1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
ALLAH ICIN SEVMEK

Bir insanı Allah için sevmek demek, o insanı dindar ve güzel ahlaklı olduğu için sevmektir, yani onu tabiri caiz ise 'müslüman kardeşliği' adına sevmektir. Bundan gayrı bütün sevgilerin ömrü, dünya hayatı kadardır, yani ölümle birlikte biter. Baki kalan ise yalnızca Allah rızası için yapınlan, düşünülen ve hissedilendir.

Bunun hakiki anlamı budur. Yoksa bir erkeğin bir kızı sevmesi veyahut bir annenin çocuğunu sevmesi degildir. Bu tür duygular - cennetlik ve cehennemlik - her insanda vardır. İnsanoğlu birçok şeyi tabiyatı gereği sever, ancak Allah için sevmek pek de kolay bir iş degildir. Zira birbirini bu anlamda sevenlere mahşer gününde Peygamberler bile gıpta edeceklerdir. Öyleyse herkes kendisine  bir  sorsun  benim  peygamberlerin   bile   gipta  ettigi  allah   icin    sevdigim  insanlar  varmi  diye  ....

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

BEN SITE   DOSTLARIM  HEPINIZI  ALLAH  ICIN  KALPTEN  SEVIYORUM   INSAALLAH  SIZLERDE   BENI   SEVERSINIZ .  CUNKU  BU SITEDE  COK  GUZEL   SEVGI   SELI  VAR . SEVGI  SELIMIZ   HEP  AKSIN  INSAALLAH.