3 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Noel Baban bu cömertliğinin karşılığını beklemiyecekmi sanıyorsunuz

 Noel Baban bu cömertliğinin karşılığını beklemiyecekmi sanıyorsunuz?Noel Baba

-Yılbaşı neyimiz olur? diye soruyorum. Fakat, 

 Şeker Bayramı'mız mı, Kandilimiz mi, Kurban Bayramı'mız mı? diye sual açmak da yersiz olmazdı. 

Biz muharremlerle, martlarla başlayan yıllar da biliriz... ki, hiçbiri böyle şımarıklıkla, böyle ayyaşlıkla, böyle kumarbazlıkla açılmazdı. Hepsi efendi yıllardı. 

Memleketimize, herhalde, Beyoğlu'ndan giren, Haliç'i atlayarak Fatih'lere, Aksaray'lara, sonra Rumeli'ye ve Boğaz'ı aşarak önce Kadıköy'lere, Moda'lara ve sonra Üsküdar'lara ve oradan Anadolu'ya geçen bu bunak neyimiz olur: Babamız mı, dedemiz mi, amcamız mı, yoksa Avrupalılıktan pirimiz mi? 

İstanbul'un Tepebaşı'ndan Adana'nın Tepebağı'na kadar her yeri bilen, her yere uğrayan bu moruk kimdir, necidir?

Bir resmine bakarsanız Havarilere, öteki resmine bakarsanız Rasputin'e benzeyen bu iskambil papazı, aramızda nenin nesidir... bunu hiç merak ettiniz mi? 

Siz bırakın da ben söyleyeyim onun kim olduğunu: O Haçlı Seferlerinden kalma bir kılınç artığıdır. O zaman silahla giremediği yerlere, şimdi beyaz sakalıyla saygılar ve sevgiler toplayarak girebiliyor. 

O evimize girerken eşeğini kapımızın halkasına bağlayan bir Piyer Lermit'tir... Kardeşlerini Mukaddes savaşa hazırlamaktan geliyor. 

O, adıyla sanıyla bir misyonerdir ki, şu memlekette ocağına incir dikildikten sonra, kılığını değiştirmiş... ve bizi avlamaya, kucağında getirdiği oyuncaklarla en can alıcı noktamızdan; çocuklarımızdan başlamıştır. 

Bu cömertliğinin karşılığını istemeyecek mi sanıyorsunuz, fedakârlığının sebebini düşünmediniz mi? 

Bırakın onun hakkından ben gelirim: İşte sakalını çekince gördünüz... sakalı elimde kaldı ve altından Lüsifer çıktı. 

Bilirsiniz ki casuslar da kıyafetlerini ekseriya böyle değiştirirler. 

Bu, mezar beğenmeyen hortlağa ya mezarını gösterin, yahut bırakın: Haç'ında çarmıha gereyim onu. 

Tehlikeyi sezer de kendiliğinden gitmeye kalkarsa çıkarken ceplerini yoklamayı unutmayınız: Muhakkak bir şeyimizi çalmıştır. 

alıntı

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

S.A  BEN  12  SENEDIR  HOLLANDADIYIM    BURDA  YASADIGIM  SURECE SUNU  GORDUMKU  BU  KAFIRLER  KARSILIKSIZ    BIR COP  BILE  VERMEZLER  HATTA  KENDI  EVLATLARINA      VE  ESLERINE      BIR  BARDAK  SU  BILE  VERMEZLER    KALDIKI   BIZI  VE   EVLATLARIMIZI  DUSUNECEKLER     GELIN  ALDANMAYIN  DUSMEYIN  BU  TUZAKLARA  

Offline
Son giriş: 26/05/2011

DEGERLI ALLAH DOSTUM BUTUN BUNLARA ALLAHUEKBER DERIM SIZ MUSLIMANIN YAPMASI GEREKTIGINI YAPIYORSUNUZ RABBIM EBEDEN RAZI OLSUN SIZEDE CENNETTE KOSKLER VERSIN INS1 DUALARDA BULUSMAK DILEGIYLE AEO

Offline
Son giriş: 26/05/2011

SELAMÜN ALEYKÜM,

CENAB-I HAK VE PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.) BİZİ UYARMIŞ, HANGİ KAVME BENZERSENİZ SİZ ONLARDANSINIZ DİYE.

ASLINDA DAHA UYANIK OLMALIYIZ. OLAYLARI DOĞRU OKUMALIYIZ. BİZE YAPILAN UYARININ IŞIĞINDA KIYAFETİMİZDEN, DİLİMİZE, DÜŞÜNCELERİMİZDEN HAREKETLERİMİZE, YAŞAM ŞEKLİMİZE, NERDE DURDUĞUMUZU, NEYİ TEMSİL ETTİĞİMİZİ, NEYİ TEMSİL ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ ANALİZ ETMELİYİZ. MAKELEDE DE DEĞİNİLDİĞİ GİBİ GELİŞİ MASUMANE DURAN ŞEYİN ARKA PLANINI DA DÜŞÜNMELİYİZ.

MÜSLÜMAN OLMAK BÜYÜK SORUMLULUK.

ALLAH HEPİMİZE YARDIM ETSİN, KURAN- SÜNNET DAİRESİNDE KALMAYI NASİP ETSİN.