3 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 11/06/2012
Temiz Ağızla Dua Etmek
Kendinizden sonraki kişiye
temiz ağızla
dua edin!

Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.
Musa (a.s.) "Ya Rabbi, nasıl günahsız bir ağızla dua edeyim, benim öyle bir ağzım yok ki" dedi.
Allah ü Teala "Başkalarının ağzıyla dua et, çünkü sen başkalarının ağzıyla günah işlemiş olmazsın.
Öyle hareket et ki, insanlar gece gündüz sana dua etsinler. Allah'ın (c.c.) adı temizdir, onu zikreden ağız temizlenir."

 

 

 

 

 

Aşağıda en sondaki dua sizin için, tanımadığınız biri tarafından yapılmış bir duadır..

Siz de amin deyip, onun altına, sizden sonraki kişiye dua edin 

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Ey Allahım bize, küfre açık kapı bırakmayanbir iman nasip eyle. Bize, hayırlrlı ve huzurlu
ömürler ihsan eyle. Umduklarımıza nail eyle, korktuklarımızdan emin eyle. Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle. Hakkımızda hayırları fetih eyle, şerleri def eyle, sonumuzu hayır eyle. Allahım, rahmetinle bütün Ümmeti Muhammedi bağışla...

Offline
Son giriş: 22/01/2013

Allah'ım günahlarımızı ört, bizi koru ve bizden razı ol. Cennet ve cemalinle şereflendir. Seni hatırlamak, sana şükretmek, sana ibadet yapmak için bizlere yardım et Allah'ım. La ilahe ilallah kalbimizi karartma, la ilahe illallah rızkımızı azaltma, kendi kapından başka kapı aratma, dünyada ve ahirette bunaltma. Tükenmez sabır, azapsız kabir cümlemize nasip eyle YA RABBİ. Allah'ım sen bizi affeyle, her derdimizi defeyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle. Evvelim ALLAH, ahirim ALLAH, kalbimde BEYTULLAH, LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMDEN RESULULLAH. Eşhedü ve resülühü diyerek çene kapatmayı cümlemize nasip eyle YA YARABBİ. Allah'ım sen bizi şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çiyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin vahşetinden, sıratın zulmetinden hepimizi muhafaza eyle YA RABBİ. AMİN.

Offline
Son giriş: 11/06/2012

Ey Yüce Allah'ım, dertli olanların dertlerini gider, sıkıntıda olanları sıkıntıdan kurtar, hasta olanlara şifa nasip et, açları doyur, açıkta kalmış kimsesizlerin yardımcısı ol, müslüman kadınları ve müslüman erkekleri affet, kabir azabından, cehennemden ve tüm azab çeşitlerinden koru, dünya ve ahirette iyilik ver, duamı okuyan mümin kullarını bağışla ve gönüllerinde ne varsa hayırlısıyla onlara onu ver. Amin!

Kullanıcı girişi