4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
yanlızım

yeni evlenip çok küçük bir ilçeye geldim,hizmet yok dersler yok insanların nurdan haberi yok erkeklerin dersleri var ama onlarada talep yok.hanım dersleri başlattım ama şevkim çok  kırılıyor ne yapacağımı bilmiyorum manevi kuvvete çok ihtiyacım var lütfen bana dua edin ve yardımcı olun.herkese ve herşeye çok uzağımve kendimi çok yanlız hissediyorum...........

Yorumlar

editor (editör)
Offline
Son giriş: 26/05/2011

Değerli kardeşimiz,

Size Emirdağ Lahikası-2/ 50. mektubu, - bu halet-i ruhiyenize tam bir teselli ve bir ders olabileceğini düşünerek- hatırlatmakta yarar görüyoruz.

وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُاَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ اَبَداً دَاۤئِمًا

Aziz, sıddık kardeşlerim ve Nurun genç kahramanları,
Evvelâ:Ruh u canımızla sizin Ankara gibi yerde harika bir tarzda hizmet-i Nuriyenizi tebrik ediyoruz. Hakikaten ümidimizin fevkınde ehl-i maarif ve mektepliler kısmında çok ehemmiyetli bir intibaha vesile oldunuz. Bir senede Ankara gibi bir yerde bu hizmetiniz on senede ancak yapılacak. Az bir zamanda bu vazife-i imaniyeyi yaptığınıza kanaat edip kuvve-i mâneviyeniz ehemmiyetsiz hâdiselerle kırılmasın. Belki daha şiddetli çalışmanıza vesile olsun.

O gibi yerlerde dahilden ve hariçten gelen yirmi kadar siyasî ve içtimaî cereyanların hodfuruşâne ve garazkârâne çarpıştıkları bir zamanda Kur’ân ve imana hizmetiniz ve Üniversitelilerin Nurlara takdirkârâne sahip çıkmaları, bütün Nurcuları sevindirdiği gibi,

ileride inşaallah âlem-i İslâmı da sevindirecek. Sizlerin az hizmetinizde mükâfat çoktur.
Bazan askerlikte ağır şerait altında bir saat nöbet, bir sene ibadet hükmünde olduğu gibi, sizler ve İstanbul Üniversiteli Nurcuları dahi, az zamanda çok vazife gördünüz. Mesainizin semeresi az da olsa kanaat ediniz. Mücahede cephesinde bazı zaiflerin geri çekilmesi cesurlarda daha ziyade kahramanlık damarını tahrik ettiği gibi, Nur fedakârları, vehhamların çekilmesiyle daha ziyade gayret ve sebata, belki şevkle daha ziyade çalışmaya sebep olmak gerektir.

Evet, Risale-i Nur’un mühim bir hakikatinden siz fıtraten bir ders aldınız. Yine o hakikatı nazar-ı dikkate alınız. O da şudur:

Vazifemiz ihlâs ile iman ve Kur’ân’a hizmet etmektir. Amma bizi muvaffak etmek ve halka kabul ettirmek ve muarızları kaçırmak ise, o vazife-i İlâhiyedir. Biz buna karışmayacağız. Mağlûp da olsak, kuvve-i mâneviyeye ve hizmetimize noksanlık vermeyecek. O noktada kanaat etmek lâzımdır.

Meselâ, bir zaman İslâmın büyük bir kahramanı Celâleddin Harzemşah’a demişler: “Cengiz’e karşı muzaffer olacaksın.”

O demiş:

“Vazifemiz cihad etmektir. Bizi galip etmek vazife-i İlâhiyedir. Ona karışmam.”

Sizin şimdiye kadar sarsılmadan hâlis hizmetinizin delâletiyle, siz de bu kahramana iktida etmişsiniz. Binden bir iki adam sizden kabul etse, yine sarsılmamak gerektir. Bazan bir iki adam, bine mukabil geliyor.
Said Nursî

Not: Sizin şartlarınız üstadımızın zamanındakinden daha ağır olmasa gerek.Yanınızda olamasak da Cenab-ı Hakk'ın razı olacağı her işte ve hizmette sizin yanınızdayız İNŞAALLAH!.. Allah (c.c.) hizmetlerinizden razı olsun, yılmanıza yorulmanıza izin vermesin, ihtiyacınız olan kolaylığı ve azmi en güzel bir şekilde kazandırsın.Âmîn!...

Selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

SELAMUN ALEYKUM

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

Offline
Son giriş: 26/05/2011

kartanesi kardeşim her işte bir hayır vardır düşüncesiyle hareket etmek lazım bence...önemli olan zor olanı başarmaktır.sen elinden geleni yaptığına inanıyorsan vicdanınıda rahat ettirmelisin.Rabbim kalbini biliyor.böyle sıkıntılar çekmen belkide sen faketmeden senin maneviyatını güçlendirecektir...ALLAH yardımcın olsun..

selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Kartanesi once salamlarım seni.Allah salamı üzserrine olsun.Sonra senden bir şey sorum neredesin sen?Muselman ilkesindemisin?Menim de bir mumin  bacım Rusiyaya getdi evlendikden sonra o da orda tek kalmış.Belki sizi tanış edim bir birnizle yazışasınız.O da tek kalmış evde ,tpolantılar da yok.Eşi sabahdan evden cıkar gece gelir.bütün günü yalnız yani.İstermisin sana e post adresini gonderim ve skypla görüntülü konuşun.

(X)
Kapat
-->