8 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
41 gün Risale okuyoruz..

Kıymetli kardeşlerim,

“Risale-i Nur, bu Anadolu memleketine belaların def'ine ehemmiyetli bir vesiledir. Sadakanasıl belayı def'ediyor, onun intişarı ve okunması küllî bir sadakanev'inde semavî ve arzî belaların def'ine çok emareler ve çok hâdiselerle tebeyyün etmiş. Hattâ Kur'anın işaretiyle tahakkuk etmiş. “

Emirdağ Lahikası-1 ( 33 )

 

İfade edildiği gibi Risalei nurun okunması maddi manevi belaları def’ ediyor, tersi durumunda bela fırsat bulup geliyor. Ülkemiz ve alem-i İslamın refah ve saadetinde Risalei nurlar manevi kalkan vazifesi görüyor. Son zamanda artan olumsuz hadiselere karşı en büyük kuvvet olan Risale-i nurlarla manevi mücahede yapmak niyetiyle:

 

1 Temmuz – 10 Ağustos 2013Tarihleri arasında her gün 20 sayfa Risaleokuma programı yapmak istiyoruz. İnşallah Şaban-Ramazan ayları ve Bayramın bereketiyle makbul olur, imanımızın inkişafı arzi semavi belalara manevi bir sed olur.

(Kendisi okuyabilen 20 sayfayı tek başına, okuyamayan tanıdığı bir kişi ile bölüşerek -10ar sayfa paylaşarak  Okuyabilir. Yalnız her gün muhakkak 20 sayfamızın tamamlanması ve kazaya kalan gün olursa ilk fırsatta okunması gerekir. Her gün 20 sayfa okuyarak veya paylaşıp okutarak 41 gün boyunca kitap okuyalım.)

Programa katılmak isteyen kardeşlerimiz isimlerini yazarsa listeye ekleyelim inşallah. Salı öglene kadar katılan kardeşlerimizin isimlerini Ramazan umresine gidecek bir ablamıza iletmeye çalışacağız inşallah.

Rabbimiz kabul etsin, okuduklarımızı lutf-u keremiyle ruhumuza kalbimize nakşetsin.

Slm ile.

 

 

 

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

selamaleykum...gu yaziyi geç gordum...simdi okuyabilirmiyim abla?

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Şa naı çığı m bende okuyarak katılmak ıstıyoru m ıstedıgımızı tercıh edıyorruz cevaplarsan sevınırım duanızdanunutmayın

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

evet abla. Allah kabul etsin.

Offline
Son giriş: 29/03/2012

s.a sadece emirdag lahikasımı istedimiz risaleyimi teşekürler

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS herhangibir risaleyi okuyabilirsiniz. hergün en az 20 sf.okuyoruz inşallah.

Offline
Son giriş: 29/03/2012

ben gaziantepten halise güler bede katılmak isterim inşallah birde benantepte sizin gibi arkadaşlarla tanışmak istedim birtürlü kısmet olmadı lütfen benim için dua edermisiniz s.a a.e.o.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS kardeşim. Allah kabul etsin. inşallah hepimiz birbirimize dua edelim. antepte de Risale okuyan kardeşler var, inşallah onlarla görüşür tanışırsınız.

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Ankaradan 5, Artvinden 1, yurtdışından 5 kardeşimiz programa katıldı elhamdulillah, Rabbimiz kabul eylesin. Ayrıca İstanbulda dersanede Ramazanı geçirecek kardeşlerimiz var, çoğunlukla ve son 10 gün büyük ihtimalle itikafta olup ümmetin selametine halen, kalen, fiilen dua edecekler; biz de inşallah elden geldiğince gayret edip gafil kalmamayı Rabbimizden isteyelim, lütfundan bize de ikram eder inşallah.
Ramazanımız şimdiden mübarek olsun kardeşlerim.

(X)
Kapat
-->