabi ki. Liseye geçerken kapanmıştım. Kapanmak ile tesettüre girmenin aynı şey için kullanılmaması gerektiğini düşünenlerdim ama ben tesettüre girememiştim zaten. Kapalıydım sadece. Başı kapalı..

Lise 3'e gelince yavaş yavaş farkına vardım bazı şeylerin. Her şerde bir hayır, gelen vesveseler sebeb oldu gerçek anlamda islamla tanışmama. Okulum ateist doluydu. İnanılması güç ama en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi böyleydi. Hiç bir farkım yoktu onlardan..

Okula zaten açık gitmek zorundaydım, çok da farklı giyinmiyorduk zaten, sadece yazın beni okulda gören biri kapalı diyebilirdi..

Namaz kılmam, zora girdiğimde dua etmem haricinde neydi bizi farklı kılan ?

O dönem de tanıştık Risale-i Nur'lar ile..

Yavaş yavaş değişti hayatım. Olmayan haram-helal sınırı girdi hayatıma. Namazlarım düzene girdi, lezzet vermeye başladılar. Neye nasıl inanmam gerektiğinin farkına vardım çok şükür .. Ne kadar eksik, ne kadar blinçsiz olduğumun da.. 

 

Ara ara da olsa böyle paylaşımlar yapmak istiyorum. Tek taraflı olsa da dertleşmek istiyorum :) Şimdilik bu kadar olsun, Allah'a emanet ol tam şu an gözleri bu satırlarda olan kişi :)

 

                                                                         

Yorumlar

(X)
Kapat
-->