4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
Kuran okunan yer

Kuran oxundugu yere huzur,mutluluk, ve bereket getirir.Okuyanlara Sevinc verir.Qem ve tasalarini dagitir,insani vesveselerden uzaqlasdirir.Kuran okumayan konul huzur bulamaz,heyatindan zevk almaz,ve kendini vesveselerden kurtaramaz. Yuce Yaratici nazarindaki ustunluk,Kurani oyrenme ve ogretmeden kecer.

O kendisine sahib cikan icin kiyamette sefaetci ve bir nur olacak.Cennetdeki yuksek dereceler onunla elde edilir.Bitmeyen karli ticaret onu okumakla kazanilmis olur. Ondan uzak yasayan yetim ve oksuz kimidir.fayda vermeyen bir pesmanliga duser,ve Allah Resulu boyle bir kimseden sikayetci olur.Daha da korkunc olani onunla arsine engeller koyanlar kiyametde kor olarak hasredilir.

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

  bacım olmaz mı?..okunan yerde bereketin arttığına bizzat şahidim.rabbime şükürler olsun okumayıda öğretmeyide nasip etti...daha çok kitlelee öğretmek için çabalıyorum.inş.rabbim muvaffak etsin...

paylaşımın harika..emeğine sağlık...seni kalpten seviyoruz..sevgi ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Bitmeyen karli ticaret onu okumakla kazanilmis olur. Allah razı olsun bacım.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ewet gerçektende bende kuran okuduğum zaman çok büyük bir huzur içinde oluyorum ewimde eşimde çocuğumda bile bu huzuru hissedebiliyorum..

Offline
Son giriş: 26/05/2011

bu sozlero "Nicin Kuran okunur "kiatbindan aldim koydum bura.Sozler benimki deyil.Allah sizden razi olsun canim bacilarim.