5 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 30/06/2011
YENI YIL, NOEL???

 

SON GÜNLERDE  MÜSLÜMAN" KISILERIN YASADIGI YILBASI HEYECANINA ANLAM VEREMEDIM. 

HEDIYELESME, AGAC SÜSLEME, HINDI, KIRMIZI RENGIN UGURU, NOEL BABA...

BUNLARIN HEPSINI "HRISTIYANLARIN" DINI BAYRAMLARINDA YAPTIKLARI VE ONLAR BUNU YILBASINDA DEGIL, YILBASINDAN BI YAKLASIK BI HAFTA ÖNCE YAPIYORLAR.

NEDEN BIZ KENDI BAYRAMLARIMIZDA KARDESLERIMIZE SEVDIKLERIMIZE HEDIYE ALMIYORUZ DA YILBASINDA YAPIYORUZ? NEDEN KENDI BAYRAMLARIMIZI O YILBASINDAKI HEYECANLA KUTLAMIYORUZ? HAVAYI FISEKLER ATIYORLAR, GECEYI AYDINLATMAYA CALISIYORLAR, BIR YILA NASIL GIRERLERSE ÖYLE GECERMIS. BUNU DA KIM DEMIS? KURAN-I KERIM'DE ÖYLE BISEY YAZIYOR MU? EFENDIMIZ (S.A.V) MI BUYURMUS?

BAYRAMIMIZDA KURBAN KESIYORUZ DIYE HERKEZ BIYERDEN HOPLUYOR, VAY EFENDIM HAYVANLARA YAZIK DEGIL MI? BÖYLE BAYRAM OLUR MUYMUS? BAYRAMIMIZI KATLIAM YAPARAK KUTLUYORMUSUZ.

PEKI YA KESTIGINIZ AGACLAR, KESTIGINIZ YILBASI HINDILERINE NE DIYECEKSINIZ???!!!!

 

 

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Özlem kardeşim ne güzel duygularımıza tercuman olmuşsun.  müslümanların  yeni yılı birinci ayı muharrem ayına girdik ve bitti, kimse böyle telaşa düşmedi , sessiz sedasız geçti. ama maalesef ki hiristiyanların bayramını milletce okadar benimsemişiz ki türk toplumu olarak, çarşı pazara çıkılmıyordu, dün ve önceki gün. millette bir telaş bir koşturmaca. hediye alma, misafir ağırlama vs. vs.... bir ilden bir ile gitmeye çabalama ve yeni yıla sevdikleriyle girme  gayreti. bir anlam veremiyorum. ALLAH ayaklarımızı kaydırıp, doğru yoldan ayırmasın.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

Aminnn insallah

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Neyi ne için yaptıgımıı biraz düşünseydk.. inşallah milletcek uyanırız da komik taklidlerden kurtulup hakiki kimliğimize göre, şahsiyetimizle yaşarız.

Offline
Son giriş: 30/06/2011

insallah:) kendi özümüze dönsek hersey cok farkli olabilir

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ben yurt disinda yasadigimdan biliyorum komsularim sadece icki icerek ve havaii  fisek atarak birde birbirlerini tebrik ederek giriyorlar yil basina ama gel gor ki bizim  vatandasimiz  tvden gordugum kadariyla musluman ulkemiz ne yapacagini sasirmis halde kendi bayramimizda evde olmayip  sehir disina cikanlar hristiyanlarin bayramini evde cam agaci susluyerek  gecirir hale geldiler  kendi orf ve adetlerimizede yakismiyacak goruntuler cikmasina  sebep olanlar neden bu kadar ilgi veriyorlar ki anlamam  RABBIM sonumuzu hayr etsin evet yeni bir yil girdi yeni yilda bol bol dua ederek  ibadetlerle girmek en guzeli slkintilar ,,dertler ,,tasalar,,kederler,,uzuntuler,,hastaliklar eski yilda kalsin yeni gelen yil hayirlara vesile olup selamet ,,derman, sifa ,huzur,, mutluluk,bereket ,,,ve helalinden bol kazanc MEVLAM cumlemize nasip etsin INSALLAH 

(X)
Kapat
-->